Kerékjártó is bajnoki címig jutott
Lengyel: aranyos torony

Három magyar érmet is hozott az amerikai úszó és műugró egyetemi bajnokság döntője, Kerékjártó Tamás és Lengyel Imre szállította a medálokat. Kerékjártó - aki kétszáz yard vegyesen korábban bronzérmet nyert - a Southern California 4x200-as gyorsváltójának tagjaként állhatott fel a dobogó legfelső fokára (nem mellékesen négyszáz yard vegyesen is döntőbe került, ott ötödik lett).

"Nagyon boldog vagyok, ez életem eddigi legjobb eredménye. A döntő előtt tudtuk, hogy a mi váltónk az esélyes, és éreztem, a sok munka meghozza majd a gyümölcsét. A gyorsúszásban korábban nem voltam kiemelkedő, ám a váltóban elért időeredményemmel a kétszázas döntőben harmadik lehettem volna. Mostantól minden idegszálammal a berlini Európa-bajnokságra koncentrálok" - nyilatkozta a döntő után a miskolci illetőségű Kerékjártó.

A Eb-második műugró, Lengyel Imre még Kerékjártón is túltett (legalábbis az érmek számát nézve). A Floridában tanuló és tréningező versenyző három méterről második lett, a toronyból viszont megállíthatatlannak bizonyult, fölényesen lett egyetemi bajnok.

"Az elmúlt időszakban fantasztikusan ment az ugrás, így egyáltalán nem ért váratalnul, hogy két érmet is nyertem, A korábbi években mindig valamilyen apró hiba fosztott meg attól, hogy dobogóra állhassak a bajnokságon, ám most minden összejött. Biztos vagyok magamban, ha a formám nem változik, a berlini Európa-bajnokságon is érmet nyerhetek" - összegzett Lengyel Imre.

Egy Eb-ezüstje már van. Nem mondanánk nemet a következőre sem...

Egyetemi bajnokság, division-1, Athens

Úszás

Férfiak. 100 yard gyors: 1. Ervin (California) 41.62. 200 y gyors: 1. Sioui (Florida) 1:34.67, ...15. Simon Jácint (magyar, Las Vegas). 1650 y gyors: 1. Vendt (Southern California) 14:37.48. 100 y hát: 1. Marshall (Stanford) 45.91. 200 y hát: 1. Rogan (osztrák, Stanford) 1:41.14. 100 y mell: 1. Hansen (Texas) 52.47, ...14. Bessenyei Tamás (magyar, Purdue) 54.62. 200 y mell: 1. Hansen 1:52.88. 100 y pillangó: 1. Crocker (Texas) 45.44. 200 y pillangó: 1. Gherghel (román, Alabama) 1:42.68. 400 y vegyes: 1. Vendt 3:40.65, ...5. Kerékjártó Tamás (magyar, Southern California) 3:46.14, ...9. Batházi István (magyar, South Carolina). 4x100 y gyorsváltó: 1. California 2:50.01,...6. Southern California (Castro, Lee, Keller, Kerékjártó) 2:53.87. 4x200 y gyorsváltó: 1. Southern California (Lee, Castro, Kerékjártó, Keller) 6:17.3. 4x50 y vegyes váltó: 1. Stanford 1:25.47

Műugrás

Férfiak. 3 m: 1. Dumais (Texas) 673.80, 2. Lengyel Imre (magyar, Florida) 624.30, 3. Jones (Tennessee) 623.15. Torony: 1. Lengyel Imre 620.25, 2. Dumais 577.15, 3. Bricker (Auburn) 565.85