Hajós uszoda, 400 néző. V: Kiszelly, Németh A.
UTE: ÁTS – Dávid 1, KOVÁCS R. 2, Ferkó 1, Benczur 1, Kotszidisz 1, Fábry. Cs: KÉRI 1, Varga D. 1, Máthé 1, Hangody, Ferenczy, Debreczeni. Edző: Petrovics Mátyás
SZEGED: Barát – Szűcs L. 1, Boros, Pataki, Plézer 1, Molnár P. 1, Torday. Cs: Szabó N., Török, Munkácsy, Varga P. 1. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 7/4
Négyméteresből: –, ill. 1/0

A két nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–1 az UTE javára

Irgalmatlan mennyiségű fizikai energiát mozgósított mindkét csapat, hogy megszerezze az ötödik helyet és a LEN-kupában való indulás jogát. Az első negyed egy rakás kontrafaultot és egy-egy gólt hozott. Kis pihenő után a frissebbnek tűnő újpestiek kezdtek bele a gólgyártásba. Tették mindezt akkora lendülettel, hogy előbb 4–1-re, majd a harmadik negyed vége felé már 7–2-re vezettek. A szegediek – akiknek semmi sem akart összejönni – csak asszisztálni tudtak a látványosabbnál látványosabb hazai gólokhoz. Kéri labdákat lopkodott, Áts szinte mindent fogott, Kovács Róbert pedig irányította a házigazda csapatot. A vége simább lett, mint várható volt, többek között azért, mert a vendégek sem akcióból, sem négyméteresből nem tudtak gólt lőni. Az UTE remek csapatjátékkal megtartotta alapszakaszbeli (és tavalyi) pozícióját, amelynek legalább annyira örült, mintha bajnokságot nyert volna.

Férfibajnokság: Hetedik lett az Eger
forrás: , Nemzeti Sport 2004.05.12

A 7. helyért, 3. mérkőzés

ZF Hungária-Egri VK-OSC-Britisch Knights 7–4
(2–0, 2–2, 2–2, 1–0)
Eger, 300 néző. V: Vojvoda, Kun
EGER: JÁSZBERÉNYI – Csányi 1, Bial, ÁGNER 3, Éles 1, BENE 2, Seress. Cs: Kollár, Szabolcsi, Kiss L., Bálint. Edző: Tóth Kálmán
OSC: Tory – BÉKÉSI 1, Mányai 1, Ibolya, Berezvai, TIBA 1, Alibán. Cs: Hábetler, Barna, Ürögi 1, Keszthelyi B. Edző: Keszthelyi Tibor
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 5/2
A két nyert mérkőzésig taró párharc végeredménye: 2–1, az Eger javára

A második fővárosi mérkőzés sikere lélektani pluszt adott az egrieknek a sorsdöntő csatára. Végig kézben tartotta a meccset a jobban védekező hazai gárda, és magabiztosan nyerte meg a találkozót.

ING-bajnokság, férfiak
Egyenlített a Szeged

forrás: Thékes István, Nemzeti Sport 2004.05.11

Az 5. helyért, második mérkőzés

Szeged-Beton VE-UTE-Taxi 2000 8–7 (0–2, 3–1, 4–3, 1–1)

Szeged, 400 néző. V: Horváth Cs. Schlosser
SZEGED: BARÁT – Boros 1, VARGA P. 1, TORDAY 3, Pataki, Molnár P., Plézer. Cs: Szabó N., Török, MUNKÁCSY 3, Szűcs. Edző: Gyöngyösi András
UTE: Bóta – Benczur, Kovács R. 1, VARGA D. 2, KÉRI 2, FÁBRY 2, Ferkó. Cs: Máthé, Kotszidisz, Hangody, Ferenczy. Megbízott edző: Godova Gábor
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 9/3
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Plézer (18. p.), Kéri (28. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–1

A Szegednek volt több veszítenivalója, valószínűleg ezért kezdett az Újpestnél lényegesen idegesebben. A lilák ezt kihasználva az első negyedben kétgólos előnyre tettek szert. A folytatásban magára talált a Beton, remekül védekezett, és most már a támadásban is sokkal pontosabb volt, mint korábban. A második hét perc végén Torday Árpád négyméteresével utolérte az UTE-t (3–3), majd a 19. percben a mindössze 19 esztendős Munkácsy Róbert lövésével először vezetett (6–5). Hihetetlen izgalmakat hozott a mérkőzés hajrája, 8–7-es szegedi vezetésnél az utolsó támadást a vendégek vezethették. Benczur vállalta el a lövést, de a remek formát mutató Barát Ferenc bravúrral védett. Döntés csütörtökön.

Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. V: Juhász, Vajda
OSC: KARDOS – BÉKÉSI 2, Mányai, Ibolya, Berezvai, Tiba 1, Alibán 1. Cs: Hábetler, Barna, Ürögi, Keszthelyi B. 1, Hirbek. Edző: Keszthelyi Tibor
EGER: JÁSZBERÉNYI – Csányi 2, Bial, Ágner 1, ÉLES 3, Seresa 1, BENE. Cs: Kollár, Kiss L., Bálint. Edző: Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 7/3
Kipontozódott: Bial (20. p.)
Cserével végleg kiállítva: Mányai, Bálint (18. p.)

Helyosztók: Az Újpest szerzett előnyt

forrás: Fesztbaum Béla, Bajzát Rafael, Kozák János, Nemzeti Sport 2004.05.08

Az 5. helyért, első mérkőzés
UTE Taxi 2000-Szeged Beton VE 12–11 (3–3, 2–2, 3–3, 3–3, 0–0, 1–0 – hoszszabbítás után)

Hajós uszoda, 300 néző. V: Marjay, Móni
UTE: Áts – BENCZUR 2, Kovács R. 1, Dávid 1, Varga, Fábry, FERKÓ 2. Cs: Máté, KÉRI 5, Kotszidisz 1, Hangodi, Ferenczy. Edző: Petrovics Mátyás
SZEGED: Barát – BOROS 5, Tordai, Pataki 1, Molnár 1, Plézer 1, Szűcs. Cs: Varga 1, SZABÓ N. 2, Munkácsy. Megbízott edző: Juhász György
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 11/8
Kipontozódott: Dávid (18. p.), Máthé (20. p.), Kovács R. (27. p.), Boros (32. p.)
Piros lap: Petrovics Mátyás (28. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 az UTE javára

A szegedieknél az egy mérkőzésre eltiltott Gyöngyösi András edző helyett Juhász György szakosztály-igazgató irányított, és figyelhette, amint csapata "ragadt" az Újpestre. Térfélcseréig békésen zajlott a vízi ütközet, a harmadik negyedben azonban véresen komolyra fordult a dolog. Dávid Zoltán nyitotta meg a kiállítások sorát, pedig neki repedt fel a szája. Két góllal is elhúzott a Szeged, a fővárosiak távoli bombákkal egyenlítettek. Hatalmas harc indult a győztes gólért, amikor felváltva vezettek a csapatok a negyedik negyedben. Az utolsó húsz másodpercben emberelőnyben támadott az Újpest, de órahiba korbácsolta a kedélyeket. Kéri Péter négy másodperccel a vége előtt egyenlített. A gigászi hosszabbításban az Újpestnek sikerült egy gólt bepréselnie.

A 7. helyért, első mérkőzés

ZF-Hungária Egri VK-OSC British Knights 5–6 (1–2, 1–1, 2–1, 0–0, 1–2, 0–0 – hoszszabbítás után)
Eger, 300 néző. V: Bors, Horváth Cs.
EGER: JÁSZBERÉNYI – Bial, CSÁNYI 3, Bene 1, Éles, Seress, Ágner 1. Cs: Bálint, Kiss L., Kollár. Edző: Tóth Kálmán
OSC: TORY – Békési 1, MÁNYAI 2, Ibolya, Berezvai 1, Tiba 1, Alibán. Cs: Hábetler, Barna, ÜRÖGI 1, Keszthelyi B., Hirbek. Edző: Keszthelyi Tibor
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 5/2
Kipontozódott: Alibán (31. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 az OSC javára

Az OSC kezdett jobban, a hazai felzárkózásra a harmadik negyedig kellett várni. Ezt követően tízperces gólszünet, majd hosszabbítás következett. Ürögi ügyes gólja végül a fővárosiak javára döntött.

A 9. helyért, harmadik mérkőzés

Legrand-Szentesi VK-Szolnoki VSC 9–6 (1–1, 2–1, 3–1, 3–3)
Szentes, 200 néző. V: Madarasi, dr. Fekete
SZENTES: Gál – SOMOGYI 3, Lavrisinec 1, Berki 1, Szénászky 1, Szebeni 2, JUHÁSZ ZS. 1. Cs: Pellei, Juhász E., Végh, Zentai. Edző: Vidumanszky László
SZOLNOK: Kiss – Krasznai, Mohi, Hangay, BOROS 1, Balogh 2, Broome. Cs: Babay 1, Arroyo, EGEDI 2. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 10/, ill. 4/2
Kipontozódott: Balogh (22. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Lavrisinec (19. p.), Babay (27. p.)

