Komjádi uszoda, 1100 néző. V: Székely Z., Császár

FTC: KÓSZ - SZÉKELY 1, Kiss Cs. 1, BALOGH G. 3, HESZ 2, Tiba 1, STEINMETZ Á. 2. Cs: Nyéki, Vogel, Matajsz, Haufe. Edző: Vad Lajos

UTE: ÁTS - Benczúr, dr. Szabó Z., Varga P. 1, Molnár P., Tromler 1, Szabó G. Cs: Kéri, AMBRUS 3, Varga D., Maklári, Kollár, Varga Z. Edző: Godova Gábor

Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 8/3

Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1

Öt perc volt hátra. Éledezni kezdtek a lila-fehér remények, ám érkezett a mostanában már megszokott, menetrendszerinti Balogh-bomba.

Ez volt a kegyelemdöfés.

Pedig az elején úgy tűnt, semmi izgalom sem marad a végére. A Fradi ugyanis nagyon bekezdett. Steinmetz Ádám magával ragadó küzdőképessége négyméterest eredményezett, amit Kiss Csaba lőtt a magyar bajnokságban először kezdőként játszó Áts Bertalan kapujába. Majd Hesz Máté várt ki az utolsó pillanatig, és lőtte be szokásos gólját, aztán Székely Bulcsú bizonyította sokadszor, ha ő egyszer megindul, nehéz megállítani (most sem sikerült...).

Három nullával rajtot tehát Vad Lajos együttese, az újpesti fiatalok csak vergődtek. A bírókkal sem tudtak mit kezdeni, első négy támadásuknál még csak a kapu felé sem tudták lőni a Mikasát - mindannyiszor kontrafaultot ítéltek ellenük. (Ez több mint furcsa volt...) Az ítéletek láthatóan "megfogták", elbizonytalanították Godova Gábor tanítványait.

Ám ez mit sem von le a ferencvárosiak teljesítményéből. Óriási elánnal játszottak ugyanis a zöldek, számtalanul blokkolták a Kósz felé küldött labdákat, a válogatott kapusnak nem sok dolga akadt ezekben a pillanatokban. Ha pedig mégiscsak utat talált felé a labda, a tőle megszokott módon hárított, igaz, a másik oldalon a fiatal Áts is kezdett belejönni. Főleg neki köszönhette az UTE, hogy a második negyedben nem nőtt még nagyobbra a különbség. Csupán Steinmetz és Balogh húzása ellen adta meg magát, miközben Ambrus Tamás kétszer egymás után értékesítette az emberfórt. Öt kettő után azonban újra beindult az első játékrészben megcsodált Fradi-henger, Steinmetz, Balogh és Hesz révén ötgólosra nőtt a különbség.

És ekkor éledezni kezdett a már említett lila-remény. Nagyot javult az UTE védekezése (előbb kellett volna...) és támadásban is határozottabbak voltak az újpestiek. Tromler gólja után fel is erősödött a maroknyi UTE-tábor hangja, hiszen három gólra feljött a csapata - ám érkezett Balogh, és mindent eldöntött. Tiba okos lövése már csak ráadás volt (10-5).

"Na, megérte elmenni?" - kérdezte gúnyosan a lefújás után az egyik ferencvárosi szurkoló Godova Gábortól, aki mint közismert, a Ferencváros kispadján ült korábban.

Godova nem válaszolt.

Tudja jól, tavasszal lesz egy visszavágó is...

Vad Lajos: - Ismét csapat volt a csapat.

Godova Gábor: - Gratulálok a Ferencvárosnak, ilyen is van...

(amler)

A MECCS...

...EMBERE

Balogh Gábor fantasztikus formában játszik mostanában. "Nem tudom, mi történt vele, egyik napról a másikra megtáltosodott" - mondta róla a lefújás után az edzője, Vad Lajos. Tény, a ferencvárosi kilences ezúttal is csapata húzóembere volt, ragyogóan védekezett, három góljával pedig döntő érdemeket szerzett a győzelemben. Játéka élményszámba ment.

...ÚJONCA

Váratlan húzás volt Godovától a juniorválogatott Áts Bertalan kapuba állítsa. Váratlan, de jó húzás volt. Az elején ugyan remegett a fiatal pólós keze, ám hamar megnyugodott, és állta a sarat. "Nagyszerű érzés volt a medencében lenni, de nagyon sajnálom, hogy kikaptunk" - értékelt a találkozó után Áts. Az sem vigasztalta, hogy többen a vállát veregették. Nem rajta múlott a vereség.

...HANGULATA

A második negyedtől kezdve volt csak igazán hangulata a mérkőzésnek. Ekkor érkeztek meg ugyanis az Üllői útról átruccant ferencvárosi fiatalok, és rögvest buzdítani kezdték kedvenceiket. Persze az eredményjelzőre pillantva azonnal jó érzés fogta el őket, hiszen vezettek. Így pedig szurkolni is könnyebb volt.

BVSC-Brendon-Kontavill-Szentesi VK

16-2 (3-1, 4-1, 3-0, 6-0)

Szőnyi út, 100 néző. V: Juhász, dr. Konrád

BVSC: SZÉCSI - Tóth F., Dala, Ibolya, Märcz 2, VARJAS 4, Németh Zs. 2. Cs: CUKICS 3, Dávid 1, Zoufal, Petik 2, Dabrovszki 1, Madaras 1. Edző: Gerendás György

SZENTES: Németh - Szabics, Csörgő, Kiss, Dongó, Zentai, Szebeni 2. Cs: Törőcsik, Juhász, Szabó. Edző: Fülöp Tibor

Gól - emberelőnyből: 6/5, ill. 4/1

Négyméteresből: -, ill. 1/1

A szentesiek egy pillanatig sem tudták megnehezíteni a BVSC dolgát, a hazaiak az első két negyed végére összegyűjtött ötgólos előny birtokában könnyedén, látványosan játszottak, gond nélkül győzték le a több játékost sérülés miatt nélkülöző alföldieket.

