A Honvéd veretlenül első a berlini tornán

--------------------------------------------------------------------------------
forrás: , Nemzeti Sport 2003.10.06

Spandau 04 (német)–Domino-BHSE 9–14
(2–3, 3–5, 2–2, 2–4)
HONVÉD: Gergely – Fodor 1, Szívós, Vári, Molnár T. 1, Vári, Biros 5, Kiss G. 2. Cs: Bereczki 3, Sugár 1, Bárány, 1, Frikk, Paján, Kovács O. Edző: Kovács István

Spandau 04–Mladost Zagreb (horvát) 8–9 – szombati eredmény, Mladost Zagreb–CSZKA Moszkva (orosz) 13–10.

A végeredmény: 1. Honvéd 6 pont (39–27), 2. Mladost Zagreb 4 (31–29), 3. Spandau 04 2 (28–28), 4. Moszkva 0 (24–38)

Biros Péter öt gólt rámolt be a házigazda Spandau 04 kapujába (Fotó: Árvai Károly)
A Honvéd nagy fölénnyel nyerte meg a hagyományos berlini tornát, miután harmadik találkozóján is veretlen maradt. A házigazda Spandau 04 ellen már a viadalt megelőző három napban több edzőmeccset is játszott a magyar bajnok, és azokon három-négy gólos győzelmeket aratott. A torna zárónapján egy percig sem forgott veszélyben a végig nagyon fegyelmezetten pólózó Domino diadala, így a medence partján megterített asztaloknál falatozó (német) VIP-vendégek torkán akadt a falat.

Kovács István:
– Nagyon hasznos volt számunkra a berlini torna, hiszen olyan csapatokkal találkozhattunk, amelyekkel az Euroligában is összeakadhatunk. Az utolsó meccsünkön mindenki remekül játszott, nem akadt gyenge pont az együttesben.

Újabb Honvéd-győzelem Berlinben

forrás: , Nemzeti Sport 2003.10.04

Második mérkőzését is megnyerte a Domino-BHSE férfi vízilabdacsapata a berlini elittornán. A kétszeres Bajnokok Ligája-ezüstérmes gárda áldozata ezúttal a CSZKA Moszkva volt, miután a találkozó első két negyede után lényegében eldőlt a csata. A 8–2-es vezetést követően Kovács István már különböző játékelemeket gyakoroltathatott a csapattal.

Alfred Balen-kupa, nemzetközi férfitorna, Berlin
Domino-BHSE–CSZKA Moszkva (orosz) 14–9 (4–1, 4–1, 3–3, 3–4)
HONVÉD: Kovács Z. – Fodor, Kovács O., Bárány 3, Vári 1, Biros 2, Kiss G. 3. Cs: Sugár 1, Bereczki, Paján 1, Szívós, Molnár T. 2, Frikk 1. Edző: Kovács István

Pénteki mérkőzés: Spandau 04 (német)–CSZKA Moszkva (orosz) 11–5.

Nemzetközi férfitorna, Berlin - győztes rajt
Bravúros negyedik negyed

forrás: SZG, Nemzeti Sport 2003.10.04

A győztes olasz Pro Recco kivételével a májusi Bajnokok Ligája négyes döntő résztvevőit vonultatja fel a hagyományos berlini nemzetközi torna, amelyen Benedekéket az orosz CSZKA Moszkva helyettesíti.

Domino-BHSE–Mladost Zagreb (horvát) 11–9
(2–4, 3–2, 2–3, 4–0)

BHSE: Gergely – VÁRI 2, Kovács O., Bárány, Biros 2, Kiss G. 2, Fodor 2. Cs: Sugár, Bereczki, Paján, Szívós 1, Kovács Z. (kapus), Molnár T. 2, Frikk. Edző: Kovács István
A Spandau 04 (német)–CSZKA Moszkva (orosz) találkozó lapzártánk után ért véget.

A nyitó találkozót a Domino-BHSE játszotta a horvát Mladosttal, és három negyeden keresztül folyamatosan az ellenfél vezetett. A BL-ezüstérmes Honvédnak egyszer adódott alkalma az egyenlítésre, ám ekkor ziccert hibázott, amit a horvátok góllal büntettek. Az utolsó negyednek 9–7-es hátrányból indult neki Kovács István csapata, és óriási fordulatot véve Vári Attila vezérletével négy gólt rámolt be a zágrábiak hálójába, miközben egyet sem kapott.

– Az eredménnyel elégedett vagyok, a mérkőzés első felével már kevésbé. Abban az időszakban sok hibát követtünk el, ám az utolsó negyedben remek csapatmunkával rukkoltunk ki.