Tabán Trafik Szeged-FTC-Thomas Jeans

10-9 (4-3, 4-2, 1-2, 1-2)

Szeged, 400 néző. V: Juhász, Bátori

SZEGED: TÓTH I. - Krenács, Mód 1, SZABÓ Z. 2, NITSOVITS 2, VARGA P. 3, Weszelovszky 2. Cs: Kresák, Török, Balla, Éles. Edző: Horváth Viktor

FTC: Kardos - SZÉKELY 3, Nyéki, MATAJSZ 1, Hesz, Tiba 1, Vogel. Cs: Kósz (kapus), Boyd, KOMLÓSI 2, Paján 1, Haufe 1. Edző: Vad Lajos

Gól - emberelőnyből: 8/5, ill. 14/4

Négyméteresből: -, ill. 1/1

A második negyed negyedik percében a labdát vezető Hesz akcióját Szabó Búvár Kund módjára fúrta meg: a víz alól felbukkanva szerelte ellenfelét, majd Varga Péterhez passzolt, aki 7-3-ra alakította az eredményt. A Ferencváros olimpiai bajnokai közül Kósz 6-3-as állásnál váltotta a kapuban Kardost. Sydney másik hőse Székely különösen a harmadik negyedben villogott, ekkor két góljával 8-6-ra alakította az eredményt. A lefújás előtt négy perccel Haufe találatával 9-8-ra zárkózott fel a Fradi. Szabó doktor lohasztotta le az éledező zöld-fehér reményeket: a mezőny legjobbja előbb gólt lőtt, majd kritikus pillanatokban labdát szerzett. A határtalan lelkesedéssel küzdő szegediek rászolgáltak a győzelemre, amely minden bizonnyal a felsőházba jutásukat jelenti.

Horváth Viktor: - Büszke vagyok csapatomra és közönségünkre. Játékosaimnak gratulálok az őszi idényben nyújtott jó teljesítményükhöz.

Vad Lajos: - Másfél negyednyi jó játékunk kevésnek bizonyult a remek napot kifogó Szeged ellenében.

(thékes)

Honvéd-Domino-UTE-Santál

9-5 (3-1, 3-2, 1-1, 2-1)

Kőér u., 500 néző. V: Erdős, dr. Konrád

HONVÉD: PELLE - Gombos, Jäger, VARGA II ZS. 2, BÁRÁNY 3, Sugár, TÓTH I. 3. Cs: Bereczki, Kovács O. 1, Ofner, Szívós, Takács A., Péter. Edző: Kovács István

UTE: ÁTS - Mátyás, Molnár P. 1, Bene, Kollár 1, Szabó G. 1, Varga Z. Cs: Keszthelyi, Suti, Létay, Ambrus, BEREZVAI, Varga D. 2, Sándor (kapus). Edző: Godova Gábor

Gól - emberelőnyből: 6/3, ill. 9/0

Négyméteresből: 1/1, ill. -

Az alapszakasz záró fordulójában a Honvéd csak annyit adott ki magából, ami egy acélosnak ezúttal nem nevezhető Újpest ellen a győzelemhez szükséges. Bárányék nem is húztak el a mérkőzés elején, 3-1 után Berezvai két átadásából még egyenlíteni tudtak a lilák, ám ezt részükről egy tizenegy perces gólcsend követte. Márpedig a bajnoki címre aspiráló hazaiak ennyi idő alatt akár négyszer is betalálnak épp aktuális áldozatuk kapujába. Hogy aztán ezt a különbséget meg is tartsák egészen a meccs végéig - így még az egri, elhalasztott találkozóra is tartogattak erejükből.

Kovács István: - Ez volt a célunk, szeretnénk Egerben nyerni és az első helyen fordulni.

Godova Gábor: - Gratulálok az ellenfélnek, akit nem késztettünk kemény csatára.

(radvány)

BVSC-Brendon-UPC Eger

13-4 (2-1, 1-0, 4-2, 6-1)

Szőnyi út, 200 néző. V: Szentgyörgyi, Császár

BVSC: SZÉCSI - Madaras 2, Dabrowszki 1, Fülöp, IBOLYA 2, Tromler, ZOUFAL 2. Cs: Csányi, Petik, SZűCS 2, Varjas 2, Kis G. 2, Németh Zs. Edző: Gerendás György

EGER: JÁSZBERÉNYI - Hajós, Seress 1, Szabó, Ágner 1, Lienheer, Cseh 1. Cs: Áncsán 1, Kiss Sz., Szabolcsi, Veréb. Edző: Gyulavári Zoltán

Gól - emberelőnyből: 6/4, ill. 5/2

Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1

Az első két negyedben leginkább a két kapus parádés védéseinek lehettünk szemtanúi. Ekkor még jól tartotta magát az Eger, főleg Jászberényi kapus védéseinek köszönhetően. A harmadik játékrészben már a Vasutasok uralták a játékot, míg az utolsó negyedben még inkább kiütközött a két csapat közti különbség. A vendégek így igen nehéz helyzetbe kerültek a rájátszást illetően, hiszen a Szeged váratlan győzelme azt jelenti, hogy a szombati elmaradt meccsén pontot kell szereznie a hevesieknek ahhoz, hogy a felsőházba kerüljenek. Igen ám, de az ellenfél nem más, mint a Honvéd lesz...

Gerendás György: - Nehezen indult, szép lett a vége.

Gyulavári Zoltán: - Ennyivel jobb volt a BVSC.

