ING-bajnokság, férfiak, 9. forduló
Székely Bulcsú hátára vette a Fradit, de a második negyed végül mindent eldöntött
Szívós Márton főszerepet vállalt

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: SZG, Nemzeti Sport 2003.12.14

A sors tett arról, hogy a Fradi nagyobb eséllyel vegye fel a kesztyűt a legutóbbi három bajnokságot megnyerő Honvéddal. A Domino ellenre veszélyes sok méregfoga közül kihúzta az egyiket, midőn arcüreg- és mandulagyulladást szabadított a góllövőlistán Madaras Norberttel élen álló Biros Péterre. Így sem maradt lyukas a házigazda kerete, ugyanis tizenhármas sapkában a 16 éves Szabó Botondot is benevezte Kovács István a mérkőzésre.

Biros helyett aztán Kiss Gergely vette kezébe a gólgyártás körüli teendőket: miután Takács I Attilát gyorsan kiállították, az ötvenegyedik másodpercben éles szögből betalált. Takács I helyett Takács II Attila érkezett csereként, és ha már ő jött vissza a kiállított helyére, akcióból egyenlített. Kiss Gergő négyméteresből újra előnyhöz juttatta a Honvédot, és csak Pelle bravúrjainak köszönhette a Fradi, hogy nem került nagyobb bajba. Sőt Székely még a végén a vízről bepattintotta a labdát Gergely kapujába.
A második felvonásból tetszetős lövőpárbaj kerekedett, és miután ebben a műfajban a házigazda bizonyult jobbnak, valamelyest megnyugodhatott. Bereczki és Paján messziről jelentkezett, Szívós előnyből tesztelte a hálót, s az 5–2 jó alapnak tűnt a Domino számára a meccsnyeréshez. A Fradi a center Szirányi Balázs révén hosszú idő után emberelőnyt harcolt ki, amit Balatoni mindjárt gólra is váltott.
Ahogy korábban kétszer, Szívós Márton harmadszor is elhozta a labdát a ráúszásnál, ám nem csak ez volt az egyetlen említésre méltó alakítása. Egyszerűen zseniálisan pólózott, mind védekezésben, mind támadásban. Egy alkalommal a víz alatt lopakodva csent labdát Balatonitól (gól lett a kontra vége), másszor a levegőben halászta le a passzt, aztán Lehmann hóna alatt lőtte második gólját, 8–5-re alakítva az állást a harmadik negyed hajrájában. Az utolsó felvonás elején Székely nyolc méterről megeresztett, a Domino hálóját kipúpozó bombáját követően feléledtek a zöld-fehérek, és ha nem sokkal utána ugyanő nem a felső lécre vágja a labdát, nehéz helyzetbe hozhatta volna a fokozatosan fásulttá váló Honvédot. Székely később is rengeteget dolgozott, de sem ő, sem társai, sem a címvédő nem tudott barátságot kötni a rivális kapujával. Szívós megérdemelt pihenőjét töltötte a negyedik szakasz első felében, de amikor beszállt, megtörte a hosszú gólcsendet, és kettős emberelőnyből megadta a kegyelemdöfést a Fradinak. Az utolsó egy percre Szabó Botond is bemutatkozhatott, más kérdés, hogy gyorsan ki is állíttatta magát.

Kovács István:
– Nyertünk, és most ez a lényeg.
Csapó Gábor: – Volt egy háromperces rövidzárlatunk a második negyedben. A negyedik negyedben jobbak voltunk, de ez nem mutatkozott meg gólokban.