Férfi LEN-kupa, a 16 közé jutásért
Végeredmény

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: SZG, Nemzeti Sport 2003.10.28

A végeredmények. A-csoport: 1. Marseille (francia) 6 pont, 2. Hiosz (görög) 4, 3. Neukölln (német) 2, 4. Kreuzlingen (svájci) 0. B-csoport: 1. Dinamo Moszkva (orosz) 4, 2. Etnikosz (görög) 2, 3. Martiánez (spanyol) 0. C-csoport: 1. Jadran Split (horvát) 6, 2. Strasbourg (francia) 4, 3. Yumze Istanbul (török) 2, 4. Crisul Oradea (román) 0. D-csoport: 1. Hania (görög) 4 (28–27), 2. Beton-Szeged VE 4 (25–19), 3. Duisburg (német) 2 (25–27), 4. Polar Bears (holland) 2 (21–26). E-csoport: 1. Nis (szerb-montenegrói) 6, 2. CN Barcelona (spanyol) 4, 3. Cannstatt (német) 2, 4. Branik Maribor (szlovén) 0. F-csoport: 1. Jégcsillag-FTC 6, 2. Mataró (spanyol) 4, 3. Rapid Bucuresti (román) 2, 4. Heybeliada Istanbul (török) 0. G-csoport: 1. Vuliagmeni (görög) 6, 2. CSZKA Moszkva (orosz) 4, 3. Montpellier (francia) 2, 4. Barendrecht (holland) 0. H-csoport: 1. Mornar Split (horvát) 6, 2. Budvanska Rivijera (szerb-montenegrói) 4, 3. Odense (dán) 2, 4. Salgueiros Porto (portugál) 0

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény döntött. A LEN-kupa nyolcaddöntőjébe az első és második helyezettek jutottak.

Férfi LEN-kupa, a 16 közé jutásért, D-csoport
Teljesült a Szeged terve

forrás: Thékes István, Nemzeti Sport 2003.10.27

Szeged-Beton VE–ASC Duisburg (német) 9–7 (1–2, 2–1, 3–2, 3–2)
Szeged, 400 néző. V: Naumov (orosz), Kasztanda (ukrán)
SZEGED: BARÁT – VARGA P. 2, Szabó N., TORDAY 3, MOLNÁR P. 2, Plézer, SZŰCS 2. Cs: Varga I., Török, Pataki, Munkácsy, Várhegyi. Edző: Horváth Viktor
DUISBURG: FISCHER – Worm 1, Kreutzmann 1, TRESISE 2, OGORODNYIKOV 2, Kapsa 1, Schmidt. Cs: Purshe, Falke, Diakon, Grade, Perez. Edző: Marsal Derbals
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 6/3
Négyméteresből: 3/3, ill. –
Kipontozódott: Purshe (22. p.)
Polar Bears (holland)–NC Hania (görög) 10–9 (2–2, 3–3, 3–2, 2–2).
A végeredmény: 1. NC Hania 4 pont (28–27), 2. Szeged 4 (25–19, az egymás elleni eredmény döntött a Hania javára), 3. Duisburg 2 (25–27), 4. Polar Bears 2 (21–26)

A két csapat összecsapásának tétje a továbbjutást jelentő másik hely megszerzése volt, mert hogy az NC Hania – függetlenül a vasárnapi "előmeccsen” elszenvedett vereségétől – már páholyból szemlélte az eseményeket. A kezdésre nem panaszkodhattunk, mert Varga Péter gyorsan értékesítette együttese első fórját, azt követően viszont a szegediek loholtak az eredmény után. Előbb a vendégek orosz idegenlégiósa, Ogorodnyikov lőtte ki a bal felső sarkot, majd Tresise 15 méteres labdavezetés végén késztette megadásra Barátot. A második negyed elején Tordai négyméteresből egyenlített, majd Kapsa értékesített egy emberelőnyös helyzetet. A folytatásban megint Tordai következett, ezúttal akcióból volt eredményes (3–3). A térfélcserét követően egy ideig folytatódott az egy ide, egy oda leosztású góltermelés – Ogorodnyikov találatát Molnár Péteré követte, majd Worm juttatta előnyhöz ismét csapatát. Akkor még nem gondolták a hazai szimpatizánsok, hogy nyugodtan hátradőlhetnek a székükben, pedig megtehették, mert a németek hatperces gólcsendjét sorrendben Molnár Péter, Tordai, Szűcs és Varga Péter négy eredményes akciójával büntette a Szeged. 8–5-nél Trezize megtörte csapata rossz szériáját, ám Szűcs válaszára mindössze néhány másodpercet kellett várni. A Duisburg játékosainak mindössze az a dicsőség jutott ezen a mérkőzésen, hogy elmondhatják: Kreutzmann jóvoltából ők lőtték a torna utolsó gólját. A Szeged-Beton VE tehát továbbjutást igen, csoportelsőséget viszont nem ünnepelhetett, mert az egymás elleni eredmény a görög NC Hania elsőségét jelentette. De emiatt egyetlen pillanatig sem voltak szomorúak Vargáék.

