OLASZORSZÁG Ai-liga, férfiak. Második szakasz. 13. forduló
Benedekék nyerték az alapszakaszt

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: SZG, Nemzeti Sport 2004.03.09

Alapos verésben részesült Genovában a Posillipo. A Benedek Tibor által öt (!) találattal megsegített Pro Recco 11–7-re győzött ellene, így függetlenül az utolsó fordulótól kijelenthetjük: a Recco megnyerte az olasz bajnoki alapszakaszt.

Bendek Tibor öt gólt lôtt a Posillipónak (Fotó: Árvai Károly)
Enzo D’Angelo együttese három ponttal (ennyi jár minden egyes sikerért) áll a nápolyiak előtt, s mert az első körben 7–6-ra diadalmaskodott a Posillipo vendégeként, az egymás elleni eredmény tekintetében egyértelmű a fölénye. Benedekék tehát akár ki is kaphatnak szombaton Bresciában, csakhogy ennek kevéssé sem örülne a másik magyar érdekeltségű gárda, a Savona. Märcz Tamás, Monostori Attila és Varga I Zsolt azért szurkol, hogy egy pontot csípjen meg a Pro Recco, ez esetben az utolsó helyezett Ortigia ellen sima diadalt betervező Savona letaszítaná a harmadik helyről a Bresciát.
S akkor térjünk vissza a rangadóhoz. A Posillipo remekül tartotta magát a harmadik felvonás csaknem feléig, hiszen a 22. percben (Olaszországban kilencpercesek a negyedek) 6–6-ra állt. Az utolsó (mintegy) 14 percben azonban félelmetesnek mondható, 5–1-es sorozatot hagyott maga mögött a Recco, a mezőny legjobbjaként tündöklő Benedek átlövéseivel szemben nem volt ellenszere az utolsó KEK-győztesnek. A házigazda malmára hajtotta a vizet, hogy nyolc előnyéből hetet gólra váltott, míg a másik oldalon a három aránylott a héthez.
Az osztályozó elkerüléséért hajtott és még hajt a Chiavari, amely Katonás Gergő három góljával könnyedén nyert az Ortigia otthonában, így a Savona által elvert Pescara elé, a hatodik helyre lépett. Ezt a pozíciót kellene megőriznie az utolsó fordulóban, amikor is éppen a Pescarát fogadja – a döntetlennel már megússza az osztályozót, azaz negyeddöntős lesz. Az alsóházat jelentő B-csoportban viszont éppen hogy osztályozóra pályázik Fazekas Zoltán és a jelenleg harmadik Catania. A szicíliaiak a második pozíciót célozzák meg, s tulajdonképpen szerencsések is, hiszen éppen azt a Cremonát látják majd vendégül az utolsó játéknapon, amely azonos pontszámmal áll előttük. A lecke adott: győzni kell, és akkor az A-csoport hetedikjével csaphatnak össze a negyeddöntős részvétel érdekében.

OLASZORSZÁG
Ai-liga, férfiak. Második szakasz. 13. forduló. Magyar érdekeltségű eredmények.

A-csoport (1–8.). Pro Recco (Benedek Tibor 5)–Posillipo 11–7, Pescara–Savona (Märcz Tamás 1, Monostori Attila 1, Varga I Zsolt 1), Ortigia (Binder Szabolcs 1, Regős Áron 1)–Chiavari (Katonás Gergő 3) 3–11. Az állás: 1. Pro Recco 34 pont (157–106), 2. Posillipo 31 (130–93), 3. Brescia 27 (130–107), 4. Savona 26 (128–103), …6. Chiavari 10 (111–117), …8. Ortigia 1 (99–169).
B-csoport (9–16.). Nervi–Catania 9–10 (Fazekas Zoltán 1), Palermo–Florentia (Hosnyánszky Norbert 1) 6–6. Az állás: 1. Nervi 29 (135–115), 2. Cremona 23 (134–112), 3. Catania 23 (111–111), …6. Florentia 15 (125–125)
Nők. 16. forduló. Magyar érdekeltségű eredmény. Pescara (Valkay Erzsébet 6, Valkay Ágnes 1, Stieber Mercedes)–Volturno 15–9. A Catania (Drávucz Rita, Pelle Anikó)–Ortigia találkozót az Ortigia LEN-kupabeli szereplése miatt később játsszák le. Az állás: 1. Catania 45 pont (168–67, 15 mérk.), 2. Gifa Cittá Palermo 42 (135–70), 3. Pescara 37 (166–96)