Rövid pályás Eb, Valencia
Klocskova Grand Slamre készül

Habár Kovács Ági tavaly decemberben, a lisszaboni rövid pályás Európa-bajnokságon három ezüstérmet is szerzett, - Szabados Béla pedig világbajnokságot nyert kétszáz gyorson Athénban - a jelek szerint továbbra sem kedveltek a magyar úszók körében a 25 méteres medencében rendezett versenyek. Ennek jele, hogy a csütörtökön rajtoló, valenciai rövid pályás Európa-bajnokságon csupán két magyar áll rajtőkre, a kétszáz háton ifjúsági Eb-győztes Bodrogi Viktor és az ötven mellen ugyancsak ifi Európa-bajnok Flaskay Mihály.

Miközben Magyaroszágon szinte nem is létezik rövid pályás versenyszezon (az országos bajnokság szerepelt a versenynaptárban, ám végül is törölték onnan), külföldön egyre nagyobb teret nyer. És ami nem mellékes, a támogatók is "ráéreztek" a műfajra. Az ukrán Jana Klocskova például márkaszázezrekkel távozhat Valenciából ha nyer négyszáz vegyesen. Az ukrán olimpiai bajnok ugyanis a tavalyi, lisszaboni rövid pályás Eb-n, az idei, helsinki nagymedencés Eb-n, valamint a sydneyi olimpián is nyert négyszáz vegyesen, a Grand Slam-et pedig a nemzetözi szövetség kétszázezer márkával jutalmazza (Nem mellékesen Klocskova a négyszáz vegyesen Sydneyben úszott világcsúcsáért is kap százezer márkát). Hasonló márkaeső vár a svéd Frölanderre is, ő száz pillangón volt veretlen a legutóbbi három világversenyen. Ha Spanyolországban is győz, akkor Klocskovához hasonlóan, ő sem jár rosszul.

De visszatérve a magyarokhoz. Bodrogi Viktor ötven és kétszáz pillangón, valamint kétszáz háton rajtol, Flaskay Mihály pedig ötven és száz mellen. A hozzáértők szerint, nagy siker lenne, ha valamelyik számban bekerülnének a döntőbe. Bodrogi kétszáz háton és kétszáz pillangón, Flaskay ötven mellen "izmosabb" az átlagnál.

*

Brit rövid pályás bajnokság, Sheffield

Érdekesebb eredmények

Férfiak. 100 m hát: 1. Parry 54.21, 2. Tait 54.76, 3. Ruckwood 54.86. 50 m mell: 1. Gibson 27.32, 2. Mew 27.60, 3. Whitehead 27.92. 200 m pillangó: 1. Hickman 1:55.03, 2. Parry 1:57.94. 100 m vegyes: 1. Leith 56.0, 2. Hickman 56.25, 3. Callis 56.31

Nők. 400 m gyors: 1. Cook 4:08.83, 2. Houldsworth 4:10.21. 50 m hát: 1. Price 28.79, 2. Cray 28.90, 3. Sexton 29.01. 100 m mell: 1. Earp 1:08.27, 2. Baker 1:09.29. 100 m pillangó: 1. Brett 59.17, 2. Jackson 1:00.10, 3. Pedder 1:00.85.

*

Szombaton és vasárnap a BVSC Szőnyi úti uszodájában tartják a Budapest-bajnokságot. Ami biztos, nem indul a versenyen az olimpiai bajnok Kovács Ágnes, sőt, a legtöbb, olimpián járt úszó kihagyja a lehetőséget. Nagy kérdés, hogyan "viselkedik" az időmérő berendezés, hiszen ismeretes, az utóbbi időben többet volt rossz, mint jó.