--------------------------------------------------------------------------------

Vasas - Honvéd 6-9
- Gergely jó volt, lehet jobb is

BVSC-Brendon-Kecskeméti VSC 12-3 (1-1, 5-1, 3-0, 3-1)
Szőnyi út, 50 néző, V: Bátori, Fekete

BVSC: Szécsi - Persely, VINCZE 2, Dabrowski, Ibolya 1, Fülöp 1, CSÁSZÁR 3. Cs: PÉTER 2, Czigány, Zoufal 2, Gór-Nagy 1, Gulyás, Decker, Nagy V. (kapus). Edző: Gerendás György

KECSKEMÉT: Harkai - Hasas 1, Hajós, Plézer, Márton, Hyc Z. 1, Szabó G. 1. Cs: Orosz, Szlaterics, Matajsz G., Surányi, Boruzi. Edző: Kovács Róbert

Gól - emberelőnyből: 5/3, ill. 4/2

Indokolatlanul idegesen, kapkodva kezdtek Gerendás György kiválasztottjai: az első gól csak a mérkőzés ötödik percében esett, no nem a hazaiak érték el, hanem Szabó maradt egyedül Szécsi kapuja előtt (nem úszott vissza védekezni), be is varrta az indítást. 2-2-ig tartotta magát a Kecskemét, ekkor a vasutasok magasabb fokozatba kapcsoltak, és zsinórban lőttek hét gólt (9-2). Főleg gyors ellentámadásokból, megúszásokból potyogtak a találatok Fülöp, Zoufal, Császár és Péter révén. A harmadik negyedtől Nagy Viktor helyettesítette Szécsit, ám neki sem kellett izzadnia, hiszen a BVSC-s védelem rendre kiszorította a kapu előteréből a kecskemétieket, a kívülről lőtt labdák elakadtak a blokkban, a vendégcenter, Márton pedig szinte sohasem volt megjátszható.

Gerendás György: - Botrányosan kezdtünk, de a befejezés jó volt.
Kovács Róbert: - Az első negyedben többen megijedtek, és mindent megtettek, nehogy szoros legyen a mérkőzés.

Szolnoki VSC-ZF Hungária-Egri VK 4-5 (0-2, 1-0, 3-1, 0-2)
Szolnok, 200 néző. V: Marjay Zs., Kun Gy.

SZOLNOK: KIS T. - Vargyas, Mohi, Lukács, Boros, BROOME, Cseh 1. Cs: Hangay 1, Hidasi, Pataki 1, Kenéz, KRASZNAI B. 1, Munkácsy. Edző: Urbán Lajos

EGER: JÁSZBERÉNYI - Szabolcsi, Petik 1, Ágner 1, HEGEDŰS 2, Gott, Kiss L. 1. Cs: Kiss Sz., Bial, Tóth P. Edző: Vidumanszky László

Gól - emberelőnyből: 10/2, ill. 7/3
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Munkácsy (26. p.)

Szolnoki szemszögből rosszul indult a találkozó, hiszen az egriek tehetséges kapusa, Jászberényi Gábor bravúrt bravúrra halmozott. Ráadásul Hegedűs és Petik találatával szökésben voltak a vendégek. A hazaiak küzdöttek, hajtottak, sorra harcolták ki az emberelőnyös helyzeteket, ám olykor még a kapura lövésig sem jutottak el. Jellemző, hogy első góljukat csupán a 14. percben érték el Cseh Sándor révén. A fordulást követően már jobban pörgött a Tisza-parti legénység, élményszámba ment Krasznai Béla gólja, aki előbb emberhátrányos helyzetben szerelt, majd végigúszva a medencét elemi erővel lőtt a hálóba. A folytatásban Hangay, Hegedűs és Pataki volt a gólok sorrendje, ezzel fordítottak a szolnokiak, ám a szívósan és keményen küzdő egriek nem hagyták magukat. A záró negyedben Aigner gólja az egyenlítést, majd Kiss L. találata a győzelmet jelentette a vendégek számára. A Szolnok nem adta föl, de játékosai nagyon sokat hibáztak, és ez megbosszulta magát, avagy az Eger legénysége továbbra is mumusnak számít a Damjanich uszodában.

