--------------------------------------------------------------------------------

Tabán Trafik Szeged-FTC-VMAX 7-6 (2-0, 2-1, 3-3, 0-2)
SZEGED: BARÁT - Varga I., Samuels, Varga P., Kitradge, WESZELOWSZKY 3, Molnár P. Cs: Várhegyi, Török, MÓD 2, ÉLES 2. Edző: Horváth Viktor
FTC: Pelle - Székely 1, Nyéki, TÓTH L., Katonás 1, Kádár, HOSNYÁNSZKY 4. Cs: Szirányi, Paján, Takács. Edző: Gyöngyösi András
Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 9/2
Kipontozódott: Varga I. (20. p.)

Két kihagyott ferencvárosi emberelőnyre két zseniális Weszelowszky akciógól volt a válasz. Az első negyed utolsó másodpercében Katonás suhintása után a felső lécre, a szegedi gólvonalra vágódott a labda. A második felvonás a csereként beállt Módról szólt: a hazaiak egykori junior-válogatottja előbb a jobb felső sarokba bombázott, majd a center posztjáról húzta a labdát Pelle hálójába. Az FTC tizenegy perces gólcsendjét Székely törte meg. Térfélcsere után Hosnyánszky és Katonás góljaival lopta a távolságot a Gyöngyösi-legénység (4-3), ám a folytatásban ismét villant Weszelowszky csuklója, majd Éles biztos kézzel értékesített két fórt. Apropó, emberelőny! A zöld-fehérek centere Tóth László a záró negyedben is futószalagon szállította a kiállításokat, míg Hosnyánszky hálószaggató gólokkal vétette magát észre. A 28. perc elején 7-6-os állásnál Tóth László közeli lövését bravúrral hárította Barát. A lefújás előtt három másodperccel létszámfölényben támadhatott a vendégcsapat, ám Takács a lécet találta telibe a labdával.

Horváth Viktor: - Barát szuperteljesítménye, valamint fantasztikus játék kellett a Fradi legyőzéséhez.
Gyöngyösi András: - Gratulálok a Szegednek, megérdemelten nyert.

Szolnoki VSC-Ceglédi VSE-Geosaurus 8-9 (2-1, 2-3, 1-1, 3-4)
Szolnok, 200 néző. V: Székely Z., Székely B.
SZOLNOK: KIS T. - Körmendi, Lukács 3, Boros 2, Cseh 1, Pataki, Krasznai B. 1. Cs: Vargyas, Dávid, Hangay, Munkácsy 1, Hidasi, Kenéz. Edző: Urbán Lajos
CEGLÉD: KUNA - Dani 1, Molnár Á., ZSARKÓ 3, Piesko 1, CAGALINEC 3, Kedro. Cs: Mráz 1, Egedi G., Békés, Donkó, Dongó. Edző: Bóbis Károly
Gól - emberelőnyből: 14/5, ill. 12/4
Négyméteresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Molnár Á. (12. p.), Kedro (24. p.), Vargyas (24. p.), Boros (28. p.)

Urbán Lajos: - A meccs előtt felhívtam játékosaim figyelmét, hogy elsősorban fejben kell megvernünk a Ceglédet, de a jelek szerint kérésem süket fülekre talált.
Bóbis Károly: - A sok egygólos vereség után végre mi nyertünk.

Kecskeméti VSC-Kontavill-Szentesi VK 4-9 (1-1, 1-3, 2-2, 0-3)
Kecskemét, 250 néző. V: Fekete, Bátori
KECSKEMÉT: Harkai - Plézer, Márton, Szabó G. 3, Hajós, Czirok 1, Hasas. Cs: Hyc Z., Borúzs. Edző: Kovács Róbert
SZENTES: HORVÁTH T. - Momot, SZABÓ N. 2, Kis I., Szebeni 2, Hyc T. 1, Szénászky. Cs: Somogyi, BILTSIK 2, Berki 1, Sarusi, Szabó T. 1, Vígh. Edző: Kádár József
Gól - emberelőnyből: 10/2, ill. 4/2
Négyméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Biltsik (27. p.)
A kecskemétiek létfontosságúnak tartották a mérkőzést a bentmaradás szempontjából, így nagy elánnak kezdtek, de támadásaikat elkapkodták. A hazaiaknál bemutatkozó volt válogatott Czirok Keve vezető gólját követően a második negyedben már 4-1-re a csongrádiak vezettek, mivel a KVSC rendre a centerét próbálta megjátszani, aki nem bírt őrzőivel. A záró felvonásban a hazaiak elképzelés nélkül játszottak, a Szentes pedig a vártnál sokkal simábban nyert.

