1. Brusznyikina, Kiszeljova (oroszok) 97.660 pont (34.286-ot visznek tovább)
...13. Hámori Zsuzsanna, Marschalkó Petra 82.240 (28.784)
Úszó, műugró, műúszó és hosszútávúszó Eb 1999
Büschse nyerte az úszó Eb első aranyérmét

Megvédve kontinenselsőségét a német Peggy Büchse nyerte az isztambuli úszó Európa-bajnokság első aranyérmét, miután pénteken az 5 km-es női hosszútávúszásban rendkívül szoros csatában megelőzte az olasz Viola Vallit. A két magyar a mezőny második felében végzett: Balázs Eszter 16., Kasparik Edit 23. lett a 26 induló között.

Megkezdték küzdelmüket a szinkronúszó párosok is, és az első napi rövidprogram után Hámori Zsuzsanna és Marschalkó Petra a 13. helyen állnak. A 12-es döntőbe a szombat délelőtti elődöntőből lehet majd bekerülni, a magyar duó hátránya mindössze 0.224 pont a 12. helyen álló svéd Karolina Gustafsson és Linda Trtengren mögött. (A kettősök pénteki pontszámuk 35 százalékát viszik tovább, így csökkent a különbség 0.640-ről 0.224-re. Az elődöntő eredménye 65 százalékot jelent majd, míg a finaléban mindenki újra tiszta lappal kezd.)

Az Isztambul külvárosának számító Kumburgaz mellett a tengeren versengő hosszútávúszók között az a német Büchse nyert, aki Bécsben (1995) 25 km-en, míg a két évvel ezelőtti sevillai Eb-n 5 km-en volt kontinensbajnok. A meglepetést a csupán 1.2 másodpercel lemaradó Valli ezüstérme jelentette, hiszen a mostani volt élete első nemzetközi versenye ebben a sportágban, korábban ugyanis síelt és vízilabdázott.