Horváth Viktor:
– Nagyon fáradtak voltunk, de hihetetlen lelkesedéssel kiharcoltuk a győzelmet, s ezzel a továbbjutást. Köszönet érte a fiúknak.
Marshal Derbals: – Csapatom játékával elégedett vagyok, nem úgy a játékvezetők ténykedésével.

Vasárnap nyerni kell!

forrás: Thékes István, Nemzeti Sport 2003.10.26

Szeged Beton VE–NC Hania (görög) 6–7 ( 1–3, 2–2, 0–0, 3–2)
Szeged, 300 néző. V: Naumov (orosz), Rodriguez (spanyol)
SZEGED: BARÁT – Varga P. 1, Szabó N. 1, TORDAY 2, Pataki 1, Molnár P. 1, Szűcs. Cs: Török, Varga I., Várhegyi, Plézer, Munkácsy. Edző: Horváth Viktor
HANIA: LAGONIKAKISZ – AGOVSZTIANAKISZ 3, Nikolantonakosz 1, Vamvunakisz, Milonakisz 1, VIZIRAKISZ 1, Vulgarakisz. Cs: Vlazakisz, Bariotakisz, Papadakisz, Katzolakisz, Konsztantudakisz 1. Edző: Iliasz Macherasz
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 13/7
Kipontozódott: Török (14. p.), Pataki (28. p.)
Kiállítva: Plézer és Vulgarakisz (cserével végleg, 17. p.)

AS Duisburg (német)–Polar Bears (holland) 7–6 (0–3, 1–0, 3–2, 2–1, 1–0, 0–0) – hosszabbítás után.
Az állás: 1. Hania 4 (19–17), 2. Szeged 2 (16–12), 3. Duisburg 2 (18–18), 4. Polar Bears 0 (11–17)

A szegediek mestere, Horváth Viktor nem értékelte túl csapata első napi fölényes győzelmét. Már a holland Polar elleni mérkőzést követő percekben hangsúlyozta, hogy a második napon az NC Hania ellen dinamikusabb és higgadtabb játék szükségeltetik a sikerhez. Ennek szellemében szombat délelőtt átmozgató edzést vezényelt pólósainak, azonkívül részletesen elemezte leendő ellenfelük harcmodorát. Az aprólékos felkészülés ellenére Nikolantonakosz a második perc végén gólra váltotta a görögök első emberelőnyös helyzetét, majd Agovsztianakisz a másik vendégfórnál tette ugyanezt. S hogy a nyitó negyedben makulátlan legyen az emberelőnyök kihasználása, arról a másik kapunál Molnár Péter gondoskodott. Agovsztianakisz pedig arról, hogy akciógól is szülessen a nyitó hét percben: a mezőny legjobbja nyolc méterről suhintotta a labdát Baráth kapujának jobb felső sarkába. A hellének balkezes bombázója a második negyed elején is ellenállhatatlan volt, ezúttal a jobb alsó sarok tájékán tesztelte a háló állagát, azaz tízpercnyi játék után 4–1-re vezetett a görög bajnokság ötödik helyezettje. A folytatásban a hazaiak balkezese, Torday csökkentette a hátrányt, s mivel térfélcseréig Vizirakisz is betalált 3–5-ös állásnál kezdődött a második félidő. A harmadik negyedben sajnos nem mindig a labda volt a főszereplő. Az addig kemény küzdelem vízipankrációba torkollott, pólóelemeket csupán a kapusok vittek a játékba: Barát is, Lagonikakisz is a bravúrok sorozatát mutatta be. A csaknem tízperces gólcsendet Torday bombagólja törte meg, a folytatásban Milonakisz értékesített egy emberelőnyt, s ugyanezt a másik kapunál Pataki is megtette. A hajrá 5–6-os állásnál kezdődött aztán még Konsztantudakisz és a lefújás előtt 16 másodperccel Varga Péter volt eredményes, azaz az egyenlítésre már nem jutott idő.

