--------------------------------------------------------------------------------

Vasas-Plaket-Euroleasing-UTE-Taxi 2000 11-5 (1-1, 4-1, 4-1, 2-2)

Komjádi uszoda, 300 néző. V: Vajda, Madarasi
VASAS: KÓSZ - Varga D., VARGA T. 3, Binder 2, Varga II Zs. 2, Vindisch, Madaras 1. Cs: Gombos, Mátyás 1, Steinmetz Á. 2, Tóth F., Hesz, Gyarmathy. Edző: Földi László
ÚJPEST: Áts - Dávid 1, Kovács R. 1, Suti, Ferkó 2, Ferenczy, Létay 1. Cs: Kéri, Zentai, Süveges, Benczúr. Edző: Csapó Gábor
Gól - emberelőnyből: 6/5, ill. 9/2
Négyméteresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Mátyás (20. p.), Madaras (28. p.)

Úgy látszik, igen mélyen érintette a Vasas-tábort az edzőváltás, mert már rögtön az elején felhangzott a "Soma a király" rigmus. Félidőben viszont már senkit sem izgatott, hogy ki sétál a medence partján, merthogy hárommal vezettek a hazaiak. Aztán még egy 4-1-es negyeddel végképp padlóra került az Újpest, és csak az volt a kérdés, mekkora lesz végül a különbség. Nos, finoman fogalmazva is hatalmas lett, ami leginkább a vendégek katasztrofális előnykihasználásának tudható be. No meg Kósznak, aki ismét zseniálisan repkedett a kapufák között.

Földi László:
- Következő megméretésünk a KEK-döntő, erre készülünk.
Csapó Gábor: - Nem játszottunk jól, Kósz Zoli viszont szenzációsan védett.

Szeged-Beton VE-Domino-BHSE 5-8 (3-1, 1-2, 0-3, 1-2)

Szeged, 400 néző. V: Juhász, Németh A.
SZEGED: BARÁT - Varga I. 1, Samuels, Kittredge, WESZELOVSZKY 1, MOLNÁR P. 2, Éles. Cs: Török, Varga P. 1, Várhegyi, Mód, Balla. Edző: Horváth Viktor
HONVÉD: GERGELY - FODOR 2, Kiss G. 1, Szívós, Molnár T., Vári 1, Biros. Cs: BERECZKI 2, Sugár, BÁRÁNY 1, Tóth I., Frikk 1. Edző: Kovács István
Gól - emberelőnyből: 8/1, ill. 10/3
Kipontozódott: Mód (19. p.)
Kiállítva: Molnár T. (ütésért, cserével végleg a 12. p.)

Horváth Viktor:
- Magas színvonalú mérkőzést játszottunk a világ egyik legjobb csapata ellen.
Kovács István: - Vérbeli vízi ütközet volt, két negyeden át remekül tartotta magát a Szeged.

Nem bírt a Gerendás-csapattal a mindössze öt gólig jutó Ferencváros

forrás: , Nemzeti Sport 2003.03.30

FTC-VMAX-BVSC-Brendon 5-7 (0-2, 2-1, 2-3, 1-1)
Népliget, 300 néző. V: Székely, Schlosser
FTC: PELLE - Kádár, Nyéki, Katonás 2, Tóth L., Hosnyánszky, SZÉKELY B. 2. Cs: Lehmann 1, Szirányi, Paján, Takács. Edző: Gyöngyösi András
BVSC: SZÉCSI - Gulyás Á. 1, VINCZE, Gór-Nagy, Kiss G., FÜLÖP 2, Császár 1. Cs: Péter, Decker, Zoufal, Ibolya, Varjas 1, NÉMETH ZS. 2. Edző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 12/3, ill. 12/4
Négyméteresből: 2/0, ill. -
Kipontozódott: Kádár (15. p.), Varjas (25. p.), Gór-Nagy (27. p.)

