Kiesett a Fradi
Ha Klarics csal, akkor nincs esély

Az utolsó pillanatig reménykedhetett a Ferencváros vízilabda csapata a Bajnokok Ligája négyes döntőbe jutásban.

A görög Olympiakosz ellen utolsó csoportmeccsen egy döntetlen is sikert jelentett volna. Hiába győzött a Fradi január végén két góllal Görögországban, az ellen visszavágott a Komjádi uszodában. Persze a hellének a találkozó után buzgón ölelgethették a bírókat, főként Klaricsot. A horvát sípos az előzetes félelmeknek megfelelően ítélkezett. Itthon volt idegenben a Fradi, a vendégek tizenegy, míg a mieink csupán öt alkalommal játszhattak előnyben. Pedig... Az első negyed után a görögök mentek eggyel, majd a következő negyed elején már kettővel is (3-5). Szünetig egyenlített a Fradi (5-5. És az utolsóelőtti negyed után, 7-7-nél még bizakodtunk. Ugyan két és fél perccel a vége előtt eggyel mentek a görögök, de hittük nincs még semmi veszve. Ám Klarics máshogy gondolkodott. Fél perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Székelyt kis híján a vízbe fojtották, ám a nyilvánvaló kiállítás helyett, a mosolyogva továbbot intett, majd szlovák társa, Kratochvil kiállította a joggal reklamáló Vad Lajost. Természetesen esélyünk sem lehetett a labda megszerzésére, majd görögök az utolsó másodpercben még egy gólt dobtak (7-9). A négyes döntőbe a csoportból a jugoszláv Becej és az Olympiakosz jutott. A másik ágról az olasz Posillipo Napoli és a horvát Jug Dubrovnik résztvevője a finálénak. Pedig a négy közé kerülés anyagilag is segíthetett volna, hiszen a Fradi a pólósainak már öt havi bérével tartozik, ám a nemzetközi szövetség vezetői a döntőt Athénban akarják rendezni, ehhez pedig görög csapat kellett...

Vad Lajos, az FTC-Mirato vezetőedzője: - Példátlan, amit ma velünk műveltek. Játékosaim valamennyien tudásuk maximumát nyújtották, kézben tartották a mérkőzést, a játékvezetőkkel azonban nem bírtak. Nem tudom, kit terhel a felelősség azért, ami itt történt. Nagyon sajnálom a fiúkat, megérdemelték volna, hogy ott legyenek a BL négyes döntőjében, a külső erők azonban ezt megakadályozták.

Bajnokok Ligája, Vörös-csoport 6., utolsó forduló:
FTC-Olympiakosz (görög) 7-9
Komjádi uszoda, 2000 néző, v: Klaric (horvát), Kratochvil (szlovák)
Góldobók: Matajsz 2, Székely, Paján, Szebeni, Tiba, Boyd 1-1, illetve Chgitheodoru 4, Pszichosz 3, Platanatisz, Dogas 1-1
kiállítások: 5/2, illetve 11/6
négyméteresek: 0, illetve 2/2
A csoport másik mérkőzésén: Olympique Nice (francia)-Nis Naftagas Becej (jugoszláv) 5-12,
A Vörös-csoport végeredménye: 1. Becej 12 pont 2. Olympiakosz 6 3. FTC-Mirato 4 4. Nice 2