Ezért mentek

VPK Dubrovnik (horvát)-Honvéd-Domino : 6-4 (1-1, 3-2, 1-1, 1-0)

Dubrovnik, 500 néző. V: Tulga (török), Jarochowski (lengyel)

DUBROVNIK: Rebics - Osadcsuk, Bobics, VUKCSEVICS 2, Jovica 1, Bjelofasztov, HERCEG 3. Cs: Jakovac, Bijacs, Brankovics, Brkics, Dragcsevics. Edző: Niksa Andrics

HONVÉD: PELLE - JÄGER 1, Bereczki, Bárány, Sugár, Tóth I. 1, Ofner. Cs: Gombos, VARGA ZS. 1, Bíró, Péter 1, Takács. Edző: Kovács István

Gól - emberelőnyből: 8/4 ill. 5/2
Négyméteresből: -, ill. 1/0

Tj: Honvéd, 12-10-es összesítéssel.

A horvátok nyitottak Herceg jóvoltából, ám Jäger egy parádés átlövéssel egyenlített. A második negyedben a vezetést is megszerezték a mieink, miután Tóth Imre meglehetősen szemtelen módon ejtett egy gólt - emberelőnyből! A horvátok ugyan a félidőben reménykedhettek valamelyest, ám minthogy a másik varázskezű Imre, Péter is ejtett egyet (a változatosság kedvéért emberfórból), nekünk nem kellett túlságosan izgulnunk. Különösen azután, hogy a harmadik hét percbenVarga Zsolt egy fej fölé irányzott bombával ismét egyenlített (4-4). Egy újabb horvát előnygólt követően Péteren múlott, hogy az utolsó részre nem iksszel fordultak a felek, ám 5-4-nél négyméterest hibázott. De belefért: jóllehet a játékvezetők arra ügyeltek, hogy némi sikerélményhez jussanak, azaz mindenképpen nyerjenek a hazaiak, magyar szemszögből azért nyugodtan telt az utolsó hét perc.

Kovács István: - Ezért jöttünk. Nem tagadom, antivízilabdát játszottunk, de azt viszont okosan, így aztán nem is kellett izgulnunk.