Szolnok, 200 néző. V: Madarasi, Kun
SZOLNOK: KISS T. – Mohi, HANGAY 4, BOROS, Balogh 2, Arroyo, Roome 1. Cs: KRASZNAI B. 3, Babay 1, Egedi. Edző: Lukács Dénes
SZENTES: Gál – Somogyi, Lavrisinec, Berki 2, SZÉNÁSZKY 2, Szebeni 1, Juhász Zs. 1. Cs: PELLES 2, Vígh, Ujházi (kapus). Edző: Vidumanszky László
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 7/4
Kipontozódott: Juhász Zs. (24. p.)

Férfibajnokság: Szentesi előny
forrás: , Nemzeti Sport 2004.05.02

A 9. helyért, első mérkőzés
Legrand-Szentesi VK-Szolnoki VSE 14–11 (3–2, 3–2, 2–4, 6–3)

Szentes, 300 néző. V: Székely, Vojvoda
SZENTES: Gál – SOMOGYI 5, LAVRISINEC 4, BERKI 3, Juhász E., Szénászky, Szebeni 1. Cs: Pellei, Vígh 1, Zentai, Szabó T. Edző: Vidumanszky László
SZOLNOK: Sűrű – MOHI 2, Boros 1, Babay 2, BALOGH 3, Arroyo 1, Broome. Cs: Kiss T. (kapus), Krasznai, Mráz, Egedi 2. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 8/7
Négyméteresből: 1/1, ill. –
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Szentes javára

Férfibajnokság: Kiesett a Cegléd
forrás: Gulyás Attila, Nemzeti Sport 2004.04.30

Férfiak, a 11. helyért, harmadik mérkőzés

Szent István Egyetem-Ybl SE–Ceglédi VSE- Geosaurus 7–6 (2–2, 0–1, 2–1, 1–1, 1–1, 1–0)

Komjádi-uszoda, 150 néző. V: Kiszelly, Juhász
YBL: LACZÓ – Szabó G. 1, HAJÓS 2, Povázai 2, VOGEL 1, Szabó Z., Müller. Cs: Helenbai, Szőcs, Kádár, Márton, Szegő 1. Edző: Martinovics György
CEGLÉD: GÁTI – Molnár Á. 1, Perics 1, Ványi, Pintér, PÉTER 1, Pieskó 1. Cs: Dongó, JANKOVICS 2, Türei, Zsákovics, Turzai. Edző: Bóbis Károly
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 7/3
Négyméteresből: 2/2, ill. –
Sárga lap: Martinovics (28. p.), Bóbis K. (31. p.)

A két nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Szent István Egyetem-Ybl SE javára

Négy negyeden át taktikai csata folyt a medencében, egyik csapat sem mert kockázatot vállalni, és miután a rendes játékidő döntetlennel zárult, következhetett a ráadás. Az első osztályban maradásról, illetve az osztályozójátszás jogáról Vogel döntött. Mindazonáltal a múltat ismerve, egyáltalán nem biztos, hogy a Cegléd kiesett, bár hivatalosan most elbúcsúzott az első osztálytól.

Férfibajnokság: egyenlített a Cegléd
forrás: , Nemzeti Sport 2004.04.28

A 11. helyért, második mérkőzés

Ceglédi VSE Geosaurus–Szent István Egyetem SE Ybl 12–10 (3–1, 2–3, 4–4, 3–2)
Cegléd, 150 néző.
V: Székely, Németh A.
CEGLÉD: Kuna – PÉTER, Pintér 2, PERICS 4, Pieskó 1, Ványi, MOLNÁR Á. 3. Cs: Gáti (kapus), Dongó 2, Zsákovits, Cochovan. Edző: Czigány Károly
SZIE: Laczó – Vogel, Szabó G. 1, Szabó Z., Hajós 1, POVÁZAI 2, Szegő. Cs: Márton 2, Helemai 1, SZÔCS 2, Kádár 1, Köllő. Edző: Martinovics György
Gól – emberelőnyből: 15/9, ill. 7/3
Négyméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Hajós (24. p.), Pintér (25. p.), Márton (26. p.), Vogel (28. p.)

