Nem mennek Madridba
------------------------------------------------------------
forrás: SE, Nemzeti Sport 2004.05.04

Ilyen sem volt még: egyetlen magyar műúszó sem lesz ott a szerdán kezdődő madridi Európa-bajnokságon.

Ez meglepő, hiszen az utóbbi években egyéniben és párosban is volt magyar érdekeltség, más kérdés, hogy nem sok eredménnyel. A csúcsot pedig az 1997-es sevillai Európa-bajnokság jelentette, amelyen a csapatversenyben is szerepelt Magyarország. Senki sem lesz ott a spanyol fővárosban, erről pedig a hírek szerint a szövetség elnöksége döntött. Részben anyagi, részben pedig szakmai okok miatt. Sokak szerint a távolmaradás mellett szólt, hogy az athéni olimpiai kvalifikációs versenyen a futottak még kategóriában végzett a Marschalkó Petra, Ökrös Anna kettős, pedig nem kellett volna sok az ötkarikás részvételhez: ha a legjobb 24 között végez a duó, akkor augusztusban is mehettek volna Athénba. Lemaradtak a kvótáról.

A távolmaradás ugyanakkor kissé fura helyzetet teremt, hiszen a következő Európa-bajnokságnak (2006) Budapest ad otthont. A műúszók esete amúgy nem egyedi, hiszen a magyar hosszútávúszók közül is csak Barsi Claudia szerepel Madridban. Két sportág, egy induló. Nem sok…