--------------------------------------------------------------------------------

UTE-Taxi 2000-BVSC-Brendon 8-6 (2-0, 1-1, 3-2, 2-3)
Hajós Alfréd uszoda, 600 néző. V: Bátori, Marjay
UTE: ÁTS - Dávid 1, Kovács R. 1, Ferkó 1, BENCZÚR, VARGA D. 1, Fábry 1. Cs: Deme, Hangody 1, Máthé, Kéri 1, Debreczeni, KOTSZIDISZ 1. Edző: Petrovics Mátyás
BVSC: NAGY V. - Gulyás Á. 1, Varjas, Kis G., Németh Zs. 1, Nyéki 1, Fülöp. Cs: Dabrowski 1, Zoufal, Decker, CZIGÁNY 2, Nitsovits, Szabó G. Edző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 10/5, ill. 6/3
Négyméteresből: 1/1, ill. 0
Kipontozódott: Decker (21. p.), Kovács R. (28. p.)
Kiállítva: Dabrowski (végleg cserével, 24. p.)

A mérkőzés előtt mindkét edző csapata motiválatlanságáról panaszkodott. Igazuk volt: a presztízsen kívül nem sok olyan dolog akadt, amivel tűzbe lehetett volna hozni a játékosokat. Mindazonáltal a meccs elején az UTE jobban lángolt, és érdekes büntetőből szerzett gólja után a lilák cseréltek sort - holott ez a BVSC ismérve. Közben szép lassan átszivárgott a focimeccsről az újpesti tábor, és igazi rangadóhangulatot hoztak az uszodába. A második negyedben Czigány szépített (2-1), majd a zuglói nevelésű Fábry bombázott be egy fórt a Szécsit helyettesítő jó barátnak, Nagy Viktornak.Térfélcsere után Hangody gólját tűzijátékkal ünnepelte az egyre sűrűsödő újpesti tábor, ám jó kedvük egy kicsit alább hagyott, miután feltámadt a BVSC. Akár 4-4 is lehetett volna, ha Nitsovits belövi a ziccert, de tévesztett, amiért a hazaiak két emberelőnyös góllal büntettek. Az utolsó negyedre jellemzővé vált, hogy a párok egymást gyilkolásszák, jöttek is a kiállítások. A zuglóiak még egyszer feltámadtak és feljöttek egy gólra, de egyenlíteni nem tudtak a jól működő újpesti védelem miatt. Az utolsó pillanatban még Kotszidisz visszahizlalta két gólra a különbséget, hogy az utolsó duda után kezdetét vehesse a késő esti újpesti örömünnep.

Ceglédi VSE-Geosaurus-Dominó BHSE 5-18
(2-5, 0-2, 0-5, 3-6)

Cegléd, 150 néző. V: Németh, Molnár P.
CEGLÉD: Gáti - Korbuly 1, MOLNÁR Á. 2, Ványi 1, Pieskó, Türei, Cochovan. Cs: Jankovics 1, Ábel, Zsákovits, Kistamás, Csernus. Edző: Bóbis Károly
DOMINO: Kovács Z. - Vári 1, Kiss G. 2, Biros 2, SZÍVÓS 6, Bárány 3, Fodor. Cs: Frikk, Kovács O. 2, Bereczki 1, Paján 1, Sugár. Edző: Kovács István
Gól - emberelőnyből: 3/1, ill. 7/5
Négyméteresből: - ill. 1/1.
Kipontozódott: Ábel (20. p.)

Alig telt el néhány másodperc, és már is vezetést szerzett a Molnárt és Gergelyt nélkülöző vendégcsapat. A jelen két válogatottján kívül két egykori válogatott - a ceglédiek között szereplő Kuna és Péter - is hiányzott az összecsapásról. A hazaiak első góljukat az első negyed utolsó percében szerezték, amit azután gyorsan meg is dupláztak: Molnár Á., majd Ványi akcióból talált Kovács kapujába. A következő két negyedben csak a fővárosiak dobtak gólt, így tíz góllal elhúztak vendéglátóiktól. Vezetésük akár nagyobb különbségű is lehetett volna, hiszen a könnyed játékuk, különösen a harmadik negyedben könnyelmű támadásbefejezésekkel is párosult - ekkor sok-sok ziccert hagytak ki a dominósok. Az utolsó játékrészben a hosszabb ideig tartó szünet után már a Cegléd is kivette a részét a gólszüretből.

