Férfibajnokság a Dreher-kupáért: ismét vér folyt a vízben
Sima volt, botrányba fulladt

Vasas-Plaket-BVSC-Brendon

6-13 (2-3, 1-3, 1-4, 2-3)

Komjádi uszoda, 300 néző, V: Marjai, Szentgyörgyi

VASAS: Bíró - Lehmann, Rex-Kiss, Vári 1, Regős, Katonás, Nitsovits 1. Cs: Ágner, TÓTH L. 2, Bleszity, Vindisch 2. Edző: dr. Faragó Tamás

BVSC: SZÉCSI - Dávid 1, Tóth F. 1, Märcz 1, Ibolya 1, PETIK 2, DALA 2. Cs: Madaras 1, Németh 1, Dabrowski 1, VARJAS 2, Fülöp, Kiss G. Edző: Gerendás György

Gól - emberelőnyből: 10/1, ill. 12/8

Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1

Szécsi szenzációsan védett
Lehetne afféle petárdákat puffogtatni, hogy ez itt és most az egy hónapja vívott kupadöntő visszavágója, ez azonban valóban csak annyit érne, mint a nagyot durranó, majd elhamvadó pirotechnikai kellék maradéka. A tét, persze, így sem volt kicsi, elvégre a két gárda összekerülhet az elődöntőben, azaz nem mindegy, hogy ki hány pontot visz be "apportként" az egymás elleni eredményekből.

Mégis: más egy kupafinálé, arra külön készül egy csapat. Esetünkben a BVSC másfél hete csak kiszorítósdival tölti az edzésidőt - Gerendás György úgy vélte, muszáj pihenőt adni együttesének a január óta tartó, BL-sikerrel tarkított menetelést követően. "Van egy olyan érzésem, hogy jól fog elsülni" - jósolt a vasutasok mestere, míg kollegája, Faragó Tamás csupán abban reménykedett, a tévé nyilvánossága előtt partiban lesznek a bajnokkal.

Nos, Gerendásnak lett igaza. Köszönhetően annak, hogy a Vasas enyhén szólva esetlegesen szőtte támadásait. Zavarbaejtően rosszul játszották meg emberelőnyeiket az angyalföldiek, a vendégek különösebb gond nélkül hatástalanították Váriék próbálkozásait: hol a blokk volt jó helyen, vagy ha átvergődött a kézerdőn a labda, Szécsi védett szédületes érzékkel. Sőt, az is megesett, hogy a lőni készülő center, Regős jobbjáról saját kezűleg verte le a labdát az óriási formában nyúlkáló hálóőr.

A briliáns védekezéshez pedig remek támadások társultak. Ehhez az ellen kissé kockázatos védekezési taktikája is hozzájárult: a Vasas szoros emberfogásával felkínálta a center megjátszását, ám a bekkek képtelenek voltak szabályos szerelésekre, ezért menetrendszerűen következtek a BVSC-előnyök, amelyekből gond nélkül lődözték góljaikat Petikék. Később szebbnél szebb akciógólokra is tellett a keretből, Dala káprázatos ejtése, Varjas kapáspaskolása maga volt a vízilabda.

Hogy ebből a teljesen egyoldalú mérkőzésből végül hogyan kerekedett botrány, az összességében megfejthetetlen. Nem tudni, ötgólos különbségnél miért kezdtek el pofozkodni a Vasas pólósai (intelligencia kérdése). Nem tudni, hogy ha már elkezdtek, miért csak akkor büntették őket, amikor már a második ember vérzett (bírókérdés). Gerendás György ugyanakkor szokása szerint kissé túlszínezte a szituációt, magából kikelve, üvöltve kérte számon a játékvezetőkön, hogy miért nem vették észre a brutális megmozdulásokat. S minthogy az efféle jelenetekből több is akadt - Gerendás reklamálásai során rendre hozzátette: "...és adjál sárga lapot is!" -, végül két sárgával elküldték a kispadról. Miután Katonás némiképp érthetetlenül Dávid orrát is beverte (egy perccel a vége előtt, 6-13-nál), és ezért csere nélkül kiállították, a BVSC mestere az emberelőny megjátszása helyett csupán három mezőnyjátékost hagyatott a vízben Ambrus Tamás másodedzővel, mondván: "ennyivel is kevesebben sérülnek meg."

