Magyar kupa, férfiak, negyedöntő, visszavágók

ZF Hungaria-Egri VK-FTC-VMAX 6-11 (2-2, 1-3, 0-5, 3-1)

Eger, Bitskei uszoda, 400 néző. V: Szentgyörgyi, Horváth Cs.
Gól - emberelőnyből: 10/2, ill. 8/4

EGER: Jászberényi - Kiss Sz., Seress 2, Szabó G. 1, KISS L. 3, Veréb, Hegedűs. Cs: Áncsán, Bálint, Máthé, Tóth P., Bial, Cseh. Edző: Gyulavári Zoltán

FTC: Sostar - KATONÁS 2, Lehmann 1, NYÉKI 3, Takács A., Tóth L., TIBA 3. Cs: Bíró (kapus), Szirányi, Paján, Fábián 1, Hosnyánszky 1. Edző: Gyöngyösi András

Továbbjutott: FTC, kettős győzelemmel, 21-11-es összesítéssel

A második negyed közepéig volt érdekes és szórakoztató a mérkőzés, azt követően mély hullámvölgybe került a serdülő játékost is felvonultató Eger. Az FTC a harmadik negyedben tetszés szerint érte el góljait, miközben a vendéglátók még az emberelőnyös helyzetekből is legfeljebb csak a kapufát találták el. Igaz, azt viszont sorozatban... A szombatihoz hasonlóan ismét öt gól különbséggel nyert a Ferencváros, és a várakozásnak megfelelően biztosan jutott a legjobb négy közé.

Gyulavári Zoltán: - Amíg bírtuk, jól tartottuk magunkat, aztán érthetetlenül visszaestünk. Valójában ennyi a különbség a két csapat között.

Gyöngyösi András: - Örülök, hogy mindenki lehetőséghez jutott és jól is játszott. Könnyebben nyertünk, mint szombaton.

Kontavill-Szentesi VK-Domino-BHSE 7-11 (1-4, 2-3, 1-1, 3-3)

Szentes, 700 néző. V: Marjai, Székely
Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 7/3
Négyméteresből: 2/0, ill. 1/1

SZENTES: HORVÁTH T. - Pellei, CSÖRGŐ 3, Kis I., Szabó N., Kameneckij 1, SZÉNÁSZKY 1. Cs: Somogyi, Biltsik, Berki 1, Juhász, Dallos, HYC 1. Edző: Kádár József

HONVÉD: KOVÁCS Z. - BERECZKI 2, BÁRÁNY 3, KISS G. 2, MOLNÁR T. 1, BIROS 1, Szívós. Cs: Gombos, Jäger, Takács, Offner, Sugár, Egedi 2. Edző: Kovács István

Tj: Honvéd, kettős győzelemmel, 27-17-es összesítéssel

A szépszámú kispesti drukker "Csak a Honvéd! biztatása 4-0-ig fedte is az igazságot. A hazaiak szépítő gólját a Svájcba tartó Kis István átadásából a leendő légióstárs, Berki szerezte, majd Csörgő duplája következett, Bárány második találatára. Szabó kihagyott négyméterese után Hyc a félpályáról emelt Kovács Zoltán kapujába. Horváth Tamás a záró negyedben is bravúrosan védett, csakhogy a második büntetőt is elhibázó szentesieknek ez csak a tisztes helytálláshoz volt elegendő.

Kádár József: - A Honvéd jól kontrázott, de mi emelt fővel búcsúzhatunk a kupától.

Kovács István: - Szombaton már eldőlt a továbbjutás, de örülök, hogy itt is nyerni tudtunk.

Hiába szorított a szép számú nézősereg a házigazdáknak, azok ugyanolyan rosszul kezdték a találkozót, mint egy nappal korábban. A bajnokaspiráns már 5-1-re is vezetett, de ekkor megkezdte a felzárkózást a Kontavill. A hazaiak két esetben is megközelítették Bárányékat két találatra (3-5, 7-9), de mert két büntetőt is elhibáztak, többre most nem futotta. Ezen a mérkőzésen búcsúzott a szentesiektől Kis István és Berki András, akik a nyár végéig Svájcban folytatják pályafutásukat.

