MK elődöntő: előny a BVSC-nél

Háromgólos előnyt szerzett otthonában a BVSC-Brendon az FTC-Thomas Jeans ellen a vízilabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A másik ágon a Vasas 11-5-re lelépte a sorozat meglepetéscsapatát, a BEAC-Intrudert.

BVSC-Brendon - FTC-Thomas Jeans 9-6 (1-1, 3-2, 3-2, 2-1)
Szőnyi út, V: Németh, Szentgyörgyi
góldobók: Dávid 3, Märcz, Madaras 2-2, Tóth F., Fülöp 1-1, illetve Nyéki 2, Kiss Cs., Balogh, Tiba, Steinmetz 1-1

A BVSC - FTC találkozót ellentmondásos időszakok jellemezték. Az első tíz percben csak két találat esett (1-1), viszont a második negyed végén és a harmadik elején 3:45 perc alatt a BVSC zsinórban öt gólt lőtt, miközben egyet sem kapott (2-3-ról 7-3). A vendégek a folytatásban mindent megtettek a felzárkózásért, de csak minimális mértékben tudták csökkenteni hátrányukat.

A vasárnapi (Népliget, 17.30 óra) visszavágó hasonlóan izgalmas csatát ígér, ahol a vasutasok látszanak esélyesebbnek a döntőbe jutásra.