A BVSC, a Szeged és az UTE bravúrja

Három meglepetéssel folytatódott az újrendszerű férfi vízilabda OB I második felvonása, amelynek során a hat hazai élcsapat játszik egymás ellen: a BVSC a Népligetben verte a Fradit (11-8), a Szeged otthon tartotta a 2 pontot a Vasas ellenében (9-8), s az UTE döntetlent ért el az éllovas Honvéddal szemben (4-4).

Vízilabda OB I, 2. szakasz, 2. forduló:

FTC-Thomas Jeans - BVSC-Brendon 8-11 (2-2, 4-3, 2-3, 0-3)

A tavalyi és a tavalyelőtti bajnok rangadóján a házigazda FTC 2-0-ra, 4-2-re és 6-3-ra is vezetett. A vendég vasutasoknál a harmadik játékrész végén, 8-7-nél volt először az előny. Ezt még kiegyenlítették a címvédők, de utána már csak a BVSC szerzett gólt. A két olimpiai bajnok kapus, Kósz (FTC) és Szécsi (BVSC) egyformán kitünően védett.

UTE-Humet - Honvéd-Dominó 4-4 (2-3, 0-1, 1-0, 1-0)

Az utolsó negyedben, 4-3-as vezetésénél a Honvéd emberelőnyt hagyott ki, s ezt követően egyenlített a roppant lelkes UTE.

Szeged - Vasas-Plaket 9-8 (3-2, 3-1, 2-4, 1-1)

Bombameglepetés! A hazaiak 6-3-as és 7-4-es vezetése után egyenlített a vendégcsapat (7-7), de a vége megint a szegedieké volt.

6. Szeged 14 (98-97)

A Tabán Trafik Szegedi Vízilabda Egyesület azzal, hogy decemberben a Fradit legyőzve bejutott, újoncként, a legjobb hatba a magyar bajnokságban, gyakorlatilag egész évre teljesítette a tervét. Ettől kezdve ennek a nagyon fiatal csapatnak minden megszerzett pont, vagy akár egy szorosan megvívott csata is ajándék. Gondolták ezt a kishitűek. Mert, aki látja ezeket a gyerekeket edzésen hajtani, az sejti, hogy nem csak epizódszerepre készül a rájátszásban az újonc. Már az első fordulóban is harcra késztették a listavezető Honvédot, a mai Vasas veréssel pedig Szeged felé irányították a figyelmet.