Kovács Róbert: - Gratulálok a Ceglédnek és a Szolnoknak, mi legalább sportszerűen esünk ki.
Kádár József: - Papírforma-győzelemmel haladunk a kitűzött cél felé.

Gerendás: A döntetlen is hízelgő számunkra

Gerendás György szólni kíván. A BVSC trénere egy félreértést szeretne tisztázni.

"Meglepődve láttam a szombati újságban a számba adott nyilatkozatot, ugyanis én olyat, ami megjelent, nem mondtam az Újpest elleni meccset követően. Televízióknak és újságíróknak ugyanazt vázoltam fel, miszerint nem játszottunk jól, győzelmet abszolút nem érdemeltünk, sőt még a döntetlen is hízelgő számunkra. Ehhez még annyit hozzátettem, se többett, se kevesebbet, hogy a végén nagyot hibázott a zsűri” – mondta a tréner, aki ehhez még hozzáfűzte: "Fenntartom a véleményemet, de nem óvjuk meg a mérkőzést, nem érdemlünk ugyanis többet.”

A BVSC pénteken este a Hajós Alfréd uszodában 12–12-t játszott a mindinkább belelendülő UTE ellen, úgy, hogy állandó hátrányban játszott. A derbi végén a három személyi hibát gyűjtő Zentai Tamás is a vízben volt, amit hevesen reklamáltak a vasutasok. A zsűri ugyan jelezte a kipontozódást, látta, hogy jogosulatlanul tartózkodik a lila-fehérek pólósa a medencében, ám engedte a játék újraindítását. Ebből adódott a kalamajka.

De hogy a pozitív jelenséggel is foglalkozzunk: az UTE újra igazolta tehetségét, a Fradi után a BVSC-től is úgy csent pontot, hogy közelebb állt a győzelemhez – nem vitás, idővel, némi rutinnal még jobb eredmények elérésére lehet képes a gárda. "Nagyszerű meccs volt, kár, hogy nem közvetítette a televízió” – magyarázta Csapó Gábor, a másik montreali bajnokunk, aki elmondása szerint mintegy három kilót fogyott a szűk egy óra alatt. És ha még hosszabbítás is lett volna…

Férfi Dreher-bajnokság
Remi a rangadón
Vita, kiállítás – műhiba?

forrás: , Nemzeti Sport 2003.02.01

UTE-Taxi 2000-BVSC-Brendon 12-12 (3-4, 2-1, 5-3, 2-4)
Hajós Alfréd uszoda, 400 néző. V: Marjay, Lakatos
UTE: Áts - KOVÁCS R. 3, Süveges, Suti 1, KÉRI 3, LÉTAY 4, Ferkó 1. Cs: Ferenczi, Fáy, Zentai. Edző: Csapó Gábor
BVSC: Szécsi - Péter, VINCZE 3, Dabrowszki, Császár, Fülöp 1, Kis G. Cs: Nitsovits 1, Zoufal 1, IBOLYA 3, GÓR-NAGY 2, Varjas 1, Németh Zs. Edző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 8/5, ill. 13/7
Négyméteresből: 1/0, ill. -
Kipontozódott: Süveges (26. p.), Zentai (28. p.), ill. Dabrowszki (23. p.)
Cserével végleg kiállítva: Németh Zs. (4. p.)

Fülöp emberelőnyös gólja után már a negyedik percben elszabadult a pokol. Kéri egyenlített, s ezután is támadásban maradt az Újpest - több mint két percen át. Ebben a százhúsz szekundumban egy kisebb vízi pankráció után cserével végleg kiállították Némethet, Gerendás sárgát kapott, Kovács Róbert pedig előnyhöz juttatta a hazaiakat. Ám a negyedet a Vasút nyerte, mert jött Vincze Balázs és vele együtt egy laza mesterhármas ... A második hét percben aztán ha lehet, még nagyobb volt a küzdelem. A BVSC magának csinálta a bajt, mert az ebben a periódusban megítélt négy fórjából csak egyet lőtt be, aztán mégis az Újpest másodedzőjét állították ki a "nagyszünetben". A kétgólos hazai előnnyel induló finálé méltó volt ehhez a csatához, kegyetlenül gyilkolták egymást a felek, tombolt a nézőtér, a kispadokról nem is beszélve. 2:33-mal a vége előtt újabb fórt rontottak a zuglóiak, viszont Ibolya talált, így 75 másodpercük volt a kék sapkásoknak az egyenlítésre. Az eltékozolt újpesti támadás után Gór-Nagy újra tüzelt: egál! Később többperces vita keveredett abból, hogy jár-e négyméteres Zentai ellen, mert három hibájával is visszajött. (Ez normál esetben nem kérdés.) A feszültség majd szétfeszítette az uszodát, s végül ez a perpatvar lett záróakkordja a péntek esti háborúnak. A fehérruhások viszont ismét bebizonyították, hogy lenne min elgondolkozni - Gerendás György ezt is megtette helyettük a végső dudaszó után a zsűriasztalt csapkodva.

