--------------------------------------------------------------------------------
forrás: Thékes István, Kozák János, Nemzeti Sport 2003.02.23

Szeged-Beton VE-Kecskeméti VSC 15-5 (4-2, 4-0, 5-0, 2-3)
Szeged, 150 néző. V: Kiszelly, Székely B.
SZEGED: BARÁT - SAMUELS 2, Varga P. 1, Kittredge 2, WESZELOVSZKY 4, Várhegyi, Molnár P. 2. Cs: Varga I. 2, Mód, Fábry 1, Kozma 1, Balla. Edző: Horváth Viktor
KECSKEMÉT: Harkai - Hasas, Hajós, Márton 2, Czirok 1, Szabó G. 1, Martinovics 1. Cs: Hyc Z., Plézer, Orosz, Matajsz G., Boruzs. Edző: Kovács Róbert
Gól - emberelőnyből: 5/4, ill. 5/2
Négyméteresből: -, ill. 2/2
Kipontozódott: Várhegyi (22. p.)
Továbbjutott: Szeged, kettős győzelemmel
Samuels és Molnár Péter, illetve Szabó Gábor és Czirok góljaival az ötödik percben 2-2-re álltak a csapatok. A folytatásban a kecskemétiek tizenhét perces gólcsendje idején Barát és Weszelovszky vezérletével 13-2-re elhúzott a Szeged. A mérkőzés utolsó percében Hasas Marcell orrtörést szenvedett, és nem tudta folytatni a játékot.

Horváth Viktor:
- Örülök, hogy felszabadultan és bátran játszottunk, biztosan jutottunk tovább.
Kovács Róbert: - Gyenge, fegyelmezetlen játékunk eredményezte a nagy különbséget. Jó, hogy túlvagyunk rajta.

Kontavill-Szentesi VK-BVSC Brendon 5-12 (0-3, 3-3, 2-0, 0-6)
Szentes, 100 néző. V: Báthori, Székely Z.
SZENTES: HORVÁTH T. - Momot, KIS 1, SZABÓ N. 2, Szebeni 2, Hyc T., Szénászky. Cs: Somogyi, Biltsik, Sarusi, Szabó T., Vígh. Edző: Kádár József
BVSC: Szécsi - Nitsovits, Zoufal 2, IBOLYA 3, Vincze 2, Gulyás, Németh Zs. 1. Cs: Császár 1, Péter 1, Dabrowski 1, Fülöp 1, Decker, Nagy V. (kapus). Edző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 7/0, ill. 8/3
Négyméteresből: 2/1, ill. -
Tj.: BVSC, kettős győzelemmel

Gyorsan kiderült, ki az úr a medencében. Az első percekben ugyan kiegyensúlyozott játékot láthattunk: a hazaiak büntetőt hibáztak, míg Császár György távoli lövése mandínerből is betalált. A folytatásban meglepetésre felzárkózott a Kontavill, Kis István betörése után három védő gyűrűjéből szenzációsan passzolta ki a labdát, Szabó Nándor nem hibázott. Aztán az exszentesi, Ibolya Tamás percei következtek: a vasutasok centere kétszer is mattolta Horváth Tamást. Ettől aztán ismét a szentesi Kisnek jött meg a kedve, gyönyörű csavart góljánál még a vendégek is csettintettek. Sőt Szabó Nándor centergólja után már csak egy gól volt a BVSC előnye. Az izgalom azonban nem tartott sokáig. Az utolsó negyedben az egyre jobban elfáradó Kurca-partiak ellen tökéletesen befejezett vendéglefordulások után a budapestiek biztosították megérdemelt győzelmüket, így ők játszhatnak a Szegeddel az elődöntőben.

Kádár József:
- Hat-ötig partiban voltunk, azután fejvesztetten kezdtünk támadni.
Gerendás György: - Jó meccs volt, a végén jobban bírtuk.

Angyalföldi ujjgyakorlat

forrás: , Nemzeti Sport 2003.02.22

UTE-Taxi 2000-Vasas-Plaket-Euroleasing 4-6 (0-1, 1-3, 1-2, 2-0)
Komjádi uszoda, 600 néző. V: Juhász, Bors
UTE: ÁTS - Kéri, Dávid, Kovács R. 1, Suti, LÉTAY 2, Ferko. Cs: Zentai, Süveges, Ferenczi, Varga D. 1. Edző: Csapó Gábor
VASAS: KÓSZ - Hesz 1, Varga T. 1, Binder, Varga D. 1, GOMBOS 1, Steinmetz Á. 1. Cs: Mátyás 1, Tóth F. Edző: Somossy József
Gól - emberelőnyből: 7/2, ill. 6/3
Négyméteresből: - ill. 1/0
Kipontozódott: Mátyás (28. p.)
Továbbjutott: a Vasas, kettős győzelemmel

