LEN-kupa - a szegediek tanulhatnak a súlyos hazai vereségből
--------------------------------------------------------------------------------
forrás: Thékes István, Nemzeti Sport 2002.11.10

Az első negyedben a Rijeka belőtte első két emberelőnyös helyzetét, tanítanivalóan kivédekezett két hátrányt, azonkívül bámulatos úszómennyiséggel fárasztotta ellenfelét. A Szeged ezzel szemben egy értékesített négyméterest, továbbá néhány veszélytelen átlövést tudott csak felvonultatni. A horvátok erőfölényére jellemző, hogy Vargáék jószerivel csak emberfórjaik alkalmával kerültek Car kapujának előterébe. Ezek után cseppet sem volt meglepő, hogy térfélcseréig két gólra nőtt a horvát csapat előnye.
A pénteki, Florentia elleni 8-5-ös győzelmüket annak köszönhette a Primorje, hogy lőtt hét akciógólt - ezúttal viszont a fórok kihasználásában jeleskedett. 2-6-os állásnál Varga Péter sokadik átlövési kísérletét siker koronázta. A második negyed utolsó másodperceiben Samuels a center helyén kezében a labdával kiemelkedett, az ajtó-ablak helyzetet Buricz remek ütemű szereléssel hatástalanította.
Az ellenfél hatékony védekezésének ellenszerét nem sikerült megtalálniuk Weszelovszkyéknak. A negyedik felvonás elején Buricz ejtett Barát kapujába, majd műfajt váltottak a rijekaiak. A hét fórból elért találatot három akciógól követte, miközben a másik kapu előtt a hazaiak futószalagon hagyták ki a létszámfölényes helyzeteket. A Primorje Rijeka ilyen különbségű győzelmet is megérdemelt, sikere egyúttal a továbbjutást is jelenti számára. A másik továbblépő kiléte pedig a vasárnapi Tabán Trafik Szeged-Florentia derbi után válik ismertté.

Tabán Trafik Szeged-Primorje Rijeka (horvát) 3-10 (1-2, 1-2, 1-2, 0-4)
Szeged, 500 néző. V: Borell (spanyol), Csirics (jugoszláv)
SZEGED: Barát - Varga I. Varga P. 1, Mód 1, Weszelovszky 1, Molnár P., Samuels. Cs: Török, Éles, Kittradge, VÁRHEGYI, Fábry. Edző: Horváth Viktor
RIJEKA: CAR - BURICZ 2, Zubcic 1, Frankovic 1, Premus 2, Kancijanic, TISKIVSZKIJ 3. Cs: Roncevic, Brala, Beltrame, Turinna, Sablic 1. Edző: Zoran Proje
Gól - emberelőnyből: 9/1, ill. 11/7
Négyméteresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Varga I. (18. p.)
Florentia (olasz)-Cannstadt (német) 14-5 (3-2, 2-1, 4-0, 5-2). Az állás: 1. Rijeka 4 pont, 2. Florentia 2 (19-13), 3. Szeged 2 (11-16), 4. Cannstadt 0

Horváth Viktor: - Fiatal csapatunk még éretlen az ilyen nagy feladat megoldására. Tanulságos mérkőzést vívtunk.
Zoran Proje: - Elsősorban védekezésben múltuk felül ellenfelünket. Sokra hivatott együttesünk két játéknap után kiharcolta a továbbjutást, és ez dicséretes teljesítmény.