Urbán Lajos: - Nagyon rossz játékkal, megérdemelt vereséget szenvedtünk.
Vidumanszky László: - Jó védekezéssel szereztünk két pontot.

UTE Taxi 2000-Kontavill-Szentes 12-7 (3-1, 2-1, 5-2, 2-3)
Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. V: Bors, Székely B.

UTE: Bóta - Süveges 1, KOVÁCS R. 3, Kéri 1, Ferkó, Suti 2, Létay. Cs: Benczúr 1, ZENTAI 2, Ferenczi 1, Fáy, Varga D. 1, Szőcs. Edző: Csapó Gábor, Petrovics Mátyás

SZENTES: Horváth T. - Juhász 1, Szebeni, Szénászky, SZABÓ N. 3, Kiss I., Spencer. Cs: Berki 1, Vígh, Somogyi 1, Sarusi, Biltsik, Hyc 1, Újházi (kapus). Edző: Kádár József
Gól - emberelőnyből: 6/3, ill. 7/3
Négyméteresből: -, ill. 2/2
Kipontozódott: Szénászky (22. p.)

A szentesiek baljós előjelekkel vágtak neki a derbinek, mivel buszuk defektet kapott,
így némi késéssel érkeztek meg. A szerencse ezután sem a vendégek pártját fogta, inkább a sérültjei miatt fiatalokkal kiegészített újpestiek oldalára állt. Két negyedig a vendégek képtelenek voltak akciógólt lőni, ellenben a lilák előnyből is és azonos létszám mellett is betaláltak. A térfélcsere után feléledt a Szentes, két emberelőnyt is gólra váltott, de ebben a játékrészben a vendéglátók öt gólt is szereztek, ami szintén nem a szerencse számlájára írható. A záró felvonást megnyerték a vendégek, de ez sem segített rajtuk, csak szépítettek az eredményen.

Csapó Gábor: - Nagyon jól játszottunk és szép gólokat lőttünk. Ennyi fiatal tehetség, hál’ istennek, csak nálunk van.
Kádár József: - Jobb volt az Újpest.

Tabán Trafik Szeged-OSC-British Knights 8-4
(3-2, 1-0, 2-1, 2-1)

Szeged, 300 néző. V: Császár, Székely

SZEGED: BARÁT - Varga I., Varga P. 1, Samuels 1, Kittradge, WESZELOVSZKY 3, Molnár P. Cs: Mód, TÖRÖK 1, ÉLES 2, Balla, Várhegyi. Edző: Horváth Viktor

OSC: Tory - Békési, Mányai 1, Ofner, Ludányi, Berezvai 1, TIBA 1. Cs: Hábetler, Keszthelyi, Haufe 1, Lutter. Edző: Keszthelyi Tibor, Ürögi Zsolt
Gól - emberelőnyből: 3/2, ill. 5/2
Kipontozódott: Varga I. (25. p.)

Két és fél negyeden át fej fej mellett haladtak a csapatok, mígnem a harmadik játékrész hajrájában Éles lépett elő főszereplővé. Az egykori juniorválogatott két remekbe szabott akciógóljával 6-3-ra alakította az eredményt. A záró hét percben Weszelovszky találataira Mányai révén vála-szoltak az orvosegyetemisták, ám a különbséget jól mutatja, hogy valamennyi negyedet elveszítették.

Horváth Viktor: - Taktikus játékunknak köszönhetően magabiztosan nyertünk.
Keszthelyi Tibor: - Szoros emberfogásával felőrölt bennünket a Szeged.

Tudósítók: SEBASTIAN TAMÁS, VARGA CSABA, GULYÁS ATTILA, THÉKES ISTVÁN