Jellemző ugyanakkor, hogy e teljesen faramuci helyzetben a teljesen szétesett angyalföldi gárda három kísérletből sem tudott gólt lőni, holott öten adogattak három ellen...

Dr. Faragó Tamás: - Kabaré volt, amelynek során játékosaim és Gerendás György egymást szórakoztatták.

###Gerendás György: - KÉSŐBB###

(csurka g.)

A meccs...

KÖTELE. Elszakadt. Azzal húzták a ráúszásnál elsüllyedő, labdatartó kosarat, ám a félidőben elmállott. Meglehet, még a vasárnapi Újpest-Fradi összecsapáson kezdték szétrúgni, akkor ugyanis a mérkőzés alatt szóltak a pólósok, hogy nagyon magasan van, zavarja őket a játékban. Most a meccs menetét zavarta meg, és ezek után a bírók dobták be a labdát a negyedek elején.

MEGJEGYZÉSE. Ambrus Miklósé. Olimpiai bajnok kapusunk közölte, szörnyű jövő vár a sportágra, ha szabadjára engedik az indulatokat. "Úgy látom, a legutóbbi balhé után kiszabott, nevetségesen alacsony büntetésnek nincs visszatartó ereje." Noha nem mondanánk, hogy a Hesz-afférnek bármiféle köze volna a most történtekhez, kétségtelen: nem ártana, ha az olimpia évében mindenki tudna uralkodni az idegein. Nehogy a végén a válogatott valamelyik kulcsemberén csattanjon az ostor.

* * *

Honvéd-Domino-UTE-Santál-Taxi 2000

10-8 (2-1, 4-3, 3-1, 1-3)

Kőér u., 200 néző. V: Erdős, Madarasi

HONVÉD: PELLE - Gombos 1, Jäger, Varga Zs. 2, Bárány 1, Sugár, TÓTH I. 2. Cs: Bereczki 1, Bíró 1, Ofner, Péter 2, Takács. Edző: Kovács István

UTE: Németh - dr. Szabó Z., Varga P. 1, Kéri, Molnár, Tromler 1, Kollár. Cs: Benczur, Maklári 1, Andrus, SZABÓ G. 4, Varga Z., Varga D. 1. Edző: Godova Gábor

Gól - emberelőnyből: 9/5, ill. 9/3

Négyméteresből: 2/2, ill. -

Hatalmas ambícióval kezdett mindkét csapat, telides-teli voltak elszántsággal a játékosok, mindenki beszélt a vízben, biztatta a másikat, szóval csapatok küzdöttek a szó klasszikus értelmében. Az első gólt az UTE dobta, először és utoljára vezetett ezzel a mérkőzésen. A Honvéd - ahogy nála megszokott -, szisztematikusan próbálta felőrölni ellenfelét, senki sem törődött a hibákkal, hanem újra és újra próbálkozott egyről a kettőre jutni. Ennek eredményeként csakhamar vezetett a csapat, mégpedig annak betudhatóan, hogy meglehetősen sok újpesti passzt csíptek el a játékosai. És persze Tóth Imrének, aki fantasztikus rutinjához illően a bal oldalról pontosan a bal felső sarokba továbbította a labdát (2-1).

A második negyedben forrt a víz jó egy percen át, föl-le úsztak a csapatok, a labdára szinte nem is figyeltek. Az UTE csak kapufákat lőtt, a Honvéd viszont gólokat, így aztán senki sem csodálkozott azon, hogy csakhamar 4-1-re vezetett. Az újpestiek nem adták fel, továbbra is szorgalmasan tették a dolgukat, feljöttek 4-3-ra, a hazaiakat pedig kísértette a Fradi-meccs, amikor szintén tetemes előnyt hagytak veszni. Aztán a múlt azzal is visszaköszönt, hogy idejében megálljt parancsoltak a könnyelműségnek (6-4).