Kádár József: - A várt eredmény született. Nincs miért szégyenkeznünk, nem játszottunk alárendelt szerepet.
Kovács István: - Megnehezítette a Szentes a dolgunkat.

KSI SE-OSC-British Knights 6-6 (1-2, 3-2, 0-1, 2-1)

Kőér u., 150 néző. V: Kun, Vajda
Gól - emberelőnyből: 9/4, ill. 5/1
Kipontozódott: Győri (25. p.)

KSI: GÁTI - Varga I., Fáy 1, Balatoni, Tóth M. 1, HANGODY 3, Rex-Kiss. Cs: Kuncz, Újváry, Kriszt 1, László M., Szabó P., Heinrich, Szeleczky (kapus). Mb. edző: Szabó Zoltán

OSC: KARDOS - Békési 1, Boncföldi, Ürögi 1, MÁNYAI, BEREZVAI 2, Szollár 1. Cs: Felhő, Győri 1, Vígvári, Alibán, Petrovics. Mb. edző: Furman Jenő

Tj: OSC, 17-11-es összesítéssel

A KSI a szombati meccsen szerzett jelentős hátránya ellenére végigküzdötte a mérkőzést. A sportiskolások majdnem végig vezettek a találkozón, köszönhetően a második játékrész remek előnykihasználásának. Az utolsó percben az OSC kiegyenlített, így összesítésben ötgólos előnnyel jutottak az orvosegyetemisták a Magyar Kupa elődöntőjébe.

Szabó Zoltán: - Gratulálok az ellenfélnek a továbbjutáshoz.

Furman Jenő: - A volt öreg KSI-sek fejben győzték le a fiatal, jó erőnlétű KSI-seket. A küzdőképességükhöz gratulálok.

Neptun VSC-Vasas-Plaket 3-16 (0-4, 0-4, 3-4, 0-4)

Szőnyi út, 200 néző. V: Horváth S., Juhász Gy.
Gól - emberelőnyből: 3/1, ill. 7/6
Négyméteresből: 2/1, ill. 1/1

NEPTUN: RIEMER - Holló, NAGY D., NAGY L. 1, Sármezei, Balla, Földesi. Cs: MAX 2, Csefkó, Téglási, Jancsecz, Kutas, Csatári. Edző: Beszédes Csaba

VASAS: NÉMETH II Zs. - MADARAS 2, Mátyás, Varga D., Vári, VARGA II Zs. 2, STEINMETZ Á. 2. Cs: Kósz (kapus), Vindisch 1, Varga T. 1, Hesz 2, PLÉZER 6. Edző: Somossy József

Tj: Vasas, kettős győzelemmel, 36-6-os összesítéssel

Steinmetz Ádám és Madaras Norbert összjátékával indult a találkozó, majd a második negyedben Varga II Zsolt és a mérkőzés legeredményesebb piros-kék játékosa, Plézer János lőtte a játékrész aktuális négy gólját. A folytatásban előbb Max Mátyás tüzelt hétméteren túlról, majd később egy négyméterest is értékesített, a vendégek harmadik gólját pedig Nagy Lóránt szerezte, aki az olimpiai bajnok Kósz Zoltán kapujába talált be. Az utolsó felvonásban a Vasas újra hozta a négy találatot, miközben a hazaiak egy büntetőt hibáztak. Összességében az edzés jellegű találkozón a Vasas szép és látványos játékra törekedett, a Neptun csapata pedig élete legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy egy negyedben partiban volt Somossy csapatával.

Beszédes Csaba: - A csapat eddigi történetének legnagyobb eredménye a negyeddöntőbe jutás, ezért gratulálok a csapatomnak.

Somossy József: - Gratulálunk Plézer Janinak.

Honvéd, Vasas, FTC: ki kapja az OSC-t?

