Olasz bajnokság - fesztivál Firenzében
Padlóra került a Recco

Meghökkentő eredményeket hozott az idei utolsó előtti játéknap, ám valamennyi között a legnagyobb megütközést a Recco firenzei veresége keltette, egészen pontosan annak különbsége. A szupergárdát idén először kapták el - viszont nagyon. Úgy lett 12-7 a meccs, hogy a negyedik negyed közepén már 12-4-re is vezettek a hazaiak.

A vendégek világklasszisai csak vergődtek: miután Jesús Rollán szinte a "taccsvonalról" kapott egy ejtésgólt az első negyed végén (a nevenincs Montauti engedte el a labdát), teljesen elveszítette a fonalat, a második kilenc percben ötször mattolták a világbajnok spanyol hálóőrt. Mi tagadás, Benedek Tibor sem futott csúcsformát, a Recco utolsó felzárkózási esélyének elszalasztása az ő lelkén szárad, hiszen 7-4-nél Tempestibe lőtte a négyméterest. "Azt hiszem, minden idők tíz legrosszabb meccse közé sorolhatom ezt - gyakorolt önkritikát a hosszú loboncától nemrégiben megszabadult balkezesünk. - A koncentráció nem volt megfelelő, talán azért, mert kissé érthetetlen módon a meccs előtt egy órával értünk oda, holott máskor minimum fél napot szoktunk tölteni a helyszínen. Most nyilván nagy beszélgetések következnek, és mivel ennyi klasszis játszik együtt, talán lesz néhány apróbb összezördülés is, de ennél több, remélem és hiszem, nem fog történni."

Vujasinovic - Recco

Benedekkel ellentétben Fodor Rajmundnak lassan a háta közepéig ér a haja - továbbá ő (bár szintén egy gólt szerzett) csapata egyik legjobbjának bizonyult: félelmetes intenzitással rakkolta végig az összecsapást, kiállításokat és négyméterest harcolt ki, több gólpasszt is adott. "Jól játszottunk, de tisztában vagyunk azzal, hogy irreális eredmény született: ez volt az a meccs, amelyiken nekünk minden bejött, nekik pedig semmi" - értékelt olimpiai bajnokunk, szokásos higgadtságával.

Itália másik, egész ősszel veretlen alakulata a Posillipo: az Ortigia ellen másfél hónapja otthon kis híján pontot vesztő bajnok ezúttal Szicília szigetén valósággal tönkreverte ellenfelét. Kásás Tamás a nápolyiak legjobbja volt, négy gólt szerzett, saját bevallása szerint hangulatán sokat dobott, hogy egy szál pólóban, verőfényben mehettek pólózni...

Hernandez

A magos északon viszont nem engedélyezték, hogy a Savona saját, nyitott uszodájában meccselhessen a Bresciával: az imperiai találkozón érződött is, hogy Märcz Tamáséknak hiányzik a hazai pálya. "És ez nem csak a medencére vonatkozik - sóhajtott a három gólt szerző magyar. - Úgy érzem, kritikus pillanatokban két négyest sem kaptunk meg, így hiába ment jól Zsoltnak is, nekem is, nem volt esélyünk." Jóllehet illik azt is megjegyezni, hogy a Brescia nem rossz csapat, egy kosárra való délszláv pólós erősíti (többük már olasz állampolgár). Märcz a jugó-horvát túlsúlyt érzékeltetvén megemlítette, hogy saját fülével hallotta, amint a talján Mangiante szerbül szól oda Csiricsnek...

Olasz bajnokság

4. forduló, E-csoport: Florentia (Fodor 1)-Recco (Benedek 1) 12-7, Savona (Märcz 3, Varga Zs. 1)-Brescia 8-10, Ortigia (Regős)-Posillipo (Kásás 4, Steinmetz B.) 5-17, Canottieri Napoli (Binder)-Pescara 7-10. Az élcsoport állása: 1. Posillipo 12 pont, 2. Florentia 10, 3. Recco 9, 4. Brescia 4

F-csoport: Messina (Szebeni 4)-Bogliasco (Petőváry 1, Torday) 13-7, Bologna (Monostori 2, Tóth F. 1, Tromler)-Palermo 10-7, Camogli-Roma 11-12, Anzio-Chiavari 9-8