--------------------------------------------------------------------------------

UTE-Taxi 2000-Domino-BHSE 4-9 (0-2, 0-1, 2-4, 2-2)
Hajós Alfréd-uszoda, 400 néző. V: Horváth Cs., Fekete B.
UTE: Áts - Dávid, Kovács R. 1, FERKÓ 1, Benczur, Kotszidisz, Fábry. Cs: Hangody, Máthé, Kéri, Debreczeni, VARGA DÉNES 2. Edző: Petrovics Mátyás
BHSE: GERGELY - Fodor, BIROS 2, Molnár T. 1, Vári 1, Kovács O., KISS G. 2. Cs: PAJÁN 2, Bárány 1, Bereczki, Szívós, Sugár, Frikk. Edző: Kovács István
Négyméteresből: 1/0, ill. -
Kiállítva (cserével végleg): Molnár T. (18. p.)
Sárga lap: Petrovics Mátyás (21. p.)

Pezsgett a víz az UTE kapuja elôtt: Kotszidisz (10) és Áts (hátul) igyekszik a Honvéd centerét, Bárányt meggátolni a labda elérésében (Fotó: Meggyesi Bálint)
Rendkívül kapkodósra sikerült a kezdés, mindkét csapat már a legelső lövőhelyzeténél eldurrantotta a labdát. Kiss emberelőnyös góljával megszerezte a Domino a vezetést, és miután Gergely kifogta Dávid büntetőjét, valamint hátrányban is földön túli érzékkel hárított, a Honvédnak meg kellett volna nyugodnia. Nem így lett - bár Molnár is behúzott egy akciógólt -, folytatódott a hirtelenkedés. Gergelynek mindenesetre képtelenség volt gólt lőni, egészen a harmadik negyed első percéig, amikor Kovács Róbert talált rést a védelmen. Ekkor 1-3-ra zárkózott fel az Újpest, de közelebb nem férkőzhetett, mert a Honvéd sokkal biztosabban használta ki az emberelőnyeit, és Biros két villanása döntőleg hatott a találkozó végkimenetelére (2-7). Az utolsó negyed elején csak telt az idő, minden erejüket mozgósították a hazaiak, de nem vezetett eredményre. A kiharcolt fórokat nem tudták belőni, a Domino viszont igen. Az utolsó pillanatban Gergely elkövette első hibáját, így Ferkó háromnegyed pályáról a kapuba emelhette az UTE egyetlen akciógólját.

Jégcsillag-FTC-Szolnoki VSC 15-6 (4-2, 3-3, 4-0, 4-1)
Népliget, 100 néző. V: Juhász, Horváth S.
FTC: Bíró - Székely 2, Weszelovszky, Takács II. A., SZIRÁNYI BALÁZS 3, Lehmann 2, Balatoni. Cs: Takács I. A. 2, TÓTH L. 3, Süveges 2, Létay 1, Szirányi Bence, Wiesner. Edző: Csapó Gábor
SZOLNOK: Sűrű - Balogh 2, Boros, Balog, Mráz, Babay 1, Mohi. Cs: Hangay 1, Varga Z. 2, Egedi, Tapasztó, Zaidi. Edző: Hasznos István
Gól - emberelőnyből: 15/12, ill. 9/3
Kipontozódott: Süveges (28. p.), ill. Boros (16. p.), Balogh (18. p.)
Ahhoz képest, hogy több mint fél tabellányi különbség van a csapatok között, az elején elég szorosan alakult a meccs. Még az a kellemetlenség is megesett olykor a hazaiakkal, hogy a Szolnok vezetett. Aztán a második negyed végi óramizéria mintha átváltoztatta volna a feleket. A Szolnok már örült, ha lövéshez jutott, míg a Fradi kedve szerint dobálta a gólokat. A mérkőzés elején senki sem gondolhatta, hogy ekkora lesz a különbség.

Ceglédi VSE-Geosaurus-OSC-British Knights 7-10 (2-3, 2-2, 2-2, 1-3)
Szolnok, 100 néző. V: Székely, Martinovics
CEGLÉD: Gáti - PÉTER 2, Korbuly, Molnár Á., JANKOVICS 1, CAGALINEC 2, Türei. Cs: Ványi, Dongó 1, Pieskó 1. Edző: Bóbis Károly
OSC: Kardos - Berezvai 2, Tiba 1, MÁNYAI 3, Barna, IBOLYA 2, Tóth G. 1. Cs: Keszthelyi B., Alibán 1, Békési, Hábetler, Ürögi. Edző: Keszthelyi Tibor
Gól - emberelőnyből: 7/1, ill. 7/6
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Békési (22 p.)
Az első két percben a ceglédiek lövése két alkalommal is a kapufán csattant, majd Berezvai emberelőnyben megszerezte az OSC első gólját. Ekkor még nem késett sokat a válasz, Cagalinec akcióból, csavarral egyenlített. A fővárosiak az utolsó negyedben 6-7-es állást követően biztosították be győzelmüket, amit elsősorban annak köszönhetnek, hogy az emberelőnyöket sokkal jobban értékesítették a 6-8-nál még a kettős emberfórt is elpuskázó vendéglátóiknál.