Három negyed alatt eldőlt
forrás: Thékes István, Nemzeti Sport 2004.04.26

Az 5–8. helyért, harmadik mérkőzés
Szeged-Beton VE–ZF Hungária-Egri VK 7–5
(1–0, 2–1, 3–1, 1–3)

Szeged, 200 néző. V: Juhász, Németh A.
SZEGED: BARÁT – BOROS 2, Torday, Pataki 1, MOLNÁR P. 2, Plézer, SZÛCS. 2. Cs: Varga P., Szabó N., Munkácsy, Török. Edző: Gyöngyösi András
EGER: JÁSZBERÉNYI – Kollár, CSÁNYI 3, ÁGNER 2, Éles, Seress, Bálint. Cs: Bene, Bial, Kiss L., Petrik. Edző: Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 3/2
Piros lap: Gyöngyösi András (15. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–1, a Szeged javára

Az első negyed egyetlen feljegyzésre méltó eseményét Boros gólja jelentette. A második játékrész elején Csányi értékesített egy emberelőnyös helyzetet, amelyre Szűcs Levente és Molnár Péter akciógólokkal válaszolt. A harmadik felvonás első percében a szegediek trénere, Gyöngyösi András piros lapos figyelmeztetésben részesült. A közjáték cseppet sem zavarta meg tanítványait, akik újabb szakaszgyőzelmet aratva, a záró felvonás kezdetére 6–2-re alakították az állást. Mi több, Szűcs Levente újabb találata után már 7–2-t mutatott az eredményjelző. A hajrában Csányi két, valamint Ágner egy akciógóljával csökkentette hátrányát az Eger.

Szőnyi út, 150 néző. V: Juhász, Bátori
SZIE: LACZÓ – SZABÓ G. 4, Szabó Z. 2, Povázai 2, HAJÓS 2, Vogel 1, Müller. Cs: Helembai, Márton, Köllő, Kádár, Szegő, Szőcs. Edző: Martinovics György
CEGLÉD: Kuna – MOLNÁR Á. 3, PERICS 3, Ványi, Pintér, Péter 1, Pieskó. Cs: Korbuly, DONGÓ 2, Turzai 1, Zsákovits, Türei. Edző: Bóbis Károly
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 12/3
Kipontozódott: Szabó Z. (28. p.), Pintér (34. p.), Turzai (44. p.)
Piros lap: Bóbis Károly (44. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0, a SZIE javára
A hazaiak 9–8-as előnyénél egy felesleges fault miatt fórba került a Cegléd, és egy másodperccel a vége előtt kiharcolta a döntetlent. A hosszabbításban egy-egy gól esett mindkét oldalon, így következhetett a hirtelen halál. Már mindkét csapat nagyon elfáradt, amikor – a hosszabbítást követő 10. percben – Helembai kiharcolt egy büntetőt. Ezt Hajós belőtte, ezáltal egy lépéssel közelebb vitte csapatát a bentmaradáshoz.

Eger, 400 néző. V: Marjay, Kun
EGER: JÁSZBERÉNYI – Kollár, CSÁNYI 3, Ágner 2, Éles, Seress, BÁLINT 2. Cs: Bene, Bial, Kiss L., Szabolcsi 1, Veréb. Edző: Tóth Kálmán
SZEGED: Barát – Boros 1, TORDAY 2, Pataki, MOLNÁR P. 2, Plézer, Szűcs 1. Cs: Varga P., Szabó N., Munkácsy 1, Török, Varga Sz., Várhegyi. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberlőnyből: 5/3, ill. 9/2
Négyméteresből: 1/1, ill. 2/1.
Kipontozódott: Kollár (11. p.), Bálint (23. p.), Seress (26. p.), ill. Pataki (21. p.), Boros (28. p.)
Kiállítva: Éles (végleg cserével, 13. p.)

A tartalékos Eger (Hegedűs, Tóth és Quist hiányzott) nagy harci tűzzel játszott a meccsen egyszer (5–6) vezető Szeged ellen, így harmadik találkozó dönt a vidék legjobbja címről.

ING-bajnokság, rájátszás, férfiak
Nincs szükség ráadásra

forrás: Fesztbaum Béla, Varga Csaba, Ungureán László, Nemzeti Sport 2004.04.18

Az 5–8. helyért
OSC-British Knights UTE Taxi 2000 9–10

(3–2, 2–3, 2–3, 2–2)

Hajós uszoda, 100 néző. V: Németh A., Székely Z.
OSC: KARDOS – Békési 1, Mányai 2, Ibolya 2, Berezvai 1, ALIBÁN 3, Tiba. Cs: Hábetler, Barna, Ürögi, Keszthelyi B., Hirbek, Tóth. Edző: Keszthelyi Tibor
UTE: ÁTS – Benczur, KOVÁCS R. 4, Dávid, VARGA D. 3, Fábry, Ferkó. Cs: Máthé 1, Debreczeni, Kéri 2, Kotszidisz, Hangody, Ferenczy. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 12/5
Kipontozódott: Békési (22. p.), Hirbek (28. p.)
Kiállítva: Ürögi (19. p.), Keszthelyi B. (21. p.), Hábetler (23. p.), Benczur (26. p.)