Kósz Zoltán megbízhatóan védte az angyalföldiek kapuját
Eredetileg a Margitszigetre tervezett visszavágó a tévéközvetítés miatt átkerült a Duna túlpartjára, a Komjádiba, így Madaras és Vindisch sérülés után némi pozitívumot is találhattak az angyalföldiek a találkozó előtt. Az meg pláne örömmel tölthette el a kupagyőztest, hogy kétgólos Vasas-előnnyel indult a derbi. Habár Petrovics Mátyás, az újpestiek másodedzője a kezdés előtt kijelentette: "Pörögnek a fiúk, nyerünk hárommal!", pontosan ennyivel vezettek a piros-kékek a félidőben, ami összességében megnyugtató, ötlépéses egérutat jelentett. Sőt a harmadik negyedben egy behúzott kék sapkás előny, s Varga Tamás négyméteres utáni ismétlését követően már 1-6 állt az eredményjelzőn ... Az utolsó felvonásnak mínusz hattal nekivágó újpestiek továbbra sem voltak túl hatékonyak - első átlövésgóljukat például csak a 25. percben szerezték. Annak ellenére, hogy értelemszerűen gyorsabban fáradt a "rövidebb" kispaddal rendelkező Vasas, ezt sem tudta kellőképpen kihasználni a Csapó-csapat. A végére az első összecsapáshoz hasonlóan kettőre olvadt a Vasas előnye, de a továbbjutáshoz ez is bőven elég volt. Somossy kezdeti pesszimizmusa ("Fogalmam sincs, hogy hogyan pótoljuk a sérülteket") a meccs után sem hagyott alább ("Veszélyben a KEK-döntő"), de Madaras, a "Mikor játszik legközelebb?" kérdés után azért felcsillantotta a reményt: "Már nem is emlékszem, hogyan történt, de talán kedden, legkésőbb szombaton biztosan ott leszek a csapatban." A rejtélyes sérülések rejtélyesen is gyógyulnak ...

Csapó Gábor: - Sajnos nem játszottunk olyan jól, mint a múltkor, gratulálok a Vasasnak.
Somossy József: - Úgy játszottunk, ahogy a mi helyzetünkben most kellett.

Domino-BHSE-Szolnoki VSC 11-3 (5-0, 4-0, 1-0, 1-3)
Kőér u., 150 néző. V: Madarasi, Hun Gy.
BHSE: KOVÁCS Z. - Fodor, BIROS 4, Vári 1, Bárány 1, KOVÁCS O. 1, Kiss G. Cs: Szívós, Bereczki 1, Molnár T. 2, Sugár 1, Frikk. Edző: Kovács István
SZOLNOK: Welther - Cseh, Mohi, Körmendi, Vargyas, Krasznai B. 1, Boros. Cs: Pataki, Hangay 1, Balog, Kenéz, Munkácsy 1. Edző: Urbán Lajos
Gól - emberelőnyből: 9/7, ill. 6/3
Kipontozódott: Balog (28. p.)
Továbbjutott: a Honvéd, kettős győzelemmel.

Nagyjából az történt, amire számítani lehetett: a Honvéd alaposan elagyabugyálta a Szolnokot. A gólzáport Biros nyitotta meg - ő négyig jutott -, a többi gólt a dominósok szépen szétosztották egymás között. A hajrában három gól erejéig megtalálta a meccs ritmusát a vendégcsapat (a negyedik negyedet meg is nyerte), egyébként csak asszisztált a játékhoz. Aztán 10-0-nál a Honvéd-tábor kínjában már a Vasasért kiáltott, rá azonban minimum keddig még várniuk kell ...

Kovács István: - Számunkra edzőmeccs volt a találkozó, a védekezést akartuk gyakorolni, és az jól ment.
Urbán Lajos: - A játék képe alapján megérdemelt a nagyarányú Honvéd-győzelem.

Madaras és Vindisch a válogatott edzésén kidőlt a sorból
Sínben a Vasas jobbszárnya

forrás: AZ, Nemzeti Sport 2003.02.21

Rendkívül nehéz helyzetbe került a KEK-elődöntő visszavágóra, a mai MK-negyeddöntő visszavágóra, majd a tervezett, UTE elleni sikeres meccset követően az MK-elődöntőre, a Honvéddal szembeni csatákra készülő Vasas. Odalett a jobbszárnya. Amint Somossy József, a gárda trénere csütörtökön tájékoztatta lapunkat, kedden két játékosa, Madaras Norbert és Vindisch Ferenc is úgy jelentkezett az edzésen, hogy nem tudta mozgatni egy-egy ujját. A sérülés ráadásul mindkét pólós esetében a lövőkézen jelentkezett, azaz nagy volt a riadalom. A röntgenfelvételeket követően méginkább, hiszen mint azt a Sportkórházban megállapították, mindkét esetben szalagszakadásról van szó. Az érintettek sérült ujját sínbe tették (mellesleg az athéni BL-meccsen megsérült dominós, Fodor Rajmund is így járt), és az orvosok szerint minimum tíz napig nem mehetnek vízbe vele, ami azt jelenti ugyebár… Az angyalföldiek két villámgyors embere, mint kiderült, a válogatott hétfői keretedzésén szenvedte el sérülését, amit Somossy József eképpen kommentált: "Nagyon nagy bajba kerültünk. A teljes jobb oldala odalett egy időre a végre feljövőben lévő csapatomnak, fogalmam sincs, hogyan tovább ezután. Az nem úgy megy, hogy ha kiesik egy autó kereke, azt az ablaktörlővel pótolják, látni kell, szerkezetileg teljesen szétesett ezzel a gárda.

Az Újpest, a Honvéd és a Sabadell ellen nem lehetnek ott a vízben, a továbbiakat még nem tudjuk. Azt nagyon sajnálom, hogy a mi játékosaink nem pihenhettek, mint a Domino játékosai, pedig ők is fárasztó nemzetközi mérkőzésen vannak túl, és rájuk is rendkívül megterhelő, nehéz széria vár” – mondta, majd zárásként egy sokat sejtető, halk "Bevallom, itt most egy kicsit elfáradtam…”mondattal zárta mondandóját.

A Vasas SC elnöke, Markovits László információink szerint kérvényezni fogja a szövetségnél, hogy a jövő keddi MK-rangadót (feltéve, hogy túljtut a csapat az újpesten) a válogatott edzésén történt sérülések miatt halasszák el.

Tv: Az m2 ma 17.55-től élőben közvetíti a Vasas–UTE MK-mérkőzést