BVSC-Brendon-ZF Hungária-Egri VK 9-3 (2-1, 3-0, 2-1, 2-1)
Szőnyi út, 150 néző. V: Németh A., Kun
BVSC: NAGY V. - Gulyás, Czigány 2, Fülöp 1, VINCZE 3, Kis G. 1, Németh Zs. Cs: Decker, Nyéki, Zoufal, Szabó G., Gór-Nagy 2, Varjas. Megbízott edző: Derekas Szilárd
EGER: JÁSZBERÉNYI - Csányi 1, Ágner 2, Hegedűs, Éles, Seress, Bálint. Cs: Tóth G., Kiss L., Bene, Quist, Petrik. Edző: Tóth Kálmán
Gól - emberelőnyből: 6/3, ill. 6/2
Kipontozódott: Csányi (27. p.)
Gyorsan vezetéshez jutott a BVSC, és az első negyed közepén, 2-0-nál már sort is cserélt Derekas Szilárd, aki az egymeccses eltiltását töltő Gerendás Györgyöt helyettesítette. Az előnyökkel akkor pazarlóan bántak az egriek, így hiába védekeztek hősiesen, a vasutasok fokozatosan elhúztak. A nagyobb tudás rendre érvényesült a kritikus pillanatokban, így nem volt kétséges a harmadik helyen álló BVSC biztos győzelme, noha olykor könnyelműsködtek a Szőnyi útiak. Leginkább a kapusok tűntek ki.

Szent István Egyetem SE-Ybl-Legrand-Szentesi VK 7-15 (2-3, 2-2, 0-5, 3-5)
Szőnyi út, 50 néző. V: Marjay, Bors
SZIE: Laczó - Povázai 2, Szabó Z. 2, Szabó G. 1, Szőcs, Müller, Jókuti. Cs: Kovács R. (kapus), Hajós, Szabó L., Kádár, Helembai, Kuncz, Vogel 2. Játékos-edző: Martinovics György
SZENTES: Ujházi - SOMOGYI 4, LAVRISINEC 3, Berki 1, Juhász Zs. 1, KIS I. 2, Szebeni 2. Cs: Juhász E. 1, Szénászky 1, Hyc, Zentai, Vígh. Edző: Vidumanszky László
Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 5/4
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Lavrisinec (22. p.)
A jól kezdő Szentest egyszer (3-3) érték utol az egyetemiek, aztán már képtelenek voltak szorossá tenni az állást. A vidéki gárda minden tekintetben felülmúlta ellenfelét, ilyen arányban is megérdemelten nyert. A vendéglátók a harmadik negyedtől látszólag feladták a meccset.

A Szolnok-Szeged és a Szolnok-Eger mérkőzést később játsszák le.

forrás: Thékes István, Nemzeti Sport 2004.02.08

Szeged-Beton VE-Vasas-Plaket 4-13 (1-4, 1-4, 1-1, 1-4)

Szeged, 200 néző. V: Bátori, Székely B.
SZEGED: Barát - Boros 1, Tordai 1, Török, Molnár 1, Plézer, Szűcs L. Cs: MUNKÁCSY 1, Várhegyi. Edző: Gyöngyösi András
VASAS: Németh Zs. - Varga D., Kásás 1, VARGA ZS. 3, Steinmetz B. 1, GOMBOS 2, MADARAS 4. Cs: Kósz (kapus), Hesz, MÁTYÁS 2, Bánhidy. Edző: Kásás Zoltán
Gól - emberelőnyből: 1/1, ill. 4/3
Kipontozódott: Tordai (14. p.)

Madaras lőtte az első gólt, amelyet újabb három Vasas-találat követett, egy szegedi ellenében. A második játékrészben ugyanilyen elosztásban öt gól született, míg a harmadik felvonás tartogatta a mérkőzés legemlékezetesebb jelenetét: Munkácsy 15 méterről pattintotta a labdát Németh Zsolt kapujába. Az utolsó negyedet elsősorban Varga Zsolt eredményességének köszönhetően ismét 4-1-re nyerte a piros-kék együttes.