--------------------------------------------------------------------------------

Szent István Egyetem-Ybl–ZF Hungária-Egri VK 9–8

SZENT ISTVÁN EGYETEM: Laczó – Helenbay, CSEH 2, VOGEL 2, Szabó G., Szabó Z. 1, MÜLLER 2. Cs: Kádár, Tóth F. 1, Martinovics, Hajós 1, Márton, Szőcs. Megbízott edző: Lévay Balázs
EGER: Jászberényi – Seress, CSÁNYI 3, Hegedűs 1, Bálint 1, ÁGNER 2, Éles. Cs: Petik, Bene, Tóth P. 1, Kiss L., Szabolcsi. Edző: Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 11/4
Négyméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Martinovics (21. p.), Csányi (25. p.), Ágner (28. p.)
Kiemelten fontosnak minősíttetett az Eger elleni mecs az Ybl számára, mert még a már inkább edző, mintsem játékos Martinovics György is vízbe szállt. Az öreg róka ugyanis az idény előtt elmesélte, hogy a fontos találkozókon szerepel majd, amúgy csak a partról dirigál. A tréneri mesterségét folytathatta is a negyedik negyedtől, mivel addigra kipontozták. Ekkor kettővel ment az Eger, holott többször is felkelhettek volna a hazaiak, mivel az influenzából felgyógyult Jászberényi nem volt éppen válogatott formában. A nevezett feltámadás az Ybl szempontjából a lehető legjobbkor, a derbi végén jött. A fórparádéból ugyanis az egyetemisták jöttek ki jobban, ezáltal szép búcsúajándékot átnyújtva a távozó Tóth Franknak.

Lévay Balázs:
– Megkoronáztuk őszi teljesítményünket, óriási fegyvertényt hajtottunk végre.
Tóth Kálmán: – Átok ül rajtunk, hiszen kezünkben volt a meccs.

BVSC-Brendon–UTE-Taxi 2000 10–7
(2–1, 2–1, 3–3, 3–2)

Szőnyi út, 300 néző. V: Horváth Cs., Fekete B.
BVSC: SZÉCSI – Gulyás 2, Vincze 1, Kis G., NÉMETH I ZS. 1, Czigány 1, Nitsovits 1. Cs: Varjas 1, Szabó G. 1, Decker, Dabrowski, Nyéki, ZOUFAL 2. Edző: Gerendás György
ÚJPEST: Áts – DÁVID 2, Kéri 2, Máthé, Ferenczi, Kovács R., Fábry. Cs: Maklári, VARGA D. 2, Ferkó, Benczúr 1, Kotszidisz, Hangody. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 12/6
Bizonytalan lövésekkel és tanácstalan úszkálással kezdődött az utolsó forduló "kis rangadója". Kis sapkakeresése után Németh Zsolt hirtelen bevágta az első emberelőnyt, amit a következő támadásból a fiatal Varga Dénes kiegyenlített. Tőle eddig szokatlan módon betört, s minden rutinját beleadva átejtette Szécsit. Aztán három góllal megugrott Gerendás György csapata, miután Zoufal még az első negyed végén belőtt egy lefordulást, a szünet után pedig Czigány fordult le jól, és "lóbálta szét" az előtte magasodó kezeket. Az Újpest nem tudta belőni kettős emberelőnyét – pedig Petrovics Mátyás még időt is kért – ezt pedig a BVSC nevében Zoufal megbosszulta. Tegyük hozzá előtte Szécsi bravúrral védte az újpesti támadást. Két kontrafaultot követően Kéri alakította ki a félidő eredményét: előnyben lőtt védhetetlenül (4–2). A harmadik negyed elején Varjas is védhetetlen gólt lőtt, miután három csapattársa bent brusztolt középen. Dávid emberelőnyös találatára két BVSC-s válasz is érkezett: Vincze fejezett be egy fórt gyorsan, majd Gulyás Ábel mattolta Átsot, egy lefordulás végén. Négygólos előnye volt a BVSC-nek amelyből csak kettő maradt meg az utolsó negyedre. Sőt, 7–6-ra feljöttek a vendégek, ám egyenlíteni nem tudtak.

