Szeged, 250 néző. V: dr. Konrád F., Erdős

SZEGED: TÓTH I. - Varga T., Mód P., WESZELOVSZKY 2, dr. Török, dr. Szabó Z., NITSOVITS 2. Cs: Krnács 1, Balla, Kresák, Németh Z., Szőcs, Éles. Edző: Horváth Viktor

BVSC: SZÉCSI - CSÁNYI 1, Madaras 1, Szűcs L., Tromler, Kis G., NÉMETH ZS. 2. Cs: Dabrowski, Petik, Fülöp, Ibolya 1, Zoufal 1, Varjas 1. Edző: Gerendás György.

Gól - emberelőnyből: 13/5 (2/1, 3/3, 4/1, 4/0), ill. 11/5 (5/2, 4/1, 1/1, 1/1)

Kipontozódott: dr. Török (12. p.), dr. Szabó (20. p.)

Kiállítva - végleg, cserével: Kresák (7. p. - reklamálásért)

Figyelmesek voltak a szegedi vezetők, a találkozó előtt ugyanis virágcsokorral köszöntötték a sydneyi olimpián aranyérmet nyert Szécsi Zoltánt, a vasutasok kapusát.

Németh Zsolt szerezte a mérkőzés első gólját, amit szintén előny után a hazaiak leggólveszélyesebb játékosa, Nitsovits egyenlített ki. Mégis a vendégek nyerték a negyedet, miután Varjas is kihasználta a maga fórját. A találatot követően Kresák reklamált, amit a bírók zokon vettek, és cserével végleg kiálították a szgedi pólóst. A második hét percben remekeltek a házigazdák: hátul a kapuban Tóth Iván bravúrt bravúrra halmozott, míg támadásban a társak biztos kézzel használták ki az előnyöket (4-3). A fordulás után Weszelovszky gólját követően még inkább kezdtek bízni a helyi drukkerek abban, hogy kedvenceik megszerzik idei első hazai győzelmüket. Akár így is történhetett volna, ha a"trafikosok" nem hagyják ki az emberelőnyöket (sorozatban hetet), ha a BVSC Csányi és Ibolya révén nem szerez egy percen belül két akciógólt, és ha dr. Török után egy másik szegedi kulcsember, dr. Szabó nem gyűjti be a harmadik hibáját is. A vendégek újabb két pontját végül Madaras tette véglegesséaz utolsó játékrészben.

Horváth Viktor: - Öt hármas vezetésünk után ismét kiütközött a rutintalanságunk, egyéni hibák miatt szenvedtünk vereséget.

Gerendás György: - Jól játszott a Szeged, de a hajrában a mi akaratunk érvényesült.

MAFC-P&P 6

Vasas-Plaket 19

(3-4, 0-4, 3-8, 0-3)

Szőnyi út, 200 néző. V: Szentgyörgyi, Horváth Cs.

MAFC: Horváth - Regős Ádám, Egressy 1, Lehoczky, Polyák 2, Ferenczi, Mányai 2. Cs: Kórós, Németh, Helembai 1, Fehérvári, Lovász, Mód L., Juhász (kapus). Edző: Tóth Endre

VASAS: KOVÁCS Z. - KATONÁS 5, VINDISCH 4, KOVÁCS R. 3, Czirok 1, VÁRI 2, Steinmetz Á. 1. Cs: Rex-Kiss E., Lehmann 1, Varga T. 2, Rex-Kiss B., Fábián. Edző: Somossy József

Gól - emberelőnyből: 7/2 (3/0, 1/0, 2/2, 1/0), ill. 9/5 (3/2, 1/0, 3/3, 2/0)

Kipontozódott: Németh (25. p.)

