A Ferencváros, a BVSC és az UTE is vendégként szerezte meg a győzelmet

--------------------------------------------------------------------------------

Domino BHSE–Szeged-Beton VE 17–4 (4–0, 4–0, 6–0, 3–4)
BHSE: Kovács Z. – Szívós 1, Fodor 1, Bárány 2, Vári 1, BIROS 4, Kiss G. 2. Cs: Molnár T. 1, Paján 2, Bereczki 1, Frikk 1, Sugár, Kovács O. 1. Edző: Kovács István
SZEGED: Barát – Szűcs L., Varga P. 2, Szabó N., Pataki, Molnár P. 1, Torday 1. Cs: Plézer, Varga I., Munkácsy, Várhelyi. Edző: Horváth Viktor

Gól – emberelőnyből: 9/8, ill. 6/2
Négyméteresből: –, ill. 1/0

Bárány (fehér sapkában) is sok gondot okozott a szegedieknek, akik két alkalommal nem is tudták megakadályozni a gólszerzésben (Fotó: Árvai Károly)
Mindenki egyet. Ez volt a Honvéd jelszava két és fél negyeden át, ugyanis az addig született tíz gólt (10–0) más-más játékos lőtte. A "szimplázást” Biros unta meg, ezért rálőtt kettőt a maga egy találatára, és végül a góllövősdiből egyedül Sugár maradt ki – Kovács kapust nem számítva. A szegediek, bár megnyerték az utolsó negyedet, egyetlen játékelemben tudták tartani a lépést ellenfelükkel: a labdaelhozatalban döntetlenre végeztek.

Kovács István:
– Örülök, hogy úgy tudtunk hozzáállni a mérkőzéshez, mint egy igazi rangadóhoz. Amit kértem a fiúktól, teljesítették.
Horváth Viktor: – Ennél megilletődöttebben nem is kezdhettünk volna, aminek talán az az oka, hogy még nagyon fiatalok vagyunk.

Legrand-Szentesi VK–Jégcsillag-FTC 4–12 (1–3, 1–4, 2–2, 0–3)
Szentes, 200 néző. V: dr. Fekete, Bors
SZENTES: Ujházi – Somogyi 1, Berki 1, Szénászky, Kis, Zentai, Szebeni 1. Cs: Lavrisinec, Pellei, Juhász E., Vígh, Hyc, KAMENECKIJ 1. Edző: Komlósi János
FERENCVÁROS: PELLE – Székely 1, Lehmann 2, SUTI 3, Tóth L. 1, Takács I A, LÉTAY 3. Cs: Süveges, Takács II A, Szirányi Balázs, Balatoni 1, Szirányi Bence 1. Edző: Csapó Gábor

Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 7/3
Négyméteresből: 1/–, ill. –
Kipontozódott: Takács I (27. p.)

A Tóth László előtt behúzódó hazaiak pontatlan, hézagos védekezését három akciógóllal büntette a Fradi, miközben Szebeni négyméterest hibázott. A folytatásban a fővárosiak sorra megtorolták a Legrand hibáit, lefordulásaik állandó gólveszélyt jelentettek. A végén a Szentes játéka teljesen szétesett, de ez cseppet sem zavarta a Székely által vezérelt Fradit, amely elsősorban Suti és Létay révén szerezte góljait.

Komlósi János:
– Egy nagyon jó napot kifogó Ferencváros ellen csak ennyire tellett az erőnkből.
Csapó Gábor: – Nagyon jól védekeztünk, emellett Pelle Balázs is kitűnően védett, így aztán nehéz helyzetbe került a jobb sorsra érdemes Szentes.

OSC-British Knights–BVSC-Brendon 5–10 (2–1, 1–4, 1–3, 1–2)
Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. V: Madarasi, Martinovics
OSC: TORY – Mányai, Alibán, Békési, Ibolya 1, BEREZVAI 3, Tiba. Cs: Barna 1, Keszthelyi B., Hábetler, Ürögi, Hirbek. Edző: Keszthelyi Tibor
BVSC: Szécsi – Varjas, Szabó G. 1, Dabrowski, Decker 1, Nyéki 2, ZOUFAL 1. Cs: NITSOVITS 4, Czigány, Gulyás Á., Vincze B., Kis G. 1, Németh Zs., Nagy V. (kapus). Edző: Gerendás György

Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 5/4

A BVSC közelmúltbeli "első negyed fóbiája” most is megmutatkozott: 2–1-es hazai előnnyel zárult az első rész. Aztán a Vasút egy laza 3–0-ás rohammal sínre tette a meccset. Később Nyéki hovatovább eldönthette volna a találkozót, ám Tory hárította a ziccert, s továbbra is szenzációsan védett. A harmadik negyedben az OSC egy előny megjátszásával még szorossá is tudta tenni a csatát, végül azonban győzött az erő, és a rutin. Méghozzá fölényesen.

Keszthelyi Tibor:
– Egyáltalán nem játszottunk rosszul, végül mégis sikerült megvernünk saját magunkat.
Gerendás György: – Nem játszottunk jól, de az OSC ellen így is szoktunk. Azért örülök, hogy nyertünk.

Szolnoki VSC–UTE Taxi 2000 9–10 (2–3, 3–2, 2–2, 2–3)
Szolnok, 300 néző. V: ifj. Juhász, Székely B.
SZOLNOK: Kiss T. – Egedi 1, MOHI 2, Lukács 1, Babay 2, VARGA Z. 1, Broome 1. Cs: Balog, Balogh, Kenéz 1. Edző: Hasznos István
UTE: ÁTS – Benczúr, KOVÁCS R. 4, Dávid 1, Maklári, Kotszidisz, Ferkó 1. Cs: Máthé, Varga D. 1, KÉRI 3, Horváth, Hangody. Edző: Petrovics Mátyás

Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 13/3
Négyméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Ferkó (27. p.), Babay (28. p.)
Kiállítva: cserével végleg Varga Z. (14. p.), ill. Dávid (25. p.)

A mintegy ötventagú lila-fehér szurkolótábor késve érkezett, így nem láthatták Varga Zoltán szép találatát, amely a 20. másodpercben esett. Ezt követően Kovács Róbert egyenlített, majd kisvártatva Dávid révén már a vendégek vezettek. A szolnokiak azonban résen voltak, nem engedték meglépni vetélytársukat, szívósan küzdöttek, sőt 3–5-ös állásról 6–5-re fordítottak úgy, hogy közben sorban védekezték ki az emberhátrányokat. A záró játékrész 7–7-es állásról indult, az újpestiek azonban jobban koncentráltak, míg a hazaiak elkapkodták helyzeteiket, így nem tudták első pontjukat megszerezni, a fővárosiak viszont győztesen hagyhatták el a Damjanich-uszodát. A mérkőzés vége előtt két perccel úgy tűnt, hogy Juhász játékvezető idő előtt véget vet a mérkőzésnek, ugyanis az Újpest-szurkolók egy vodkásüveget dobtak felé. Végül az újpesti játékosok le tudták csendesíteni a háborgó lila-fehér tábort, így szerencsére végigjátszották a mérkőzést.