--------------------------------------------------------------------------------
forrás: Szélpál László, Délmagyarország 2002.10.02.
  • 4. forduló: Kapus nélkül
  • 3. forduló: Hiába játszottak jól
  • 2. forduló: Kikapott a Vakesz
  • 1. forduló

A férfi vízilabda OB I/B harmadik fordulójában a két Csongrád megyei csapat közül a Bertók SC Szentes hazai környezetben, míg a Vakesz Pólósuli idegenben szenvedett vereséget.

Bertók SC Szentes-Ybl 4-6 (1-2, 1-2, 1-1, 1-1)
    Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Kiszely, Bors.

Szentes: BÚS - Zentai, dr. Bertók, Törőcsik, OROSZ R., Melkhun 1, Piti 1. Csere: Matajsz, Czirok, Szabó Roland, LUDÁNYI 2, Bíró, Szabó Róbert, Tímár. Edző: Pásztor Antal.
    Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 5/2.

Ludányi góljával még egyenlítettek a hazaiak, de az első negyed végén újra vezetést szerzett a százszázalékos Ybl. A harmadik játékrészben, 3-5-nél, akadt még egy hatalmas ziccerük a szentesieknek, mivel az kihasználatlanul maradt, nem volt már esélyük, hogy legalább az egyik pontot otthon tartsák a több rutinos, egykori élvonalbeli játékost soraiban tudó fővárosiak ellen.

Pásztor Antal: - Ismét nem játszottunk rosszul, de az Ybl most nagyon erős.

Tatabánya-Vakesz Pólósuli 13-8 (3-1, 4-2, 3-2, 3-3)
    Tatabánya, 150 néző. Vezette: Horváth Cs., Tibai.

Vakesz: Kovács I. - VÉKONY 3, Lőrincz 1, Nagymihály, Hegedűs 1, Rácz T. 1, Mérai. Csere: Szabó K., Nyári, Lele, Herczeg 2. Edző: Szabó László.
    Gól - emberelőnyből: 6/2, ill. 5/2. Négyméteresből: 1/1, ill. -.

A korábbi mérkőzésekhez képest most játszottak a legjobban a vásárhelyiek. A pontszerzésre azonban így sem volt esélyük, nem is lehetett, hisz pár hónapja még két osztálynyi különbség volt az együttesek között. Nem beszélve arról, hogy a tatabányaiakat két egykori sztár, Dala Tamás és Tóth László is erősített. Ennek ellenére a végén szorosabb eredmény is kialakulhatott volna, ha a vendégek emberelőnyös szituációkban jobban koncentrálnak.

Szabó László: - Az első két fordulóhoz képest most lényegesen jobban játszottunk.

További eredmények: Nagykanizsa-KSI 9-16, Neptun-Békéscsaba 12-5, Tipo-Bánki Donát 3-5, Pécs-Egri Vízmű 6-7, Heraklész magyar ifjúsági válogatott-MAFC 8-5.