Anélkül, hogy lebecsülnénk az OSC gárdáját (ne felejtsük: bajnokságot, BEK-et nyert egykoron -igaz, nem akármilyen klasszisokkal a soraiban...), nyugodtan kijelenthetjük, eddig volt igazán esélye a férfi Magyar Kupában. Az orvosegyetemisták bejutottak a legjobb négy közé, de nem valószínű, hogy ennél tovább tudnának lépni. Honvéd, Vasas vagy Ferencváros, közülük kerül ki a következő rivális. Ez lesz a könnyebb ág...

Miközben a másik! Vasas-Fradi? Honvéd-Fradi? Vagy netán -ez lenne ám az igazi csemege! -Vasas-Honvéd? Lehet választani. Hétfő délután három óráig. Utána meg lehet latolgatni az esélyeket, lévén a szövetségben említett időpontban kisorsolják a párokat. Szerdán aztán már az elődöntők első mérkőzései következnek (miközben hét végén a Dominónak Moszkvában, a piros-kékeknek meg Athénban lesz jelenésük), hogy aztán egy hét múlva már a visszavágón is túl legyenek a felek. Egyelőre azonban még az OSC-ről lehet álmodozni...

Nemzeti Sport 2002.03.04.

Magyar kupa, férfiak, negyedöntő, első mérkőzés
PlézJani a legnagyobb király!

FTC-VMAX-ZF-Hungaria Egri VK 10-5 (3-0, 2-1, 1-3, 4-1)

Népliget, 150 néző. V: Bors, Németh F.
Gól - emberelőnyből 7/5, ill. 6/2
Négyméteresből: -, ill 1/0

FTC: BÍRÓ -KATONÁS 3, Lehmann, NYÉKI 3, Takács, Tóth L. 2, TIBA 2. Cs: Szirányi, PAJÁN, Vogel, Hosnyánszky. Edző: Gyöngyösi András

EGER: Jászberényi - Kiss Sz., Seress 1, Szabó G. 1, KISS L. 2, Hegedűs 1, Cseh. Cs: Áncsán, Tóth P., Bial, Veréb. Edző: Gyulavári Zoltán

Domino-BHSE-Kontavill-Szentesi VK 16-10 (6-2, 3-3, 4-2, 3-3)

Kőér u., 400 néző. V: Németh, Bátori
Gól - emberelőnyből: 6/3, ill. 8/4
Négyméteresből: 1/0, ill. 2/2
Kipontozódott: Kiss I. (26. p.)

HONVÉD: Pelle - SZÍVÓS 4, Molnár T. 1, BERECZKI 2, BÁRÁNY 2, BIROS 3, Kiss G. 1. Cs: Gombos, Jäger, Ofner 1, Takács, SUGÁR 2, Egedi. Edző: Kovács István

SZENTES: Horváth T. - Biltsik, Pellei 1, CSÖRGŐ 2, Kiss I., Kameneckij, SZABÓ N. 4. Cs: Somogyi 1, Berki, Juhász 1, Dallos 1, Hyc, Vígh. Edző: Kádár József

Hiába hívta fel tanítványai figyelmét a biztonságos kezdésre Kádár mester, Biltsikék figyelmetlennek bizonyultak az elején. Kár volt, nagy árat fizettek érte, alaposan elhúzott a BL-résztvevő. A folytatásban felállt a padlóról a Szentes, elsősorban Szabó N. és Csörgő eredményes játékával a hátralévő időben egyenrangú ellenfele volt az olimpiai bajnokokkal teletűzdelt fővárosiaknak.

Kovács István: - Megnyugtató előnyt szereztünk.
Kádár József: - Kicsivel nagyobb figyelemmel szorosabb is lehetett volna az eredmény.

OSC-British Knights-KSI 11-5 (3-0, 4-1, 2-2, 2-2)

Kőér u., 200 néző. V: Császár, Kiszely
Gól - emberelőnyből: 2/2, ill. 3/1
Négyméteresből: 3/2, ill. -
Piros lap: Merész András (18. p.)