Az olimpiai bajnok Szécsi Zoltán ismét parádés dolgokat produkált a BVSC kapuja elôtt, csupán öt gólt engedélyezett az FTC-nek (Fotó: Árvai Károly)

Bő fél órával a meccs kezdése előtt még Gyöngyösi András is a teraszon trécselt. Onnan besétálva aztán azt láthatta, hogy miután Császár egy kisebb dulakodást követően elhozta a labdát a ráúszásnál, az első fórját be is vágta a BVSC. Lendületbe jött tehát a Vasút, amit az is jelez, hogy a második vendégelőny is góllal végződött. Dermedten nézett eztán a Fradi-tábor, mert Katonás még egy négyest is elpackázott, nem beszélve a felzárkózás lehetőségéről.
Oldhatta volna némileg a hangulatot a hazai találat, de őszintén szólva semmilyen jel nem utalt arra, hogy a Fradi képes lesz gólt szerezni. Galád módon szórták el ugyanis a lehetőségeiket a zöldek, hol az égbe ágyúztak, hol pedig a kontrafault miatt lövéshez sem jutottak. Székely Bulcsú aztán végre átlőtte a falat (1-2). Üdvözölte ezt a kedvező fordulatot a hazaiak szurkolótábora is, hát még Katonás jobb felsőben megakadt bombáját! Lendült viszont Varjas keze is, ergó félidőben megint a vendégek vezettek (2-3).
Irgalmatlan Vasutas-kapufával indult a harmadik rész, majd Székely álompasszát húzta be Katonás. Nagyot rontott ellenben a nehéztüzér statisztikáján ama tény, hogy második büntetőjét is Szécsibe püfölte. Annál szebb gólt lőtt viszont Németh Zsolt - nyolcról bal felsőbe. Szépen kijátszott előny végén Székely zsákolt, a túloldalon viszont Fülöp szaggatott hálót (4-5). Otthonában égett kettővel a Fradi a harmadik szünetben, mert Császár a hálóig ment egy álompassz után, még a dudaszó előtt.
Tompa volt a Fradi, de Lehmann kegyetlen kapufás gólja életben tartotta a zöld-fehér reményeket. Ám a szurkolók által várt hosszú hajrából nem lett semmi, a BVSC nyerte a 24 kiállítással tarkított rangadót.

Gyöngyösi András: - Ilyen kevés lőtt góllal nem lehet jó csapat ellen nyerni.
Gerendás György: - A Fradi ellen nem egyszerű jól játszani, örülök, hogy nekünk ez sikerült.

Szolnoki VSC-Kecskeméti VSC 5-3 (0-0, 0-0, 3-1, 2-2)
Szolnok, 100 néző. V: Báthori, Füzesi
SZOLNOK: KISS T. - Körmendi, Mohi, Lukács, BOROS 2, PATAKI 1, Krasznai B. 1. Cs: Vargyas, Broome, Hangay, Kenéz, Munkácsy 1, Balog. Edző: Urbán Lajos
KECSKEMÉT: HARKAI - Hasas 1, Plézer, Márton 1, Czirok, Szabó G. 1, Martinovics. Cs: Hajós, Orosz, Szlaterica, Hyc. Edző: Kovács Róbert
Gól - emberelőnyből: 9/4, ill. 9/2
Kipontozódott: Körmendi (18. p.)
Végleg kiállítva, cserével : Martinovics (17. p.), Mohi (25. p.)
Megítélés kérdése, hogy a mezőnyemberek céloztak rosszul, vagy a kapusok védtek jól, a lényeg hogy két negyeden át nem esett gól az összecsapáson. Nem kevesebb mint negyed órát kellett arra várni, hogy Boros révén a hazaiak betaláljanak a sereghajtó kecskemétiek kapujába. A folytatásban a lendületet kapó Szolnok újabb két találattal növelte előnyét, és úgy tűnt, hogy biztosan nyeri a mérkőzést. A vendégek azonban nem hagyták magukat, és az utolsó negyedben ledolgozták hátrányukat. Három-három után azonban már csak szolnoki találatok estek, a gyenge színvonalú mérkőzésen.

