Férfi bajnokság a Dreher-kupáért (a 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés)

SZENTES: HORVÁTH - Berki, CSÖRGŐ 2, Kiss, Zsarkó 1, KÉRI 1, SZÉNÁSZKY 2. Cs: Dallos, Szabics, Zentai 1. Edző: Fülöp Tibor

FERENCVÁROS: KARDOS - SZÉKELY B. 2, NYÉKI 4, Takács 1, Matajsz, HESZ M. 3, Komlósi 1. Cs: Tiba, Vogel, Boyd. Edző: Vad Lajos

Gól - emberelőnyből: 10/3 (3/2, 1/0, 4/1, 2/0), ill. 8/4 (3/1, 0/0, 2/1, 3/2)

Kipontozódott: Takács a 22., Kiss a 25. percben

Szénászky emberelőnyös góljával szerzett vezetést a hatalmas lelkesedéssel játszó szentesi gárda, majd Csörgő szintén fórból vette be a végig a kispadon ülő olimpiai bajnok Kószt helyettesítő Kardos kapuját (2-0). Nyéki nem sokat cifrázta, mint ahogy Zsarkó sem a következő akciónál, így aztán 3-1-re még mindig a Kurca-partiaknak állt a meccs. Akkor jött a másik olimpiai bajnokunk, Székely Bulcsú és szépített (3-2). A második negyed elején Csörgő újfent kétgólosra növelte a hazaiak előnyét, miközben Horváth néhány bravúrja, s a nézők biztatása a Honvéd elleni remek meccs légkörét hozta vissza néhány percre a Széchenyi-liget sátra alá (4-2). Ám innentől már a bajnokcsapat egyre faragta a hátrányát, mi több, Hesz góljaival a félidő előtt egyenlített is (5-5).

Fordulás után a mérkőzés 15. percében fordított az álláson a Fradi, ám ekkor még Kéri góljával egyenlíteni tudott a héten dr. Tóth Gyula mesteredzővel megerősített szentesi együttes. Komlósi szerzett a következő fórból gólt a volt csapata ellen, majd Székely és Nyéki volt ismét eredményes. A harmadik negyed hazai emberelőnyét Zentai értékesítette, így 7-9-re módosult az állás. Az utolsó hét percben már gondok akadtak a szentesiek koncentrálásában, s így hol Kardost tették naggyá, hol meg a kapufát tesztelték. A másik oldalon viszont Nyéki és Hesz kihasználta az emberelőnyös helyzeteket (7-11).

Fülöp Tibor:

- Erővel és akarattal bírtuk a négy negyedet, de sajnos az összpontosításunk csak egyfélidős volt.

Vad Lajos:

- Ez a Szentes egyáltalán nincs szétesve. A régi idők pólóját idéző, nagy rangadót vívott egymással a két csapat.

Beáll-e a kapusedző a munkaadója ellen?

Csúcsrangadó Egerben

Jóllehet a budapesti nagyok ezúttal nem találkoznak egymással, vasárnap mégis lesz egy döntő fontosságú derbi, amely a vidék legjobbja címmel egyetemben a hatodik felsőházi helyről is dönt. Az ugyanis nagyjából biztosra vehető, hogy sem az egriek, sem a szegediek nem szereznek pontot az alapszakasz utolsó fordulójában - a csongrádiak otthonukban fogadják a Fradit, míg a hevesiek a BVSC-hez látogatnak, de a Honvéd elleni, elhalasztott meccs sem nekik áll -, azaz egymás elleni összecsapásukon dől el, melyikük folytathatja a hatos elit tagjaként. (Mint ismert, 11 kör után a mezőny kettéválik, az első hat az érmekért, míg a második hat a kiesés ellen küzd.) Elvben a hazai pályán játszó Eger az esélyes, ám a vendégek névsorát böngészve kijelenthető: bármikor képesek lehetnek a bravúrra.

Matematikailag amúgy mindkét gárda bejuthat még, ha az UTE-vel valami baleset történne a KSI-vel szemben esedékes találkozón - a sportiskolások eddig elég sok meglepetést okoztak -, és ez a meccs azért pikáns, mert a fiatal gárda hálóját Mátéfalvy Csaba szokta őrizni, aki "civilben" az újpestiek kapusedzője. Kérdés: beáll-e védeni az egykor BEK-et nyert klasszis a saját munkaadója ellen?