A mérkőzés elején Katonás, illetve Kovács Róbert révén kétgólos előnyre tett szert a Vasas, de hamar felzárkóztak a hazaiak. Először Egressy talált be fórból (a vendégkapust, Kovács Zoltánt állították ki), majd Polyák egyenlített. Ám ismét jött Katonás, majd Steinmetz, és e két gólra már csak egy válasz érkezett a túloldalról, Helembai gyönyörű ejtése. A második játékrésztől azonban megindult a piros-kék gólzápor, kilencszer vették be egymás után Horváth, illetve a harmadik negyedben beállt Juhász kapuját, míg végre Polyák megelégelte a dolgot, lövése becsúszott Kovács hóna alatt. És bár Mányai még lőtt két gólt csapatának, a MAFC nem tudta megközelíteni a vendégeket, hiszen a Vasas nemcsak gólgyártásban jeleskedett (jó néhányszor sikerült megúszniuk a vendégeknek, ennek a hazaiak egyszerűen nem találták az ellenszerét), hanem a védelme is hatékonyan működött. Mindenesetre ez a mérkőzés jó előjel lehet a Vasas jövő heti, LEN-kupa találkozói előtt.

Tóth Endre: - Az első negyedben még tudtuk tartani a Vasast, de utána a megúszásokkal nem tudtunk mit kezdeni.

Somossy József: - Bent vagyunk az első hatban.

Csanádi Árpád KSI 4

UPC-Eger 4

(1-1, 0-0, 2-0, 1-3)

Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. V: Marjai, Kiszelly

KSI: MÁTÉFALVY - Varga, Bánhidy 1, GULYÁS 1, Molnár, Lanzon 1, Kenéz 1. Cs: Rév, Fáy, László, Mikó. Edző: Merész András

Eger: JÁSZBERÉNYI - HAJÓS 2, Seress, Szabó G. 1, Tóth P., Ágner 1, Cseh. Cs: dr. Áncsán, Lienheer, Piesko, Ragó. Edző: Gyulavári Zoltán

Gól - emberelőnyből: 9/1 (2/0, 1/0, 2/0, 4/1), ill. 16/2 (4/1, 4/0, 5/0, 3/1)

Kipontozódott: Molnár (7. p.), Fáy (27. p.)

Az Eger a mérkőzés egész folyamán hadilábon állt az emberelőnyök kihasználásával - mint ahogy mindkét együttes "csúcsra járt" a kihagyhatatlan helyzetek kihagyásában. A vízilabda szépségére csupán a sportiskolások máltai vendégjátékosának, Lanzonnak a húzása emlékeztetett. A mérkőzés utolsó negyedében nagy hajrával mentette meg az egyik pontot az Eger, amely már kétgólos hátrányban volt.

Merész András: - Győzelmet szalasztottunk el.

Gyulavári Zoltán: - Ezzel a játékkal még a döntetlent sem érdemeltük meg.

OSC-British Knights 7

Kontavill-Szentesi VK 6

(2-2, 2-1, 1-1, 2-2)

Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. V: Császár, Székely

OSC: TÓTH - BÉKÉSI 3, Bleszity, Boncföldi 1, ÜRÖGI 2, Ferkó, Frikk. Cs: dr. Dongó 1, Bíró, Egedi, Szollár, Petrovics. Edző: Horváth János

Szentes: Horváth - Berki 1, CSÖRGŐ 1, Kiss 1, Zentai, Zsarkó 1, Kéri 1. Cs: Somogyi, Szénászky 1, Magyar. Edző: Fülöp Tibor

Gól - emberelőnyből: 8/3 (3/1, 1/1, 2/0, 2/1), ill. 8/1 (2/1, 3/0, 1/0, 2/0)

Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1

A szerdán a Honvéd ellen bravúros győzelmet arató Szentes a mérkőzésen 2-1-nél vezetett utoljára. Ettől kezdve az OSC akarata érvényesült a medencében. Dr. Dongó távoli ejtésével 4-2-re vezetett a második negyed közepén a hazai csapat, majd mindkét gárda játékosai kedvet kaptak a hét méteren túli lövésekhez. Sorrendben Békési, Csörgő és Szénászky talált be távolról az ellenfél kapujába. Bár a szentesiek 6-6-nál még utolérték az ellenfelüket, Békési, a mezőny legjobbja - a változatosság kedvéért. - távoli bombagóllal megszerezte csapatának a győzelmet.

Horváth János: - Örülök, hogy az utóbbi két hét pofonjai után felálltunk.

