Magyar Kupa: elődöntős a BVSC és a Szeged

A vízilabda Magyar Kupában hétfőn játszották a negyeddöntő mérkőzések visszavágóit. A Szőnyi úti rangadón hosszabbítás után harcolta ki a továbbjutást a BVSC, Szegeden a hazaiak másodszor is nyertek a Szolnok ellen.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók:

BVSC-Brendon - FTC-Thomas Jeans 8-8 (1-2, 0-1, 2-0, 2-3, 1-2, 2-0)

A vendégek a paprikás hangulatú meccsen (edzőjüket Vad
Lajost
"kiállították" a bírók) a rendes játékidő végére ledolgozták a szombati, népligeti találkozón szerzett hátrányukat (idegenben 8-7-re nyert a kupavédő BVSC). A hosszabbítás első 3 perce után már két góllal vezettek, vagyis továbbjutásra álltak, de ez is kevés volt. Tabán Trafik Szeged-Szolnok 11-9 (3-3, 2-0, 3-2, 3-4)

A szegediek kettős győzelemmel jutottak az elődöntőbe (az első, szolnoki találkozót 7-3-ra nyerték).

Vasas-Plaket - Honvéd-Domino 15-10 (2-3, 2-1, 4-2, 4-3, 1-1, 2-0)

Az első találkozót szombaton a Honvéd ugyanúgy 12-9-re nyerte, mint amennyire most a Vasas vezetett a rendes játékidő végén.

A hosszabbításban Somossy József tanítványai egyértelműen felülkerekedtek, és kiharcolták az elődöntőbe jutást.

OSC-Rimi Komplex - Kontavill-Szentesi VK 8-15 (1-6, 3-0, 2-4, 2-5)

A Szentes a szombati első mérkőzést 19-4-re nyerte.

Az elődöntők párosításának sorsolását kedden tartják.