Hyc keze nem remegett

A férfi vízilabda OB I/B-ben felemás mérleget produkáltak a megyei csapatok a hét végén: a Bertók SC Szentes nyert hazai medencében, a HVSC viszont vereséget szenvedett.

Bertók SC Szentes-Tipo 9-8 (2-3, 3-2, 1-2, 3-1)
Szentes, 200 néző. Vezette: Juhász, Szentgyörgyi.

Bertók SC: Bús - Zentai 1, MELKHUN 1, Matajsz 1, Piti 1, HYC Z. 2, Orosz 2. Csere: Bartha, BÍRÓ 1, Újszászi, Szabó, dr. Bertók, CZIROK, Törőcsik. Edző: Pásztor Antal.
Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 5/1. Négyméteresből: 2/1, ill. 1/1.

Sokkal jobban kezdtek a vendégek; pontosabban lőttek, végig vezettek, de a hajrára elkészültek az erejükkel. Egy perc volt már csak hátra a találkozóból, amikor Hyc Z. remek ejtése a Tipo kapujában kötött ki. Néhány másodperccel később kiderült, két pontot jelentett ez a mozdulat.

Pásztor Antal: - A legjobbkor vettük át a vezetést. Külön kiemelendő Czirok centerben nyújtott teljesítménye.

HVSC-Ybl 4-8 (1-1, 2-3, 1-1, 0-3)
Vásárhely, városi strandfürdő. Vezette: Bors, Füzesi.

HVSC: Hannauer - Avar 2, Czakó 1, Donauer, Vékony 1, Kasza, Varga Á. Csere: Hegedűs, Földesi, Rácz, Benyhe-Kiss, Törökgyörgy. Játékos-edző: Kasza Attila.
Gól - emberelőnyből: 10/3, ill. 5/1.

Az első három negyedben még partiban voltak a hazaiak a vendégekkel, de a záró hét percben nem tudtak mit kezdeni a jobban úszó főiskolásokkal. Az Ybl sikere megérdemelt.

Kasza Attila: - Sajnos nem tudtuk megismételni az elmúlt heti jó játékunkat.

A forduló további eredményei: MAFC-Bánki 15-4, Neptun-Cegléd 5-7, Pécs-Nagykanizsa 10-8, Eger-Békéscsaba 3-3, Ybl-Cegléd 5-11.

A záró fordulóban a HVSC a Békéscsabát fogadja (szombat, 16 óra), míg a Bertók SC Szentes két idegenbeli meccsel zár (szombaton Nagykanizsán, vasárnap pedig Pécsen játszik).