(czirok)

OSC-British Knights-MAFC PP

6-5 (3-2, 2-2, 0-0, 1-1)

Hajós Alfréd uszoda, 150 néző. V: Puskás, Vojvoda

OSC: TÓTH GY. - BÉKÉSI 2, ÜRÖGI, Dongó 1, Bíró 1, Ferkó, PETROVICS 1. Cs: Bleszity, Boncföldi 1, Ábrahám, Halász, Szollár, Frikk. Edző: Horváth János

MAFC: KÖKÉNY - Schwáb 1, Helembai 1, Zsoldos 1, EGRESSY, Lehoczky 1, Mányai 1. Cs: Németh Zs., Ferenczi, Tomcsányi, Farkas, Polyák. Edző: Tóth Endre

Gól - emberelőnyből: 10/3, ill. 10/3

Puskás Ferenc utoljára vezetett mérkőzést, ezért Jakab Zoltán, a szövetség technikai titkára egy emlékplakettel ajándékozta meg. Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott. A vezetést a MAFC szerezte meg, Lehoczki lövését Tóth fejjel próbálta meg hárítani - sikertelenül. Az OSC Dongó bombájával szinte egyből egyenlített, sőt a negyedet 3-2-es vezetéssel zárta. A második játékrészben két-két gólt lőttek a csapatok, a harmadik hét percet pedig mintha le sem játszották volna: a két kapus remek védéseinek köszönhetően nem született gól. Az utolsó felvonásban Békési találatával már kettővel vezetett az OSC. Zsoldos ugyan egygólosra olvasztotta csapat hátrányát, ám a remekül védő Tóthon többször már nem lehetett kifogni.

Horváth János: - Az utóbbi pár hétben gyengén játszottunk, de összeszedtük magunkat, úgy érzem, egy góllal mindenképpen jobbak voltunk.

Tóth Endre: - Fegyelmezetlen, rossz játék, vereség.

(kalinowski)

Kontavill-Szentesi VK-Szolnoki VSC

7-6 (1-4, 2-0, 2-1, 2-1)

Szentes, 350 néző. V: Németh A., Kun

SZENTES: HORVÁTH T. - , CSÖRGŐ 1, KISS I. 1, Zentai, Zsarkó 1, KÉRI 3, Szénászky 1. Cs: Magyar, Szabó N. Edző: Fülöp Tibor

SZOLNOK: IGNÁCZ - Mohi 1, LUKÁCS 2, BOROS 1, Nagy T. 1, Mráz 1, Hidasi. Cs: Ridzyk, Balogh, Varga, Orosz. Edző: Hegyvári György

Gól - emberelőnyből: 12/7, ill. 9/1

Négyméteresből: 1/0, ill. 1/1

Az első számú szentesi center, Berki eltiltása miatt átforgatott hazai gárda ellen villámrajtot vettek a Zagyva-partiak. A második negyedet viszont már a Szentes nyerte, pedig Ignácz még négyméterest is hárított a szolnokiaknál. Fordulás után sem emelkedett a színvonal, csak a küzdelem, és ez a harmadik hét perc végére kiegyenlítetté tette a találkozót. A hazaiak a végjátékban is kihasználták az emberelőnyös helyzeteiket, ami ezúttal két pontot ért nekik.

Fülöp Tibor: - Nem játszottunk jól, de az eredményt határtalan lelkesedéssel szállítottuk.

Hegyvári György: - Még a négy-egyes vezetésünk is kevésnek bizonyult.

(révész)

Csanádi Árpád KSI-Vasas-Plaket 6-16 (2-3, 1-3, 1-4, 2-6)

Hajós Alfréd uszoda, 150 néző. V: Kosztolánczy, Pásztor

KSI: Mátéfalvy - Varga I. 1, Bánhidy 1, Fáy, Gulyás 1, Molnár Á., KENÉZ 2. Cs: Gáti (kapus), Vér, Balatoni, Tóth M. 1, László, Hangody, Lanzon. Edző: Merész András

VASAS: Bíró - KATONÁS 2, Vindisch 1, VARGA T. 4, Kovács R. 1, VÁRI 3, STEINMETZ Á. 3. Cs: Rex-Kis E. 1, Lehmann, Czirok, Rex-Kis B. 1, Fábián. Edző: Somossy József

Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 15/8

Négyméteresből : -, ill 1/0

A találkozó elején nehéz volt eldönteni, hogy szerencsét vagy balszerencsét hozott a csapatok számára a tizenhármas szám, ugyanis az első percben mindkét tizenhármas, Kenéz és Steinmetz is betalált. A játékrész végére azonban kiderült, a Vasas a szerencsésebb: Steinmetz még két gólt lőtt, csapata pedig 3-2-es vezetéssel várhatta a második negyedet, amelyben egy furcsa jelentetet is láthattak a szurkolók: Varga Tamás szabálytalanul végezte el a Vasas számára megítélt négyméterest, az ellentámadást pedig Kenéz gólra váltotta. Hogy Vargának is legyen valami öröme a negyedben, megszerezte a mérkőzés legszebb gólját. A harmadik játékrészben a Vasas megduplázta háromgólos előnyét, 10-4-es vezetéssel zárhatta az utolsó hét percet, és semmi kétség sem férhetett győzelme jogosságához.

Merész András: - Minden vízilabdabarátnak kellemes ünnepeket, nekünk pedig legalább olyan boldog új évet kívánok, mint az idei volt.

Somossy József: - Ezt a meccset is le kellett játszani.