Csapó Gábor: - Elherdáltunk egy pontot, pedig sokkal jobbak voltunk.
Gerendás György: - Ekkora bírói műhibát én még nem láttam!

Magabiztosan nyert a Vasas
Gyenge vitézek, brutális Honvéd

forrás: , Nemzeti Sport 2003.01.29

OSC-British Knights-Domino-BHSE 4-14 (0-5, 0-2, 3-5, 1-2)
Hajós Alfréd uszoda, 200 néző. V: Bors, Schlosser
OSC: Tory - Keszthelyi B., Ürögi, Berezvai 2, Ofner 1, Tiba, Hábetler. Cs: Békési, Lutter, Mányai, Ludányi 1, Alibán. Edző: Keszthelyi Tibor
BHSE: Kovács Z. - Szívós, Fodor 2, Bereczki 2, Biros 2, KISS G. 3, Bárány 1. Cs: Frikk 2, Molnár T., Vári 1, Kovács O. 1, Sugár, Gergely (kapus). Edző: Kovács István
Gól - emberelőnyből: 8/1, ill. 10/7
Kipontozódott: Bereczki (25. p.)

Kiss Gergely az OSC elleni három találatával átvette a vezetést a góllövôlistán
Ez brutális volt: 5-0-val nyitott a Domino! A második negyedben két előnyből szerzett góllal Kiss Gergely - még ha esetleg időlegesen is - átvette a vezetést a góllövőlistán. Ez volt a mérkőzés legérdekesebb kérdése, a címvédő csapat ugyanis akkor dobott gólt, amikor akart, a hazaiak pedig igen szerencsétlennek mutatkoztak. A harmadik részben már az is megfordult az ember fejében, hogy kapott gól nélküli meccsre pályázik a bajnok, ám a 17. (!) percben mégis megszületett az első - idénybeli századik - OSC-gól, persze fórból. A végén kicsit lazított a Honvéd - Ofner is Szívós fülvédőjén ... -, de így is zavarbaejtően egyoldalú volt a mérkőzés.

Keszthelyi Tibor:
- Szégyelhetjük magunkat!
Kovács István: - Gyakoroltuk a védekezést, amit akartunk, azt rendre sikerült kiviteleznünk.

Vasas-Plaket-Euro Leasing- ZF Hungária-Egri VK 17-6 (3-1, 6-1, 4-3, 4-1)
Komjádi uszoda, 100 néző. V: Horváth S., Pásztor
VASAS: Kósz - Varga D. 3, Varga Zs., BINDER 2, STEINMETZ Á. 4, Vindisch, MADARAS 3. Cs: Varga T. 2, Hesz 1, Mátyás 1, Tóth F. 1. Edző: Somossy József
EGER: Jászberényi - Bálint 1, HEGEDŰS 2, Gott 1, Kiss Sz., Ágner 1, Kiss L. Cs: Tóth P., Bial, Szabolcsi 1, Veréb. Edző: Vidumanszky László
Gól - emberelőnyből: 11/7, ill. 1/1
Kipontozódott: Gott (22. p.), Kiss L. (25. p.), Bial (26. p.)

Az álmosítónak ható első negyed játéka után Varga Dániel két gyors góljával indult a második hét perc, melyben a Vasas már olyan tempót diktált, amit az egriek nem tudtak felvenni (a hazaiak 6-1-re nyerték ezt a játékrészt). Kósz nem jó ütemben nyúlt a labdák után, igaz, Hegedűs két bombagólja védhetetlennek tűnt. A túloldalon Jászberényi szinte mindent fogott, ám az angyalföldiek legtöbbször tiszta helyzetből lőhettek. Az emberelőnyök kihasználásában igencsak hatékonyak voltak a hazaiak. A vendégek is, igaz mindössze egy kiállítást kaptak, azt viszont belőtték. A végére teljesen elfáradt az Eger, a piros-kékek azt csináltak, amit akartak. Ha a Vasas ilyen jól használja ki létszámfölényes helyzeteit, nem lehet gondja a hét végi KEK-mérkőzésen.