Világ Kupa, Sydney 1999
Vereséggel kezdtük a vízilabda Világ Kupát

Sydneyben a vízilabda Világ Kupa első fordulójában kétgólos vereséget szenvedett a magyar válogatott örök riválisától, Olaszországtól. Az ellenfél számára volt nagyobb a tét, hiszen azt az olimpiai indulási jogot kell kiharcolnia a VK-n, amit a magyar együttes két és fél héttel ezelőtti Európa-bajnoki elsőségével már megszerzett.

Olaszország-Magyarország 10-8 (3-3, 3-2, 2-2, 2-1)
Sydney, 1000 néző, v: Bower (ausztrál), Prihodko (kazah)
Magyarország: Kósz - Kásás, Vári, Kiss G. 4, Fodor, Steinmetz 1, Molnár csere: Szécsi (kapus), Märcz 1, Varga, Vincze 1, Biros 1
Olaszország (góldobók): Angelini, A. Calcaterra, Ghibellini 2-2, Postiglione, Binchi, R. Calcaterra, Sottani 1-1

Az első negyedben 2-1-re, majd 3-2-re vezetett a magyar válogatott, és ekkor úgy látszott: nem lehet probléma, sikerül kiharcolni a győzelmet. A későbbiek során azonban bántóan sok létszámfölényes helyzet (12-ből 6) maradt ki, és ez olyan luxus, amit a mai vízilabdában még a magyar csapat sem engedhet meg magának.

Az olaszok ellenben gyorsan felismerték: lehet keresnivalójuk. A harmadik játékrész elején már 7-5-re vezettek, ekkor ők is elhibáztak egy emberelőnyt. Tehát már ekkor eldönthették volna a mérkőzést a maguk javára, de még ugyanennek a hét percnek a hajrájában, már 8-5-ös olasz vezetésnél sikerült a mieinknek felzárkózni: 34 másodperc híján egy teljes negyedet kellett várni Märcz góljára, majd Biros volt 10 méterről eredményes (8-7).

A hajrában azonban semmit sem változott a kép: az olaszok lényegesen határozottabbak, magabiztosabbak voltak, és megérdemelt győzelmet arattak az A csoport rangadóján. A magyar válogatott 22 mérkőzésnyi veretlen sorozata ért véget ezzel.

- Nem ártott volna, ha legalább egy döntetlennel sikerül rajtolnunk, de ennyi létszámfölényes lehetőséget nem lett volna szabad kihagynunk - értékelt röviden Martin György, a magyar küldöttség vezetője.