A harmadik játékrészben minden eldőlt, a felvonás végén már 9-5-re vezetett a Honvéd, érezhető volt, hogy övé a két pont. Ami a medencében történteket illeti, Bárány Attila érdemel elsősorban említést, aki előbb kiverekedte magát a védők szorításából, majd az önerőből teremtett helyzetet kíméletlenül belőtte - ez centermunka volt a javából!

A negyedik negyedben szorgalmasan gyűrték egymást a csapatok, a lényeg azonban már nem változott.

Kovács István: - Hangyamódra szorgoskodtunk. Ennek köszönhetjük a győzelmet.

Godova Gábor: - Fizikailag jobb a Honvéd, ráadásul sok akciógólt kaptunk.

(malonyai)

A meccs...

...LESELKEDÉSE. A kezdés előtti fél órát Kovács István az uszoda falának dőlve töltötte, meredten lesett be a fal mögötti irodába. Elképzelni sem lehetett, mit kukkol, aztán kiderült, hogy a szobában lévő tévékészüléket nézi, miközben csapata bemelegítését figyeli. Azt nézte, hogy ki nyeri meg a BVSC-Vasas meccset, ami azért nem volt mindegy az edzőnek és csapatának, mert feltett szándékuk, hogy a harmadik helyről vágnak neki a rájátszásnak. A BVSC győzelmével erre több mint jó esélyük van.

...MORGÁSA. A második negyedben a harmadik Honvéd-gól előtt Tóth Imre szemmel követhetetlenül halászta el a labdát az újpesti védők elől, aztán középre játszott, amiből Bereczki gólt lőtt. Hőstette után kimászott a vízből, és a kispad felé haladva a parton fogadta a gratulációkat. "Ha jó passzt adnak, egyszerűbb dolgom lett volna, így nem tehettem mást, ügyeskednem kellett. Máskor majd meggondolják, hogyan adják a labdát" - morogta, miközben persze fülig ért a szája.

...VITÁJA. A harmadik negyedben, amikor Takács négyméterest kapott, némi disputa alakult ki az újpesti kispad és Erdős játékvezető között. "Fogta a labdát...!" - hallatszott a vezetői oldalról, "Igen, de elengedte később..." - válaszolt Erdős játékvezető, és akármi történt, ez az a szituáció, ahol előre meg volt írva, kinek van igaza. Természetesen a játékvezetőnek.

* * *

FTC-Thomas Jeans-ELTE-BEAC-Intruder

14-8 (3-2, 4-1, 4-2, 3-3)

Népliget, 100 néző. V: Pásztor, Horváth

FERENCVÁROS: Kardos - SZÉKELY 3, Nyéki, Haufe, Steinmetz Á. 2, Tiba 2, BALOGH G. 2. Cs: Kiss 1, Matajsz 2, TAKÁCS 2. Edző: Vad Lajos

BEAC: Tory - Halász, Max 1, FELVÉGI 3, Nagy L. 1, Mód, Petrovics. Cs: Varga 1, Békés, Tomcsányi 1, Nagy B. 1, Dobricza, Volenszki (kapus). Edző: Fekete Szilveszter

Gól - emberelőnyből: 9/6, ill. 5/2

Négyméteresből: -, ill. 2/2

* * *

UVMK-Bau System Eger-Szolnoki VSC

10-7 (2-4, 4-1, 2-2, 2-0)

Eger, 300 néző. V: ifj. Juhász, Székely

EGER: JÁSZBERÉNYI - Csányi 2, Hajós, SERESS 3, Szabó G., TÓTH P. 2, Pszota 2. Cs: dr. Áncsán 1, Veréb, Pulay. Edző: Gyulavári Zoltán

SZOLNOK: Sűrű - LUKÁCS 2, Boros, KRASZNAI B. 1, Balogh 1, Varga T. 1, Cseh 1. Cs: Körmendi 1, Süveges, Mráz. Edző: Mohi Zoltán

Gól - emberelőnyből: 8/4, ill. 10/6