foglalkozása: Újpest Football Club ügyvezető igazgatója

• olimpiai bajnok: 1988 (kajak négyes, 1000 m)
  • 2x olimpiai-2. (1992: K-1 500 m, K-4 1000 m)
  • 4x vb-2. (1986: K-1 500 m; 1993, 1995: K-4 1000 m; 1995: K-2 500 m)
  • 4x vb-3. (1991: K-1 500 m, K-2 500 m; 1993: K-4 500 m; 1995: K-2 200 m)
  • Európa-bajnok:
  • magyar bajnok: 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992
Cikkek, interjúk Gyulay Zsolt az 1988-as, barcelonai ötkarikás játékokon 500 méteren egyesben, az 1000 méteres távon négyesben (Ábrahám, Csipes és Hódosi társaként) nyert olimpiai aranyérmet - ő volt az első magyar kajakos, akinek "egyszerre" kettő sikerült. Rá négy évre, Barcelonában két ezüstérmet szerzett (a kvartettben Fidel lapátolt Hódosi helyén). Világbajnokságon - 1986 és 1989 - között hatszor állhatott a dobogó legmagasabb fokára, 17 magyar bajnoki címmel is gyarapította éremgyűjteményét. Vácon született, ott is kezdett kajakozni, nevelőedzője Csereklye József volt; később Győrben, majd a Honvéd, illetve az MTK színeiben sportolt.

Testnevelési Egyetemet és Külkereskedelmi Főiskolát végzett, előbbin szakedzői, utóbbin - marketing-kommunikáció szakon - szakközgazdász diplomáért. Két hónapja sincs, hogy Kecskés Egon, majd - a főállásban a szakvezeti teendőket ellátó - Kisteleki István utódjaként az Újpest FC klubigazgatója - a csapat az ő irányítása alatt sem kecmergett ki a gödörből, bravúr kell ahhoz, hogy nemzetközi szereplést érő helyen végezzen a Borsodi Ligában. A Magyar Kupából - az elődöntőbe jutásért - a Deberecen ütötte ki a lilákat.