Gerendás György: - Jó felkészülési meccs volt a jövő heti Bajnokok Ligája-selejtező előtt.

Fülöp Tibor: - A sérülések miatt ifistákkal felálló csapatomtól csak ennyire futotta a bajnok ellen.

(takács i.)

Vasas-Plaket-UVMK-Bau System Eger

9-9 (2-2, 2-4, 3-2, 2-1)

Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. V: Erdős, Szentgyörgyi

VASAS: Kovács Z. - Bleszity, Lehmann, GYÖNGYÖSI 3, VÁRI 2, Nitsovits 1, REGŐS Á. 1. Cs: Katonás, Vindisch, Tóth L., Ágner, Rex-Kiss B. 2. Edző: dr. Faragó Tamás

EGER: JÁSZBERÉNYI - dr. Áncsán 1, CSÁNYI 4, KOVÁCS R. 3, Seress 1, Tóth P., Pszota. Cs: Hajós, Szabó G., Pulay, Bánhidy A. Edző: Gyulavári Zoltán

Gól - emberelőnyből: 10/3, ill. 7/3

Négyméteresből: 1/1, ill. 1/0

Az egri nők biztatásától kísérve (a női csapat is megtekintette a mérkőzést), fergetegesen kezdett a vendéggárda. Látványos góljaira csak válaszolgatni tudott a Vasas, sőt, néha még azt sem - a harmadik negyedben ugyanis három találattal is vezetett az Eger. Aztán a felélénkülő angyalföldi rohamok is eredménnyel jártak, és ez pontocskát eredményezett a Faragó-csapatnak.

Dr. Faragó Tamás: - Jól játszott az Eger. Csapatjátékunkat a tudatosság helyett a "hakni" jellemezte.

Gyulavári Zoltán: - Ez volt a második bravúros pontszerzésünk, de remélem, lesz több is.

(radvány)

Szolnoki VSC-BEAC-Intruder

11-6 (2-1, 3-2, 3-2, 3-1)

Szolnok, 200 néző. V: Puskás, Kun

SZOLNOK: SŰRŰ - LUKÁCS 2, Boros 2, Krasznai B., KISS Z. 1, VARGA T. 4, Cseh 2. Cs: Körmendi, Mráz. Edző: Mohi Zoltán

BEAC: TORY - dr. Halász, Max 1, Povázai 1, Nagy L. 1, PETROVICS 2, Dobricza. Cs: Varga I., Felvégi, Mód, Márton 1. Edző: Fekete Szilveszter

Gól - emberelőnyből: 8/4, ill. 11/3

Az első játékrészben szinte mindegyik vendégtámadás kiállítással végződött, így rendre emberelőnyös helyzetbe kerültek az egyetemisták, mégis a hazaiak lőttek eggyel több gólt. A második negyedben a Szolnok felpörgette a játékot, a BEAC viszont sokat kapkodott, lehetőségeit kihasználatlanul hagyta. A fordulás után már nemcsak jól védekezett a Szolnok, hanem Lukács és Varga Tamás révén látványos gólokkal is szórakoztatta a publikumot.

Mohi Zoltán: - Csapatom remekül játszott.

Fekete Szilveszter: - Küzdelmes meccs volt. Megérdemelten nyert a hazai csapat, mert sokszor bizonytalanok voltunk.

(néder)

Honvéd-Domino-Csanádi Árpád KSI

12-5 (3-0, 3-1, 3-2, 3-2)

Kőér u., 200 néző. V: Madarasi A., Németh F.

HONVÉD: PELLE - JÄGER 1, BERECZKI 3, Bárány, Ofner, Péter 2, Sugár 1. Cs: Bíró, TAKÁCS A. 3, Gombos, Varga 2, Boncföldi. Edző: Kovács István

KSI: TÓTH G. - Suti 1, Bánhidy, Rex-Kiss E., Beaubien, PAJÁN 2, SZÍVÓS 1. Cs: Gáti, Mátyás, Kováts 1, Balatoni, Gulyás, Kenéz. Edző: Merész András

Gól - emberelőnyből: 6/1, ill. 6/1

Sima győzelmet aratott a Honvéd az egyre jobban magukra találó vendégek felett. A hazaiak már a második negyedben eldöntötték a találkozó sorsát, jellemző, hogy a KSI első gólja majd tíz perc után született. A KSI első bajnoki győzelmére még várni kell.

Kovács István: - Öt gólt kaptunk, ami nem sok, tizenkettőt dobtunk, ami szerintem kevés. Többet kellett volna...

Merész András: - Remélem, ez volt a legnagyobb különbségű vereségünk ebben a bajnokságban.

6-14 (0-2, 2-5, 0-6, 4-1)

Szőnyi út, 100 néző. V: Lipovics, Fekete B.

BVSC: Szalkay - Dancsa 1, Gál 1, Cservenák 1, Rédei, Györe A. 1, Ádám 1. Cs: Hőnig, Polereczky 1. Edző: Györe Lajos

SZENTES: Kádár - Sipos, Tóth N. 2, STIEBER 4, KISTELEKI 5, SZREMKÓ 3, Győri E. Cs: Pengő, Vér, Molnár, Waszlawszki. Edző: dr. Tóth Gyula, Pengő László

Gól - emberelőnyből: 4/2, ill. 7/4

Györe Lajos: - Jobb csapat a Szentes.

Dr. Tóth Gyula: - Jól helyettesítették a többiek a két beteg játékost, Drávuczot és Tóth Gabriellát.