Fülöp Tibor: - Ez a következménye annak, hogy rutinos játékosaim nem tartják be a taktikai utasításokat.

Honvéd-Domino 13

Szolnoki VSE 8

(2-2, 3-0, 7-4, 1-2)

Kőér utca, 100 néző. V: Puskás, Kun

HONVÉD: Tory - BÁRÁNY 4, Ofner, SZÍVÓS 2, Takács 2, Péter 1, Sugár. Cs: Gombos, JŠger, Bereczki, Varga II Zs., Kovács 1, TÓTH I. 3. Edző: Kovács István

SZOLNOK: Kucser - Mohi, Lukács 1, Boros 1, Süveges 1, Balogh 1, Mráz. Cs: RIDZYK 3, Hidasi, Orosz, Fazekas 1, Varga Z., Donkó. Edző: Hegyvári György

Gól - emberelőnyből: 8/7 (2/2, 2/2, 2/2, 2/1), ill. 8/4 (2/1, 2/0, 2/2, 2/1)

Kipontozódott: Lukács (24. p.)

Noha a Szolnok gyorsan kétgólos vezetést szerzett, egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy melyik csapat nyeri meg a mérkőzést. A Honvéd magabiztosan játszott, külön kiemelendő Tóth Imre rutinos és Szívós Márton hasznos játéka. Az utolsó negyed csupán annyi izgalmat hozott, hogy a két unokáját is figyelő Varga nagypapát - Zsolt a Honvéd, Zoltán a Szolnok játékosa - Puskás játékvezető kivezettette a nézőtérről, miután a nagyapa Zoltán kiállítása miatt protestálni kezdett.

Kovács István: - Ami Szentesen nem sikerült, most bejött. Ugyanazzal próbálkoztunk, mint szerdán, csakhogy megtudjuk, hogy a sors útjai kifürkészhetetlenek.

Hegyvári György: - A lehetőségeinkhez képest helytálltunk. Csak remélni tudom, hogy a mai produkciónk azt jelenti, elindultunk fölfelé - ismétlem - a lehetőségeinkhez képest.

Szupergála karácsonyra

Hogy a sydneyi emlékek ne hűljenek ki teljesen június 15-ig - ekkor rajtol a budapesti Európa-bajnokság -, Dóczi István, a Budapesti Vízilabda-szövetség elnöke úgy határozott, ismét szervez egy szupergálát, főszerepben a férfiválogatott tagjaival. Tavaly a Budapest Sportcsarnok újjáépítéséhez járultak hozzá jelentősebb összeggel a létesítménybe amúgy csak koncertek idején ellátogató pólósok, midőn az Európa-bajnok együttes fellépése alkalmával zsúfolásig megtelt a Szőnyi úti uszoda.

Az ötkarikás játékokon nyújtott produkciót követően alkalmasint még nagyobb ínyencségnek ígérkezik Kásásék vízbe szállása, ráadásul ezúttal nem afféle hancúrozással vegyített bulimérkőzés van műsoron, hanem igazi csata a Bajnokok Ligája-címvédő Nis-Naftagas Becsejjel. A világ legjobb válogatottja a világ legjobb klubcsapata ellen - nem mindennapi párosítás, erre még a Magyar Televízió is rákapott, és élőben közvetíti a találkozót.

- Úgy gondoltuk, a magyar szurkolók igazán megérdemlik, hogy élőben is megnézhessék a fiúkat, a fiúk pedig igazán megérdemlik, hogy idei teljesítményükért még több jutalomban részesüljenek - közölte Dóczi. - Terveink szerint különféle ajándékokkal lepjük meg bajnokainkat - a sportbarátokat pedig ezzel a mérkőzéssel, két nappal karácsony előtt.

A december 22-én esedékes gálán egyébként minden korosztály fellép: a Komjádiban négyes gyerektornát szerveznek, majd az öregfiúk mutatnak valamit hajdani klasszisukból. A rendezvényt a parkolóban nagyszabású diszkó teszi teljessé - a benti forró hangulatból kijőve gyaníthatóan még a tél közepén sem fognak fázni az érdeklődők.