--------------------------------------------------------------------------------
forrás: , Nemzeti Sport 2004.01.27

1. Ez történt

Férfi ING-bajnokság
12. forduló: BVSC-Brendon-Jégcsillag-FTC 6-5, ZF Hungária-Egri VK-OSC-British Knights 5-5, Domino-BHSE-Legrand-Szentesi VK 16-2, Vasas-Plaket-Euroleasing-Szent István Egyetem-Ybl 21-3, UTE-Taxi 2000-Ceglédi VSE-Geosaurus 10-7. A Szolnoki VSC-Szeged-Beton VE találkozót később játsszák le.

3. Plusz-mínusz

A Vasas és a Honvéd is jót edzett a 12. fordulóban, és csak Steinmetz Ádám, illetve Fodor Rajmund maradt ki a gólgyártásból. A Vasasnál külön megemlítendő Gombos Gábor, aki jobbára csereként kap lehetőséget, és az Ybl ellen négy gólig jutott, megkétszerezve találatai számát. Az OSC nagy tettet hajtott végre Egerben: Tory Zoltán kapusbravúrjai közepette 1-4-ről fordított 5-4-re, végül 5-5-tel utazott haza.

A BVSC-FTC rangadó harmadik negyedében az olimpiai bajnok Székely Bulcsú elvesztette a fejét, és egy visszafelé irányuló mozdulattal arcon ütötte Fülöp Gergelyt. A játékvezetők megítélése szerint a kiváló szélső cselekedete nem tartozott a brutális kategóriába, így nem kell fegyelmi eljárásra számítania. Furcsa bravúrt hajtott végre Ábel Zoltán, a Cegléd játékosa: csereként állt be, és a nyolcadik percben már ki is pontozódott az UTE elleni derbin.

5. A hét csapata

Tory (OSC, 1) - Gombos (Vasas, 1), Pieskó (Cegléd, 1), Kis G. (BVSC, 2), Németh Zs. (BVSC, 2), Lehmann (FTC, 3), Varga D. (UTE, 2)
(Zárójelben: egyesület és hányadszor került a hét csapatába.)

6. A hét legjobbja

Kis Gábor (BVSC, 1)
Beteg lévén kétnapi edzéskihagyást követően szállt vízbe a BVSC centere a Fradi elleni rangadón. Produkciója alapján nem gyengült le annyira a szervezete, hogy megkönnyebbüljenek az FTC védői, momentumai döntően segítették a BVSC-t a győzelem megszerzésében. Egy percen belül megszerezte a vezető gólt, a második negyedben egyenlített, a harmadik játékrész elején pedig ő brusztolt ki egy négyméterest, amelyet gól követett.
(Zárójelben: egyesület és hányadszor lett a hét játékosa.)

7. Következik

13. forduló. 2004. január 28.: Szeged-Beton VE-Jégcsillag-FTC, BVSC-Brendon-Ceglédi VSE-Geosaurus, Szent István Egyetem-Ybl-UTE-Taxi 2000, Legrand-Szentesi VK-Vasas-Plaket-Euroleasing, OSC-British Knights-Domino-BHSE. A Szolnoki VSC-ZF Hungária-Egri VK találkozót később játsszák le.