Kontavill-kupa, nemzetközi férfi felklészülési torna, Szentes

"Hajnalok hajnalán" Eger-Szabadka mérkőzésen fütyültek a játékvezetők, a Kontavill-kupa második játéknapján, elnyomva a Ligeti Uszoda melletti park későn ébredő madarait. Heves rohamok, biztos magyar győzelem - jegyezhetik fel a krónikák a nyitó mérkőzés végén. Aztán ahogy az lenni szokott, a szentesi lelátóra ezúttal is többen ültek a következő meccsre - ne sértődjön meg érte Dmitrij Scsegyerkin, a Galatasaray portása, hiszen Szentesen őt is nagyon szeretik, de elsősorban nem az ő kedvéért. A Kassa elleni jó játék helyett ezúttal az akaratával múlta felül a Fülöp-legénység Gulyás Zoltán törökjeit, de így is kijárt nekik a lelkes drukkerek köszöntése, viccelődő megjegyzésekkel fűszerezve. A Kassa nem adta könnyen a magyar bajnok ellen a pontokat, hiszen a félidőben még csak négy háromra "vittek" a Vad-fiúk, akiknél Komlósi Péter, az exszentesi védő alig tíz perccel a Fradihoz történt hivatalos átigazolása után máris góllal hálálta meg Wiesner Tamás és Juhász József bizalmát. Ez idő alatt a parton Kovács István, a Honvéd Domino mestere viccelődött a játékosaival, akik, miután vízbe szálltak a Szolnok ellen, ugyanilyen felszabadult, jó hangulatban pólóztak. Meg is lett az eredménye.

Ebéd után a Honvéd Dominónak maradt a legkevesebb ideje a fiesztára, és Varga Zsolték nem is sokat teketóriáztak, hiszen a Szabadkát is legyőzve, csoportelsőként nyugodtan nézhették a többiek csatáit. A következő meccsen sokáig partiban volt a Kassa a Galatasarayal szemben, ám Vincze Balázs a második félidőben a hátára vette a török gárdát, s így a szlovákok zárták a csoportküzdelmeket ponttalanul.

A-csoport

Kontavill Szentesi VK-Galatasaray (török) 9-8 (2-5, 2-2, 3-1, 2-0)

G: Csörgő 3, Kiss I. 2, Torday, Zsarkó, Kéri, Szénászky, ill. Vincze B. 3, Karaca 2, Kabaca, Bíró A., Silay

Kassa (szlovák)-FTC-Thomas Jeans 6-10 (2-3, 1-1, 1-4, 2-2) G: S. Szakács 2, K. Bakó 2, Hrosik, Kertész, ill. Matajsz 2, Hesz 2, Tiba 2, Komlósi, Nyéki, Paján, Haufe

Galatasaray-Kassa 10-7 (4-2, 2-2, 1-3, 3-0)

G: Vincze B. 4, Kabaca 2, Bíró A. 2, Gülsoy, Karaca, ill. Palascák 2, Nagy 2, Hrosik 2, K. Bakó

B-csoport

UPC-Eger-Szpartak Szubotica (jugoszláv) 10-3 (3-1, 2-1, 2-1, 3-0)

G: Szabó G. 3, Hajós 2, Áncsán, Seress, Tóth P., Picskó, Ágner, ill. M. Szabics, Ludányi, Guslov

Honvéd Domino-Szolnoki VSC 18-4 (1-0, 6-2, 7-1, 4-1)

G: Tóth I. 4, Varga II Zs. 3, Bárány 3, Kovács O. 2, Szívós 2, Péter 2, Sugár 2, ill. Boros 2, Süveges, Donkó

Honvéd Domino-Szpartak Szubotica 10-5 (2-2, 3-2, 3-0, 2-1) G: Varga Zs. 3, Tóth Imre 2, Szívós 2, Gombos, Bárány, Ofner, ill. Ludányi 2, M. Cvokics, Dér, B. Cvokics