Öt századot javított 100 méter pillangón
De Bruijn újabb világcsúcsa

A holland Inge De Bruijn 56.64 másodperces eredménnyel megjavította a női 100 méter pillangó világcsúcsát az amerikai Federal Way-ben rendezett úszóviadalon. A 26 éves klasszis saját rekordját szárnyalta túl öt századdal. De Bruijn 50 és 100 m gyorson is győzött. A rövidebb távon 24.50 mp-cel, 100-on 54.01 mp-cel ért célba. Utóbbi eredmény a második legjobb idő a világon. Egyébként ebben a két számban is a holland úszónő a világcsúcstartó.

56.64 Inge de Bruijn (holland) 2000. 07. 23. Federal Way

Senkit sem ért váratlanul Inge de Bruijn világcsúcsa, hiszen a holland úszónő ebben az esztendőben már a nyolcadik alkalommal úszott az érvényes világrekordnál gyorsabban. A sort Monte Carlóban nyitotta május 20-án, amikor is az 50 méter pillangón repesztett 25.83 másodpercet. Egy héttel később Sheffieldben már nem elégedett meg egyetlen rekorddal, sorrendben 50 pillangón, 50 gyorson, 100 pillangón, végül 100 gyorson javította meg a világ legjobb idejét. Betartva az egyhetes periódusokat, következett Drachten, majd újabb hat nap múlva Rio de Janeiro, ahol is tovább és tovább javította az 50 gyors világcsúcsát.

Azóta eltelt másfél hónap, és semmi. Lehetőség lett volna rá. Mondjuk, Helsinkiben, az Európa-bajnokságon, de ott nem indult. Inge de Bruijn a kis versenyeket szereti. Nem nyomasztja a tét, lehet száguldozni. Így került Federal Way-be is. Rajta kívül egyetlen világklasszis sem indult a régióversenyen, ahol jobbára juniorversenyzők álltak rajthoz. No meg Inge de Bruijn, aki ellenfél nélkül úszott újabb világrekordot. Az esüstérmes négy és fél másodperccel utána ért célba. 100 méter pillangón...