Gerendás György:
– Két jó csapat hajtós meccse volt.
Petrovics Mátyás: – Köszönöm a csapatnak az őszi teljesítményét! Tavasszal még jobbak leszünk!

Szeged-Beton VE–OSC-British Knights 9–8
(3–2, 2–2, 3–3, 1–1)

Szeged, 150 néző. V: Juhász, Németh
SZEGED: Barát – Varga P., TORDAY 2, Pataki, MOLNÁR P. 2, Plézer 1, SZŰCS L. 2. Cs: Török, Varga I., SZABÓ N. 2, Várhelyi, Munkácsy. Edző: Horváth Viktor
OSC: Kardos – BÉKÉSI 2, Mányai 1, Ibolya, Berezvai, TIBA 2, ALIBÁN 2. Cs: Barna, Keszthelyi 1, Hábetler, Ürögi. Edző: Keszthelyi Tibor
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 6/4
Négyméteresből: –, ill. 1/0
Az első negyedben Molnár Péter, illetve Békési távoli bombagólja jelentett felüdülést, a másodikban 5–4-es állásnál Ibolya négyméteresét Barát védte. A lefújás előtt 56 másodperccel emberelőnyhöz jutottak a vendégek, ám nem tudták egálra menteni a mérkőzést.

Horváth Viktor:
– Gondokkal teli idényt hagytunk magunk mögött, éppen ezért köszönetet mondok mindazoknak, akik segítettek bennünket.
Keszthelyi Tibor: – Az utolsó percben emberfórt hibáztunk, a baki egy pontunkba került.

Legrand-Szentesi VK–Szolnoki VSC 11–5
(1–2, 4–2, 3–0, 3–1)

Szentes, 200 néző. V: Székely Z., Móni
SZENTES: GÁL – Lavrisinec, BERKI 4, JUHÁSZ E. 3, Szénászky 2, Kis I. 1, Szebeni. Cs: Somogyi 1, Pellei, Víg, Zentai, Juhász Zs., Kameneckij. Edző: Komlósi János
SZOLNOK: Sűrű – Balog, Egedi 1, Boros, Babay 2, Balogh, Mohi. Cs: Tapasztó, Hangay, Arroyo 1, Broome, Mráz 1, Kenéz. Edző: Hasznos István
Gól – emberelőnyből: 14/6, ill. 10/3
Négyméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Balog (8. p.), Zentai (14. p.), Kenéz (26. p.), Somogyi (27. p.)

Komlós János:
– Végtelenül örülök, hogy sikerült győzelemmel zárnunk ezt a számunkra rosszul sikerült őszi szezont.
Hasznos István: – Rosszul használtuk ki előnyeinket, rosszul védekeztünk hátrányban, a kevés adódó lehetőségünket pedig elhibáztuk.

forrás: , Nemzeti Sport 2003.12.18

Meglepően jól tartotta magát a Cegléd az első negyedben, főleg azért, mert Gergely István "benyelte” Zsarkó Istvánék lövéseit.

Domino BHSE–Ceglédi VSE Geosaurus 20–8 (4–4, 5–1, 5–1, 6–2)
Kőér u., 150 néző. V: Füzesi, Bátori
DOMINO: Gergely – Frikk 1, Kovács O. 1, Fodor, Szivós 1, MOLNÁR T. 3, VÁRI 3. Cs: Kovács Z. (kapus), Bereczki, Bárány 3, SZABÓ 3, Paján 1, Sugár 1, BIROS 3. Edző: Kovács István
CEGLÉD: Gáti – ZSARKÓ 3, Cagalinecz 2, Dongó, Korbuly, Haufe 2, Jankovics I. Cs: Kuna (kapus), Cachovan, Ványi, Zsákovits 1, Molnár Á. Edző: Bóbis Károly
Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 5/4
Négyméteresből: 3/3, ill. –
Kiállítva: Bereczki (végleg cserével, 26. p.)

A vendégek tudománya 5–5-nél fogyott el, azt követően csekély kivétellel már rendre Vári Attiláék akarata érvényesült. A ceglédiek lövéshez is alig jutottak. A Honvéd fél gőzzel érvényesítette a papírformát, mert minden tekintetben jobb csapat, mint a derekasan küzdő Cegléd.