OSC: KARDOS - Boncföldi 1, Ürögi, MÁNYAI 5, SZOLLÁR 1, Békési 1, BEREZVAI 3. Cs: Győri, Vígvári, Petrovics. Mb. edző: Fuhrmann Jenő

KSI: Gáti - Varga I. 1, Fáy, Tóth M. 1, László, HANGODY 2, Rex-Kiss E. 1. Cs: Kuncz, Horváth D., Balatoni, Kriszt, Szabó P., Heinrich. Edző: Merész András

Vasas-Plaket-Neptun SC 20-3 (5-1, 4-1, 4-1, 7-0)

Komjádi uszoda, 300 néző. V: Madarasi A., Vojvoda I.
Gól - emberelőnyből: 4/2, ill. 2/-
Négyméteresből: 2/2, ill. 0
Kipontozódott: Földes O. (20. p.)

VASAS: Kósz - Székely 1, VINDISCH 4, Varga T. 1, Hesz 2, VARGA D. 3, Steinmetz Á. Cs: Németh II Zs. (kapus), Madaras 1, Mátyás 1, Vári A. 2, PLÉZER 3, Varga II Zs. 2. Edző: Somossy József

NEPTUN: RIEMER - HOLLÓ, NAGY D. 2, Lázár, Nagy L., Sármezei, FÖLDES. Cs: Kéri (kapus), Csatári, BALLA 1, Kutas, Jancsecz, Csefkó, Max. Edző: Beszédes Csaba

Vasas-Neptun 20:3

A Neptun népes szurkolótáborral érkezett, lehet, hogy ők jobbak lesznek csapatuknál? Majd meglátjuk. Az első percek meglepetésre gól nélkül telt el, és minő csoda, Vindisch elpackázásából Nagy gólt lő a Neptunnak!! Vezet a Neptun! De nemsokáig örülhettek, mert Varga T, a Vasas gladiátora meglóbálta kezében a labdát, és az a kapuban landolt. Majd jöttek a kihagyott Neptun helyzetek, viszont -hogy jóvátegye hibáját- Vindisch nem hibázott. Majd ismét Vindisch csillogtatta meg erényeit, melyet még Székely, és Hesz is bemutatott. Mostanában a Vasas nagyon szeret tili-toli játékot játszani az ellenféllel, mely most is bekövetkezett. De szerencsére valaki mindig megunja- most Vindisch volt ez. Duplázik Vindisch majd Plézer (a Vasas szurkolók nagy kedvence), Hesz is betalál a kapuba. Elég egyoldalúan folyik a játék, de az ellenfél nem adja fel!!Kiharcolnak maguknak egy gólt.

Kis csemege: a II. negyed után Soma feláll és maga! Viszi a labdákat, és a sapkákat a másik padra. Ilyet is ritkán látni. A III. negyed elején még egy darabig tartotta magát a Neptun, de aztán megint beindult a Vasas-gépezet. Mátyás, Madaras, Vári, Varga D, majd egy soványka gólra futja erejéből az ellenfélnek Nagy személyében. Az utolsó negyed elején egy 4m-est kap a Vasas, melynek góllövője Plézer, (a király) majd Varga D. folytatja a sort. (mellékesen már nemsokan maradtak, a Vasasból, akik még nem iratkoztak fel a góllövőlistára) de Varga II behozta lemaradását. Majd kis úszóverseny, melynek győztese először Plézer, majd Varga D. aki egy vagány lövéssel fitogtatja tudását. Ismét Vasas- Vári távolról bombázta a kaput-sikerrel. A szurkolók már szurkolnak, elérje a Vasas a 20-as határt. És megvan!!! Varga II. lövése a kapuban landolt, így könnyebben nézünk a kijelzőre-20:3.

Kommentár? Erre sajnos elég nehéz mondani, hiszen a Neptun valószínűleg minden tőle telhetőt megtesz, de tőlük csak ennyire futja... .