SÍFUTÁS
A norvég versenyző nem okozott csalódást apjának
Skari és a szédületes hajrá

Akár még az is elképzelhető, hogy Bente Skari, aki korábban Bente Martinsen néven gyűjtötte a Világkupa-pontokat és a babérokat végig "cicázott" a mezőnnyel a 10 kilométeres klasszikus stílusú sífutó viadalon. Az ötvennégyes rajtszámmal induló norvég versenyző az oroszok triója, vagyis a Olga Danyilova, Julija Csepalova, Larisza Lazutyina hármas után vágott neki a távnak, így hát tökéletesen tudatában lehetett annak mit is produkált előtte a szbornaja.

Nos, sokáig úgy tűnt, hármas orosz dobogót láthat a Soldier Hollow-i közönség, hiszen a felállított időmérőknél mindannyiszor Danyilováék "csekkoltak" az élen. Pontosabban a Skarihoz hasonlóan klasszikus stílusú specialista Olga Danyilova futotta a legjobb időket, és a célbaérkezve azt láthatta, hogy norvég vetélytársa "csak" a negyedik pozícióban halad. Skari 1.3 km-rel a cél előtt még tíz másodperces hátrányban volt az orosszal szemben, aki már-már biztonságban érezhette a győzelmét.

Aztán a verseny utolsó szakaszán a háromszoros világbajnok, kétszeres összetett Világkupa-győztes Skari kisasszony gondolt egy nagyot, fokozta sebességét, és elképesztő hajrába kezdett. Míg az oroszok már a célban ünnepelték magukat, addig ő szépen több mint két másodpercet verve Danyilovára az első helyen siklott át a célvonalon.

A most harminc esztendős síző tehát nem hozott szégyent édesapjára, Odd Martinsenre, aki az 1968-as grenoble-i olimpián az aranyérmes norvég váltó első tagja volt és a 30 kilométeres klasszikus stílusú versenyen ezüstérmet szerzett. A papa jelenleg a Nemzetközi Síszövetség (FIS) sífutó szakágának vezetője, ám ebben az esetben szó sem lehetett bundáról...

Névjegy

BENTE SKARI

Született: 1972. szeptember 10., Oslo

Nemzetisége: norvég

Sportága: sífutás

Magassága/testsúlya: 173 cm/63 kg

Legjobb eredményei: olimpiai bajnok (10 km klasszikus, Salt Lake City, 2002), olimpiai 3. (5 km klasszikus, Nagano, 1998); 3x világbajnok (5 km klasszikus, Ramsau, 1999, 10 km klasszikus és 15 km klasszikus, Lahti, 2001); 22x Vk-futamgyőztes

SÍFUTÁS. Nők, 10 km, klasszikus. OB: BENTE SKARI (NORVÉGIA) 28:05.6, 2. Olga Danyilova (Oroszország) 28:08.1, 3. Julija Csepalova (Oroszország) 28:09.9, 4. L. Lazutyina (Oroszország) 28:21.6, 5. S. Belmondo (Olaszország) 28:45.8, 6. B. Scott (Kanada) 28:49.2