A két nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–0, az UTE javára

Kéri Péter és Ibolya Tamás nagy harcban volt egymással (Fotó: Meggyesi Bálint)
Annak ellenére, hogy öt gól különbséggel nyerte a párharc első mérkőzését az UTE, a tegnapi találkozó nem volt előre lefutott. Az OSC teljes erőbedobásra késztette a lilákat, akiknek csak nagy küzdelem árán sikerült átvenniük a vezetést. Kardos Istvánnak is köszönhető, hogy az újpestiek sorra hagyták ki az emberelőnyös lehetőségeiket, így hiába csökkent kiállítások miatt az OSC kerete, szoros maradt az eredmény. Kovács Róbert szakította meg a folyamatos sikertelenséget, a vége előtt két perccel vezetett először két góllal az UTE. Nem sokáig, mert egy percen belül Ibolya Tamás és Mányai Roland előnyből egyenlített. Az utolsó létszámfölényt ismét Kovács Róbert használta ki, amikor már csak 15 másodperc volt hátra. Az orvosegyetemiek már nem tudtak válaszolni, így az Újpest örvendhetett.

A 9–12. helyért
Ceglédi VSE-Geosaurus
Legrand-Szentesi VK 7–10 (2–2, 1–2, 2–3, 2–3)

Cegléd, 100 néző. V: Madarasi, Vojvoda
CEGLÉD: Kuna – Péter 1, Korbuly, Molnár Á. 1, PERICS 2, Ványi, Pieskó 1. Cs: Pintér 1, Dongó, Zsákovits 1, Turzai, Jankovics I. Edző: Bóbis Károly
SZENTES: Gál – Szénászky 1, LAVRISINEC 1, SZEBENI 3, Juhász 1, Berki 2, Somogyi 2. Cs: Zentai, Vígh, Pellei. Edző: Vidumanszky László
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 8/6
Kipontozódott: Pintér (25. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Szentes javára

A Szentes két alkalommal két, majd 4–4-es állást követően három góllal húzott el, ám a Cegléd mindig egyenlített. A fordulatos mérkőzés csak a hajrában dőlt el, amikor Kuna kapujába kétszer is emberhátrányban került a labda, míg Berki fizikai erejét kihasználva akcióból volt eredményes. A Szentes megérdemelt győzelmet aratott a BL-győztes becseji Periccsel erősödő Cegléd ellen, mert támadójátéka határozottabb, így eredményesebb is volt. Azt viszont meg kell jegyezni, hogy – különösen a negyedik negyedben – a játékvezetők többször a vendégek javára tévedtek.

Szolnoki VSC
Szent István Egyetem SE-Ybl 11–4 (2–0, 1-0, 6–2, 2–2)

Szolnok, 200 néző. V: Juhász, Fekete
SZOLNOK: SÛRÛ – BOROS 2, Babay 2, BALOGH 3, Arroyo, Broome, Egedi 1. Cs: KRASZNAI B. 2, Balog, MOHI 1, Hangay, Mráz. Edző: Lukács Dénes
SZIE: Laczó – POVÁZAI 2, Szabó Z., Hajós, Szabó G. 1, Szegő, Müller. Cs: Vogel 1, Márton, Köllő, Helembai, Szőcs. Játékos-edző: Martinovics György
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 3/1
Négyméteresből: –, ill 2/2
Kipontozódott: Povázai (28. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Szolnok javára

Úgy tűnt, az első meccset 11–4-re nyerő hazai csapat semmit sem bíz a véletlenre, ugyanis két perc alatt két gólt vágtak Laczó hálójába. A folytatásban azonban megállt a tudomány, és hét percet kellett várni a következő találatra, melyet szintén szolnoki részről Balogh ért el. A hazaiak szerencséjére a vendégek gólképtelenek voltak ebben az időszakban, leginkább azért, mert Mohiék nagyszerűen védekeztek, vagy pedig Sűrű kapus hárított többször is magabiztosan. A folytatásban rátett még egy lapáttal a pályaválasztó, a szünet után valóságos gólparádét rendeztek Borosék, és a záró negyedre már nem volt kétséges a győztes kiléte.