--------------------------------------------------------------------------------
forrás: Szélpál László, Délmagyarország 2002.10.25
  • 4. forduló: Kapus nélkül
  • 3. forduló: Hiába játszottak jól
  • 2. forduló: Kikapott a Vakesz
  • 1. forduló

A férfi vízilabda OB I/B legutóbbi fordulójában egyik Csongrád megyei együttes sem járt sikerrel. A Bertók SC Szentes a Neptun, a Vakesz a KSI otthonában szenvedett vereséget.

Neptun-Bertók SC Szentes 10-3 (2-1, 1-2, 4-0, 3-0)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Szőnyi út, 100 néző. Vezette: Németh, Kun.

Bertók: Bús - Zentai, dr. Bertók, Ludányi, Bíró, Piti 2, Orosz. Csere: Czirok, Szabó Roland, Szabó Róbert, Vajda, Újszászi 1. Megbízott edző: dr. Bertók Gyula.

Gól - emberelőnyből: 3/0, ill. 5/1.

A találkozó előtt két nappal tudták meg a vendégek, hogy egy nappal korábban kell lejátszani a meccset. A programváltozás következménye: a Bertók tartalékos összeállításban szállt medencébe. Ennek ellenére az első két negyedben jól tartották magukat a szentesiek. A harmadik negyedben a végig szorost játszó Neptun ellen nem kaptak kiállítást Oroszék, és mint később kiderült, ez az erőtartalék felőrlésével járt.

Dr. Bertók Gyula: - A fordulás után kidurrantunk, mint a lufi.

KSI-Vakesz Pólósuli 19-3 (6-1, 3-1, 6-1, 4-0)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Hajós A. uszoda, 50 néző. Vezette: Füzesi, Rabos.

Vakesz: Kovács I. - Vékony, Herczeg, Bugyi 2, Göbölyös, Mérai 1, Fehér Zs. Csere: Szabó K., Könyves. Edző: Szabó László.

Gól - emberelőnyből: 4/4, ill. 5/1. Négyméteresből: 1/1, ill. -.

A sok beteg, sérült miatt több játékosát voltak kénytelenek nélkülözni a sereghajtó vásárhelyiek. Ha ott vannak a bajnokaspiráns otthonában, akkor sem lett volna esélyük egy szoros eredmény eléréséhez, így meg aztán pláne. Ráadásul a második negyedben, miután Herczeget cserével végleg kiállították, egyetlen cseréjük maradt.

Szabó László: - Szorosabb mérkőzésre számítottunk, de el kell ismerni, ennyivel jobb csapat nálunk a KSI.