--------------------------------------------------------------------------------
forrás: Szélpál László, Délmagyarország 2002.09.27.
  • 4. forduló: Kapus nélkül
  • 3. forduló: Hiába játszottak jól
  • 2. forduló: Kikapott a Vakesz
  • 1. forduló

A férfi vízilabda OB I/B 2. fordulójában mindkét Csongrád megyei csapat vereséget szenvedett.

Bertók SC Szentes-Heraklész magyar ifiválogatott 6-9 (1-0, 2-3, 2-3, 1-3)

Szentes, ligeti uszoda, 150 néző. Vezette: Bors, Szentgyörgyi.

Bertók SC: Bús - ZENTAI 1, Melkhun 1, MATAJSZ 1, dr. Bertók, PITI 1, Orosz R. 1. Csere: Szabó Roland, Czirok 1, Bartha, Vajda, Bíró, Szabó Róbert, Tímár. Edző: Pásztor Antal.

Gól - emberelőnyből: 7/2, ill. 8/3.

A hazaiak Zentai góljával szerezték meg a vezetést. A folytatásban is úgy tűnt, nem lesz gond, hisz 3-1-re, majd 4-3-ra is vittek. Ekkor aztán a játékvezetők előléptek főszereplővé: előbb megadták a vendégek erősen vitatható találatát, majd Orosz Róbertet cserével végleg kiállították. A "tévedések" annyira megviselték a házigazdákat, hogy a jobban koncentráló ifik végül két ponttal távozhattak a ligeti uszodából.

Pásztor Antal: - Jól játszottunk, de Borsot törtek az orrunk alá.

Ybl SE-Vakesz Pólósuli 17-6 (3-2, 2-1, 7-1, 5-2)

Budapest, Szőnyi úti uszoda, 100 néző. Vezette: Fekete, Bátori.

Vakesz: Kovács I. - Vékony 2, BUGYI 3, Lőrincz, Nagymihály, Fehér, Hegedűs. Csere: Szabó K., Nyári, Lele, Mérai, Herczeg 1. Megbízott edző: Mérai Sándor.

Gól - emberelőnyből: 8/1, ill. 6/1. Négyméteresből: -, ill. 1/0.

A mezőny egyik legjobb csapatának számító Ybl ellen az első két negyedben remekül tartották magukat az újonc vásárhelyiek. A fordulást követően azonban kihagytak két emberelőnyt, eladtak néhány labdát, a pályaválasztók meg lefordulások után gólokkal büntettek. A záró két negyedben alaposan megmutatkozott, hogy a Csongrád megyeieknek uszoda nélkül, mostoha körülmények közepette kell hétről hétre készülniük.

Mérai Sándor: - Már annak is örülünk, hogy két negyedig méltó ellenfelei voltunk a bajnokság egyik esélyesének.