Férfibajnokság a Dreher-kupáért, A-csoport
A Honvéd és a BVSC simán, a Vasas küszködve szerezte meg a kötelező győzelmet

BVSC-Brendon-Tabán Trafik Szeged 10-2 (1-0, 5-0, 4-0, 0-2)

Szőnyi út, 400 néző. V: Németh A., Horváth Cs.
Gól - emberelőnyből: 11/7, ill. 10/2
Négyméteresből: 1/0, ill. -
Kipontozódott: Török (22. p.), Zoufal (26. p.)

BVSC: SZÉCSI - ZOUFAL 2, Németh I Zs. 1, Kis G., PETIK 2, Fülöp 1, Gulyás 1. Cs: Csányi 1, Szűcs 1, Ibolya, Goór-Nagy, VINCZE, Farkas 1, Nagy V. (kapus). Edző: Gerendás György

SZEGED: Barát - Várhegyi, Mód, Molnár P. 1, Varga P. 1, Ridzyk, Nitsovits. Cs: Zsarkó, Weszelovszky, Török, Balla, Fülöp, Éles, Tóth I. (kapus). Edző: Horváth Viktor

Az első támadást záró, parádés Németh-átlövést követően zsinórban négyszer találták el a kapufát a vasutasok, ugyanakkor az első negyed során négyszer is emberelőnybe kerülő szegediek képtelenek voltak kibabrálni Szécsivel. Az ismét egészen kivételes formában nyúlkáló kapus később sem méltatta gólra a vendégeket, három negyed után 12/12-es védési mutatóval szállt ki a vízből. Ilyen háttérrel az egyébként is fegyelmezetten támadó BVSC eldöntötte a mérkőzést (10-0), elsősorban a biztos kézzel értékesített fórok révén (jobb oldalról hármat is bevertek Fülöpék, noha az Amerikából visszatért balkezes, Császár kondiedzés gyanánt a kapu mögött úszta végig a találkozót). Avagy egyértelműen kiderült, melyik csapat készült Nizzában, s melyik derékig érő vízben, egy gyógyfürdőben, labda nélkül.

Gerendás György: - Soha rosszabb első három negyedet!

Horváth Viktor: - Az elmúlt egy hónap első labdás edzésén negyvenöt perc kellett ahhoz, míg barátságba kerültünk a játékszerrel.

Itt a piros!

A Szuperkupán támadt vihar szele a Szőnyi útra is elért, ahol új elemmel bővült a zsűri repertoárja. Mindkét kipontozódást követően Ruttkai József jegyzőkönyvvezető a szokványos jelzés megadása mellett a mikrofonba is bemondta, miheztartás végett: "Fent a piros zászló!" Ezt hallva Horváth Csaba játékvezető egy fanyar "nem most kell" megjegyzéssel haladt el az asztal mellett, az egri ajtós affér miatt az ellenőr mellett ülő, eltiltott BVSC-s edző, Gerendás György diszkréten nevetgélt, miközben Ruttkai olyannyira ráállt a hullámhosszra, hogy az utolsó hazai kiállítás leteltét is a pirossal jelezte. Először, majd gyorsan korrigált, és kitűzte a fehér zászlót...

Domino BHSE-Kontavill-Szentesi VK 17-12 (7-2, 3-3, 3-4, 4-3)

Kőér u., 250 néző. V: Császár, Kun
Gól - emberelőnyből: 4/4, ill. 7/3
Négyméteresből: 2/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Takács A. (27. p.), Kameneckij (27. p.), Bereczki (28. p.)

HONVÉD: Pelle - Gombos, BERECZKI 3, Szívós, KISS G. 3, Molnár T. 2, BIROS 4. Cs: Kovács O., Ofner, Takács A. 1, Sugár 2, Tóth I. 2. Edző: Kovács István

SZENTES: Horváth T. - Pellei 2, Csörgő 2, Kiss I. 2, Szabó N. 1, Kameneckij 1, Szénánszky 1. Cs: Somogyi 1, Biltsik, BERKI 2, Juhász, Vígh, Hyc. Edző: Kádár József

Noha már elkezdődött a rájátszás, a két csapat mérkőzése inkább az alapszakaszra emlékeztetett. A szentesiek finoman szólva sem voltak egy súlycsoportban a Honvéddal. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy az első negyedben percenként kapták a gólokat a vendégek, a hét hazai találatra pedig csak kétszer tudtak válaszolni. Különösen a Bereczki, Biros, Kiss Gergő trió brillírozott, utóbbi két gólja mellett három gólpasszt is adott. A második negyedben sem állt le a gólgyártás, de meglepetésre az első két találatot a Szentes szerezte. A csökkenő előny tudatában az eddig csak szórakozó hazaiak rákapcsoltak, így megtartották az ötgólos különbséget.

Kovács István: - Nagyon fegyelmezetlenek voltunk, ennek tudható be a sok kapott gól.

Kádár József: - Megfelelően helytálltunk a bajnok otthonában.

