Nem bírtak egymással

A férfi vízilabda OB I/B hét végi fordulójában hiába vezetett már négy góllal is a HVSC, a Bertók SC Szentes nagy hajrát kivágva döntetlenre mentette a megyei rangadót.

HVSC-Bertók SC Szentes 6-6 (3-1, 2-0, 0-1, 1-4)
Vásárhely, 200 néző. Vezette: Oravecz, Molnár.

HVSC: Hannauer - AVAR 2, Czakó, Ajtai, Donauer 1, VÉKONY 2, Varga Á. 1. Csere: Szegi, Hegedűs, Kasza. Játékos-edző: Kasza Attila.
Bertók: OROSZ L. - Zentai 1, MELKHUN 1, Hyc Z., Hyc T., PITI 2, Orosz R. 1. Csere: Törőcsik, Matajsz, dr. Bertók, Czirok, Bartha 1, Szabó, Újszászi. Edző: Pásztor Antal.
Gól - emberelőnyből: 3/0, ill. 9/1. Négyméteresből: 2/1, ill. 1/0.

A vendégek kezdtek jobban: az első támadás végén Zentai bombagóljával vezetett a Bertók SC. Ezután viszont a házigazdák percei következtek, sorozatban szerzett találataikkal a fordulásig 5-1-re elhúztak. A szentesiek rendkívül pontatlanul pólóztak, emellett pedig képtelenek voltak mit kezdeni a vásárhelyiek fegyelmezett védekezésével. A harmadik játékrészben előbb Hyc Z., majd Vékony hibázott el egy-egy négyméterest. A kihagyott büntetőt leszámítva fordulat állt be a mérkőzés addigi menetébe; Orosz R. és Bartha góljával a szentesiek felzárkóztak 5-3-ra. A ritmust vesztő vásárhelyiek Avar találatával ugyan ismét háromgólos előnyre tettek szert, de a hajrát lényegesen jobban bírták a látogatók. Piti duplája után újra bizakodhattak a szentesiek, nem alaptalanul, Melkhun lövése egy pontot jelentett számukra.

Kasza Attila: - Nem akarom elhinni, hogy egy, már megnyertnek gondolt meccset "sikerült" döntetlenre adni...
Pásztor Antal: - Az utolsó negyedre megérkező elnökünk, Bertók Gyula felpezsdítette csapatunkat.

Eredmények: Neptun-Nagykanizsa 14-7, Cegléd-MAFC 11-6, Eger-Ybl 4-12, Pécs-Békéscsaba 8-5, Tipo-Bánki 7-7.

A következő fordulóban, május 11-én (szombaton), 16 órakor a HVSC az Egri Vízmű csapatát fogadja, míg a Bertók SC Szentes Békéscsabára látogat.

MAFC és Pécs 1-1 pont levonva.

Szélpál László, Délmagyarország 2002.05.07.

Két győzelem

A férfi vízilabda OB I/B-ben a HVSC otthonában, a Bertók SC Szentes idegenben nyert.

HVSC-Pécs 10-9 (5-3, 2-0, 2-4, 1-2)
Vásárhely, városi strandfürdő, 150 néző. Vezette: Vajda.

HVSC: Hannauer - Avar 1, Czakó, Ajtai 1, Donauer, VÉKONY 4, VARGA Á. 4. Csere: Szegi, Kasza. Játékos-edző: Kasza Attila.
Gól - emberelőnyből: 2/1, ill. 4/3. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/0.

Az utóbbi hetekben remekül szereplő vásárhelyiek kis híján ráfizettek a könnyelműsködésükre.

Kasza Attila
: - A további meccseinken sokkal fegyelmezettebben kell védekeznünk.

Egri Vízmű-Bertók SC Szentes 5-9 (0-3, 2-1, 0-3, 3-2)
Eger, 100 néző. Vezette: Székely, dr. Fekete.

Szentes: Bús - Zentai 1, MELKHUN 3, MATAJSZ 2, Hyc, Piti, Orosz R. 1. Csere: Czirok, Szabó, DR. BERTÓK 2, Orosz L. (kapus). Edző: Pásztor Antal.
Gól - emberelőnyből: 6/0, ill. 7/2. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/0.

Rögtön az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést a szentesiek, pontos átlövéseikkel képtelenek voltak mit kezdeni az egriek.

Pásztor Antal: - Jól játszottunk, nem forgott veszélyben a győzelmünk.

Ma 16 órától a HVSC a Bertók SC Szentest fogadja.

1. Cegléd 18 18 - - 200 - 90 36
2. Neptun 18 14 1 3 169 - 110 29
3. MAFC 18 14 - 4 168 - 103 27
4. Ybl 18 11 3 4 152 - 122 25
5. HVSC 18 8 4 6 146 - 142 20
6. Bertók 17 6 3 8 126 - 125 15