– Elsősorban nem rajtunk múlt a vereség.
Iliasz Macherasz: – Számunkra a magyar póló az etalon, képviselői ellen mindig bizonyítani akarunk. A védekezésünk kiemelkedő volt és támadásban is remekeltek játékosaink. Örülök, hogy a harmadik játéknap eredményétől függetlenül továbbjutottunk.

Két negyed is elég volt

forrás: SZG, Nemzeti Sport 2003.10.25

"Örülök a győzelemnek, azonban a folytatásban dinamikusabban, higgadtabban kell játszanunk."

Szeged-Beton VE–Polar Bears (holland) 10–5 (1–1, 3–3, 3–0, 3–1)
Szeged, 300 néző. V: Rodriguez (spanyol), Kasztanda (ukrán)
SZEGED: BARÁT – VARGA P. 4, Szabó N. 1, Tordai 1, Pataki 1, MOLNÁR P. 2, Szűcs 1. Cs: Varga I., Plézer, Török, Várhegyi, Munkácsy. Edző: Horváth Viktor
POLAR BEARS: Dijkman – Jaarsvelt, NIJHOVIN 2, Van Eck, Scheffer, B. de Jong 1, Cavalje 1. Cs: Van Peck, Vlig, Simons, Knaken 1, E. de Jong. Edző: Dick Scherenburg
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 9/2
Négyméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Jaarsvelt (22. p.), Plézer (25. p.)
Kiállítva: B. de Jong (cserével végleg,
13. p.)

NC Hania (görög)–ASC Duisburg (német) 12–11 (2–3, 3–1, 2–1, 2–4, 1–1, 1–1, 1–0 – aranygóllal)

A harmadik negyedtôl kezdve a kapus Baráttal az élen jól állta a sarat a szegedi védelem (fotó: Farkas József)
A szegediek, többek között a saját nevelésű későbbi olimpiai bajnokokkal, Fodor Rajmunddal és Molnár Tamással a soraikban, 1996-ban a döntőbe jutottak a LEN-kupában, ott azonban szembesülniük kellett az olasz Pescara fölényével. Az elmúlt hét évben a Tisza-partiak többször is szerepeltek ebben a kupasorozatban, ám korábbi sikerüket nem sikerült megismételniük. Esztendeje a Horváth-tanítványok a Rijekával és a Florentiával voltak egy társaságban, s jóllehet hazai környezetben meccseltek, nem sikerült továbblépniük a legjobb 16 közé. Ezúttal ráhangolásként a legutóbbi holland bajnokság ezüstérmesével mérkőztek Vargáék, s előzetesen éppen a Polart tartották a szakemberek a csoport leggyengébb alakulatának. Ehhez képest Cavalje klasszikus centergóllal nyitott, válaszként Molnár Péter értékesített egy emberfórt. A második játékrészben 4–1-re elhúztak a vendégek, de előbb Tordai négyméteresből szépített, majd Szabó Nándor értékesített egy emberelőnyös helyzetet. Lendületbe jött a Szeged, és másodperccekkel a játékrész lefújása előtt a mezőny legjobbja, Varga Péter bombagóllal egyenlített. Mi több, 18 percnyi játék után, először a mérkőzésen Szűcs a hazaiakat juttatta vezetéshez, majd a folytatásban Varga Péter kétszer is beköszönt. Ekkor 7–4-re vezetett a Szeged, azaz végérvényesen helyreállt a rend. A záró hét percben felszabadultan pólóztak Vargáék, és növelték előnyüket – azaz a nyitány jól sikerült, ám a neheze még ezután következik.

– Örülök a győzelemnek, azonban a folytatásban dinamikusabban, higgadtabban kell játszanunk.
Dick Scherenburg: – Az első két negyedbeli játékunkkal elégedett voltam, ám a folytatásban ellenfelünk fizikálisan felőrölt bennünket.