Vasas-OSC-British Knights 10-8 (4-3, 1-2, 2-2, 3-1)

Komjádi uszoda, 200 néző. V: Marjay, Vojvoda
Gól - emberelőnyből: 6/3, ill. 6/4
Négyméteresből: 3/3, ill. 1/1

VASAS: Németh II Zs. - SZÉKELY 2, Madaras, VARGA T. 4, Hesz, Vári, Varga II Zs. 2. Cs: Kósz (kapus), Mátyás, Vindisch 1, Varga D., STEINMETZ Á. 1. Edző: Somossy József

OSC: TORY - Boncföldi 1, Halász, Mányai 2, BEREZVAI 1, FERKÓ 3, Frikk. Cs: Alibán 1, Keszthelyi, Hábetler. Edző: Horváth János

Mivel az eredményjelző tábla elromlott, így jó néhány perces késéssel és a tartalék időmérő berendezéssel kezdődött a találkozó, ahol a papírforma a Vasas sima nagyarányú győzelmét ígérte. Az OSC csapatából sok kulcsjátékos hiányzott sérülése miatt, ám Tory Zoltán káprázatos védéseivel partnere volt a piros-kékeknek. Azon még senki sem lepődött meg, hogy az orvosegyetemisták szereztek vezetést, és annak rendje és módja szerint a Vasas ki is egyenlített, ám az már annál szembetűnőbb volt, hogy Székelyék nem tudtak ellépni. Sőt, amire igazán nem számított senki, az OSC újra meg újra vezetést szerzett, és csak az utolsó negyed közepén sikerült a hazaiaknak a győzelmet megszerezniük.

Somossy József: - Feltűnően cinikus játékvezetés mellett már csak a két pont megszerzése volt a célunk.

Horváth János: - A rengeteg sérülés ellenére három negyeden keresztül döntetlenre álltunk a Szuperkupa-győztes Vasassal szemben. Kell-e mondani, elégedett vagyok a játékosaimmal, ilyen produkcióval az előre lépésben is reménykedhetünk.

8. Szentes 13 5 1 7 111-128 11

Tudósított: Csurka Gergely (Szőnyi út), Kalinowski Márton (Kőér utca), Kovács Anikó (Komjádi uszoda)

FTC-UTE: 11.15

Az OB I A-csoportjának nyitófordulójában a vasárnapi FTC-UTE rangadó számít a slágermérkőzésnek. A találkozó - erről a tv2 "döntött" műsorváltozás miatt, anélkül, hogy a szövetség illetékeseit értesítette volna - az eredetileg tervezett 10.45 helyett fél órával később, negyed 12-kor kezdődik a Komjádi uszodában - jelentette az MTI.

FTC-VMAX-UTE-Taxi2000 8-7 (2-2, 3-2, 1-3, 2-0)

Nemzeti Sport 2002.01.13.

Ez történt a férfi pólóbajnokság A-csoportjának 1. fordulójában

Ezúttal 74 gól született a fordulóban, ami 18.5-es átlagnak felel meg. Akcióból: 36; emberelőnyös helyzetből: 29; négyméteresből: 9. Harmadszor született 29 találat egy mérkőzésen, ezúttal a Honvéd-Szentes (17-12) csata jelentette a csúcsot. Korábban a Vasas-Tatabánya (26-3) és a Honvéd-Szentes (19-10) találkozón jegyezhettünk fel ennyi találatot.

*

Egyénileg a forduló legjobb góllövői: Nyéki (FTC) 5, Biros (Honvéd) és Varga Tamás (Vasas) 4-4 találattal. Alibán (OSC) most íratkozott fel a góllövőlistára az eddig szerepelt 156 játékos mellé. (Itt kell megemlítenünk, hogy a BVSC-ben Varjas helyett Farkast írtunk, természetesen elnézést kérünk Varjas Attilától, aki gólt is szerzett a Szeged ellen.)

*

Az emberelőnyös helyzetek legeredményesebb kihasználói: Honvéd 66.4, OSC 52.1, Vasas 51.5, BVSC 51.4 százalék. A leggyengébbek FTC és Szeged 35.5-35.5 százalék. A fordulóban 30 lehetőség "úszott el". A súlyos hibák száma 69 volt, ebből 10 négyméteres (egy maradt kihasználatlan), 6 kipontozódás.

*

A forduló során Halász Miklós (OSC) jubilált, 175. mérkőzését játszotta.

*

A góllövőlista élmezőnye. 42 gólos: Varga T. (Vasas). 29: Balogh Z. (Szolnok). 28: Biros (Honvéd). 27: Molnár T. (Honvéd). 25: Katonás (FTC). 24: Bárány (Honvéd), Berezvai (OSC), Nyéki (FTC). 23: Madaras (Vasas), Nitsovits (Szeged), Steinmetz Á. (Vasas). 21: Csörgő (Szentes), Dávid (UTE), Kiss G. (Honvéd). 20: Ibolya, Vincze (mindkettő BVSC), Pellei (Szentes). 19: Ferkó, Mányai (mindkettő OSC), Suti (UTE). 18: Kovács R. (UTE), Lehmann (FTC). 17: Bereczki (Honvéd), Kis I. (Szentes), Varga P. (Szeged), Varga II Zs. (Vasas). 16: Kedró (Tatabánya), Molnár P. (Szeged), Székely, Vári (mindkettő Vasas). 15: Bíró B. (Kecskemét), Szabó G. (Eger), Varjas (BVSC)

Sorsolás a kupában

BUDAPEST. A vízilabda-szövetségben elkészítették a 2002. évi férfi és női Magyar Kupa sorsolását. A férfiak beosztása. A-csoport: Neptun VSC-Pápai SE; B-csoport: Nova Vízcopp Kaposvár-Thermál VSK Békéscsaba; C-csoport: Pécsi VSK-CWG Kanizsa. A selejtezők február 9-én kezdődnek, a csoportok első helyezettjeit sorsolják a tizenhárom OB I-es csapat mellé. A döntő március 17-én lesz. A nők mérkőzéssorozata február 16-án indul, a döntőt pedig március 10-én játsszák. A-csoport: BVSC-Satelit, Carnex-Szentesi VK, ZF Hungária-Egri VK, BVSC-Brendon Arisona és OSC-Hungaropharma. B-csoport: Dunaújvárosi Főiskola, Villanó Fókák Kecskemét, Dunaújvárosi VSI-Green System, Vasas SC.