Urbán Lajos: - Kiszenvedtük a győzelmet.
Kovács Róbert: - Három-három után nem értettem, hogy rutinos játékosaink miért kapkodtak.

ZF Hungária Egri VK-Ceglédi VSE-Geosaurus 6-5 (0-2, 2-2, 2-1, 2-0)
Eger, Bitskey uszoda, 100 néző. V: Székely B., Horváth Cs.
EGER: JÁSZBERÉNYI - Szabolcsi, Polacik, Ágner 1, HEGEDŰS 2, Gott, KISS L. 1. Cs: Kiss Sz., Tóth P., Veréb 1, Szabó G. 1. Edző: Vidumanszky László
CEGLÉD: GÁTI - Zsarkó, Cagalinec 2, KEDRO 2, Dani, Dongó, Egedi. Cs: Békés, Mráz 1, Molnár. Edző: Bóbis Károly
Gól - emberelőnyből: 12/4, illl. 13/4
Négyméteresből: 1/0, ill. -
Kipontozódott: Szabó G. (22. p.), Gott, Caganidec, Dani (mindhárom a 25. p.)
Végleg kiállítva, cserével: Polacik (14. p)
Az egriek csak lőttek, de nem találtak az első negyedben, amit ügyesen kihasználtak a ceglédiek. Nagyobb lendülettel folytatták aztán a hazaiak, de csak lépkedni tudtak a látogatók után. Közben mindkét oldalon adódott kettős emberelőny, Roman Polacikot cserével végleg kiállították a 14. percben, de a játékvezetők ítéltek páros kiállítást is. A befejező játékrészben Ágner Zoltán büntetőjét Gáti Tamás hárította, Kiss Lajosnak azonban akcióból sikerült az egyenlítés. A sok emberelőnyből Hegedűs Gábor juttatta először vezetéshez az Egert, aztán Jászberényi Gábor villogott.

Vidumanszky László: - Nehéz szülés volt, kellett Jászberényi remeklése is a sikerhez.
Bóbis Károly: - Ilyen gyenge helyzetkihasználással nem lehet nyerni.

OSC-British Knights-Kontavill-Szentesi VK 13-7 (4-2, 2-2, 3-1, 4-2)
Hajós Alfréd Uszoda, 100 néző. V: Bors, Vojvoda
OSC: Kardos - Ürögi, MÁNYAI 2, Békési 1, KESZTHELYI B. 2, TIBA 2, BEREZVAI 1. Cs: Hábetler, OFNER 2, Alibán 1, Ludányi 1, Szollár 1, Hirbek. Edző: Keszthelyi Tibor
SZENTES: Horváth T. - Hyc T., SOMOGYI 2, SZEBENI 4, Szabó N., Szénászky, Juhász. Cs: Biltsik, Vígh 1, Momot, Döbrössy. Edző: Kádár József
Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 6/1
Négyméteresből: 1/1, ill. 2/2
Egyedi módon kezdődött a mérkőzés: a csapatok kérésére pénzfeldobással dőlt el, ki melyik térfélen kezd. Az érme "fejre esett", ezért a szentesiek akarata érvényesült, nem úgy, mint a mérkőzésen. Habár Szebeni révén ők szereztek vezetést, az első negyedet az OSC nyerte 4-2-re. A kétgólos lépéselőny megmaradt a folytatásra is, köszönhetően Mányainak és Ludányinak, a másik oldalon Szebeni "csak" meglőtte harmadik gólját négyméteresből. Aztán kis gólcsendet követően a negyediket is, ugyancsak büntetőből, de a hazai játékosok többet mozogtak, többet lőttek, és el is húztak 9-5-re. A negyedik periódusban a különbség csak tovább nőtt. A veterán Szollár László is betalált (13-6) és Somogyi Balázs is kétszer - igaz, egyszer saját kapujába. A végeredmény híven tükrözi a két csapat közötti különbséget.

Keszthelyi Tibor: - Fizikálisan jobban bírtuk, és pontosabban használtuk ki a fórokat.
Kádár József: - Önmagunk ellen játszottunk ...