--------------------------------------------------------------------------------

BVSC-Brendon-UTE-TAXI 2000 7-7 (1-0, 3-2, 1-3, 2-2)
BVSC: SZÉCSI - VARJAS 2, VINCZE, Dabrowszki, ZOUFAL 2, Nitsovits, Kis G. 1. Cs: Péter, Fülöp, Decker, Gulyás, Császár 1, Ibolya 1. Edző: Gerendás György
UTE: BÓTA - DÁVID 2, Kéri 1, SUTI 1, Kovács R. 1, LÉTAY 2, Ferkó. Cs: Süveges, Zentai, Benczúr. Edző: Csapó Gábor
Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 10/4
Kipontozódott: Decker (22. p.), Dabrowski (27. p.)

Az alapszakasz egyik legjobb mérkőzésésén emberfeletti küzdelemben nem született döntés. Az elején úgy tűnt, a veretlen BVSC fogja uralni a mezőnyt, Kis Gábor háromszor is beforgatta védőjét, de nem tudott a kapuba találni. Ellenben Zoufal, Császár és Varjas is képes volt erre, így a második negyed elején 3-0-ra vezetett a Vasút. Az első félidő végéig az újpestiek közül csak Létay tudott Szécsi kapujába találni, így a csapatokat 4-2-nél érte a térfélcsere. A harmadik játékrész egyértelműen a vendégeké volt: Suti passzaiból Dávid két emberelőnyt fejezett be góllal, és Kéri csuklómozdulata is gólt ért. A zárónegyed előtt gólban nem mutatkozott különbség a két csapat között, ekkor 5-5 volt az állás. Egy-egy emberelőnyt használtak ki a felek, Ibolya és Kovács révén, majd Varjas volt eredményes négy a kettő elleni lefordulás végén. Az utolsó percben az Újpest fórját a végig jól játszó Suti értékesítette, így a vendégek egy pontot elraboltak a Szőnyi útról.
Gerendás György: - Dávid Zoltán kapott négy kiállítást centerben, ajánlom a szövetségi kapitány figyelmébe ...
Csapó Gábor: - Nagyon jó mérkőzésen remek eredményt értünk el, de a BVSC ennél sokkal többet tud.

FTC-VMAX-OSC-British Knights 15-4 (5-0, 3-2, 4-0, 3-2)
Népliget, 100 néző. V: Székely Z., Martinovics
FTC: Pelle - KATONÁS 2, NYÉKI 2, Kádár 1, SZÉKELY 3, Lehmann 1, Tóth L. 1. Cs: Takács, SZIRÁNYI 3, Seress 1, Balatoni, Paján, Hosnyánszky 1, Bíró (kapus). Edző: Gyöngyösi András
OSC: Kardos - TIBA 3, Mányai, Békési, Berezvai, Ofner, Keszthelyi. Cs: Hábetler, Lutter, Ürögi, Ludányi 1, Szollár, Haufe. Edző: Keszthelyi Balázs
Gól - emberelőnyből: 10/5, ill. 4/0
Négyméteresből: -, ill. 1/0
Kipontozódott: Békési (26. p.)
Gyöngyösi András: - A csapat ezzel a győzelemmel kíván boldog születésnapot a hetvenöt éves Gyarmati Dezső bácsinak.
Ürögi Zsolt szakosztályelnök: - Nagyon gyengén játszottunk, már az első negyedben eldőlt a mérkőzés.

ZF Hungária Egri VK-Kontavill-Szentesi VK 7-6 (2-3, 2-1, 2-1, 1-1)
Eger, Bitskey uszoda, 200 néző. V: Németh, Füzesi
EGER: JÁSZBERÉNYI - Kiss Sz., Szabolcsi, PETIK 3, Ágner 2, HEGEDŰS 2, Bíró. Cs: Tóth P., Kiss L., Bálint. Edző: Vidumanszky László
SZENTES: Horváth T. - Biltsik, DORNIN 1, Juhász 1, Kis, Szabó N. 1, SZEBENI 3. Cs: Somogyi, Berki, Vígh, Szénászky. Edző: Kádár József
Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 9/3
Négyméteresből: -, ill. 2/1
Kipontozódott: Bálint (16. p.)

Vidumanszky László: - A kiszenvedett két pont nagyon sokat ér.
Kádár József: - Kicsin múlott, a döntetlen igazságosabb lett volna.

Ceglédi VSE-Geosaurus-Szolnoki VSE 5-6 (2-1, 1-1, 1-2, 1-2)
Cegléd, 300 néző. V: Pásztor, Horváth
CEGLÉD: KUNA - Zsarkó, Békés, Kedró, Pieskó 2, SZALMA 2, Dongó. Cs: Mráz 1, Dani, Egedi G., Molnár Á., Donkó, Egedi F. Edző: Bóbis Károly
SZOLNOK: KIS T. - Broome, Cseh 1, Boros 1, Lukács 1, Krasznai B., Mohi. Cs: Pataki, VARGYAS 3, Hidasi, Kenéz. Edző: Urbán Lajos
Gól - emberelőnyből: 13/2, ill. 9/3
Kiállítva cserével: Hidasi (12. p.), Zsarkó (14. p.)
Bóbis Károly: - Ilyen pontatlan és hibákkal teli játékkal még az is csoda, hogy szorossá tudtuk tenni a találkozót.
Urbán Lajos: - Szoros, nagyon kemény, de mindvégig sportszerű mérkőzésen sikerült nyernünk.

Tabán Trafik Szeged- Vasas-Plaket 3-9 (0-5, 1-1, 1-2, 1-1)
Szeged, 300 néző. V: Kiszelly, Juhász
SZEGED: Tóth I. - Varga I., Varga P. 1, Mód 1, Weszelovszky, Molnár P., Kozma 1. Cs: BARÁT (kapus), Samuels, Kittredge, Éles, Török, Várhegyi, Fábry. Edző: Horváth Viktor
VASAS: KÓSZ - Madaras 1, Vindisch, Gombos, VARGA D. 2, BINDER 2, STEINMETZ Á. 2. Cs: Máthé, Bánhidy 1, Csintalan, Tóth F. 1, Szőcs P. Megbízott edző: Földi László
Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 4/1
Horváth Viktor: - Az elmúlt hetek megpróbáltatásait nem tudtuk megemészteni, ezúttal lealáztak bennünket.
Földi László: - Az elején fegyelmezetten védekeztünk és hatékonyan támadtunk. Az első negyed megadta a mérkőzés alaphangját.

Kecskeméti VSC-Domino-BHSE 1-15 (0-3, 0-2, 1-3, 0-7)
Kecskemét, 600 néző: V: Székely, Bors
KECSKEMÉT: HARKAI - HASAS 1, Plézer, Orosz, Márton, Hyc, SZABÓ. Cs: Hajdú, Szlaterics, Mataj, Zólyomi, Boruzs. Edző: Kovács Róbert
HONVÉD: Kovács Z. - Frikk, Fodor 1, Kiss G. 2, Molnár T. 1, Vári 2, Sugár 1. Cs: BERECZKI 4, Szívós 2, Tóth I., KOVÁCS O. 2. Edző: Kovács István
Gól - emberelőnyből: 3/0, ill. 7/3
Kipontózódott: Plézer (23. p.)

Kovács Róbert: - Az első három negyedben játékosaim betartották a taktikai utasításokat. A végén mindenáron gólt akartak szerezni, és a vendégek könyörtelenül kihasználták hibáinkat.
Kovács István: - A védekezésünk jó volt, de elöl nagyon sok helyzetet elpuskáztunk. A mérkőzés jó úszóedzés volt a csapatnak.