ZF Hungária Egri VK-Szent István Egyetem-Ybl 6-5
(2-0, 2-1, 1-2, 1-2)

Eger, 300 néző. V: Bors, Vojvoda
EGER: JÁSZBERÉNYI - Csányi 1, HEGEDŰS 3, Éles, SERESS, Bálint 1, Ágner 1. Cs: Kiss L, Bene, KOLLÁR, Tóth P., Szabolcsi. Edző: Tóth Kálmán
SZENT ISTVÁN: LACZÓ - Povázai, Szabó Z., Hajós, SZABÓ G. 2, Szegő, Müller. Cs: Vogel, Márton, Helembai 1, MARTINOVICS 2. Edző: Martinovics György
Gól - embelelőnyből: 6/3, ill. 7/3
Négyméteresből: -

A házigazdáknak a hetedik hely megszerzése miatt feltétlenül fontos volt a két pont begyűjtése, ráadásul a gólkülönbségre is ügyelniük kellett. Az első két negyedben Hegedűs adta meg az alaphangot, a fővárosiak alig jutottak lövéshez, a szorosan védekező egri játékosok gyűrűjében. A 4-1-es hazai előny kiadós verést ígért, de mint már oly sokszor, a folytatásban elbizonytalanodtak Élesék. A zónázó egyetemisták Martinovics és Szabó G. vezérletével felzárkóztak, de a pontszerzésre nem volt esélyük a küzdelmes mérkőzés végén.

Szolnoki VSC-Legrand-Szentesi VK 12-11
(5-2, 2-2, 3-3, 2-4)

Szolnok, 200 néző. V: Vajda, Székely
SZOLNOK: SŰRŰ - Egedi 1, BALOGH Z. 3, Arroyo 1, BOROS 3, Babay 1, Broome 1. Cs: Mohi 1, Hangay, Mráz, Zaidi, Balog Z. 1. Edző: Lukács Dénes
SZENTES: Gál - SOMOGYI 3, Lavrisinec 2, Szebeni 2, Zentai, Juhász Zs., Juhász E. Cs: Újházi (kapus), Szénászky, BERKI 1, Vígh, Döbrössy 1, Hyc, Pellei 2. Edző: Vidumanszky László
Gól - emberelőnyből: 8/6, ill. 15/8
Kiállítva: Lavrisinec (a mérkőzés végén)

Nagyon megszervezte a védekezését a Szolnok, s míg négy parádés gólt szerzett, hosszú ideig csak előnyből tudott a Szentes ezekre válaszolni. A vendégek a harmadik negyed elején taktikát változtattak, harcosabban védekeztek, motiváltabban támadtak, ezáltal a végjátékban megnehezítették a hazaiak dolgát.

OSC-British Knights-Szeged-Beton VE 6-8
(0-0, 1-3, 2-2, 3-3)

Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. V: Horváth Cs., Fekete
OSC: KARDOS - Tiba, Barna, IBOLYA 2, Békési, Berezvai 2, Mányai 1. Cs: Tóth G., Keszthelyi B., Ürögi, Hirbek 1, Hábetler, Cserdi. Edző: Keszthelyi Tibor
SZEGED: BARÁT - Szűcs L., BOROS 2, Pataki, Plézer, MOLNÁR P. 2, TORDAI 4. Cs: Varga P., Munkácsy, Szabó N. Edző: Gyöngyösi András
Gól - emberelőnyből: 7/1, ill. 12/2
Négyméteresből: 1/-, ill. -
Cserével végleg kiállítva: Barna (29. p.)

"Kilenc góllal kellene nyernünk, hogy legyen esélyünk a hetedik helyre. Ez a Szegeddel szemben tulajdonképpen lehetetlen, de azért győzni szeretnénk, hátha az Eger elbotlik a Szent István Egyetem ellen" - mondta a találkozó előtt Keszthelyi Tibor, az OSC edzője. Az Eger nem botlott és az OSC sem tudott nyerni, így a hevesieké a hetedik hely. A mérkőzésen egyébként a kapusok kiemelkedő teljesítménye volt szembetűnő, az első negyedben például olyan lövéseket is megfogtak, amiket valójában képtelenség hárítani. A Szeged Tordai vezérletével magabiztosan zsebelte be a két pontot.