Férfibajnokság a Dreher-kupáért: gólszegény uszodaavató Egerben - Szolnokon a kapust állították ki ütésért
Elképesztő este Szentesen

Kontavill-Szentesi VK 6

Honvéd-Domino 2

(2-0, 2-1, 1-1, 1-0)

Szentes, 400 néző. V: Székely Z., Bátori

SZENTES: HORVÁTH T. - BERKI, CSÖRGŐ, KISS I. 1, ZENTAI 3, ZSARKÓ, KÉRI 1. Cs: Somogyi, Szabics, Szabó N., SZÉNÁSZKY 1. Edző: Fülöp Tibor

HONVÉD: Pelle - Tóth I., Gombos, JŠger, Bereczki, Kovács O., Szívós. Cs: Varga, Bárány 1, Ofner, Péter, Sugár 1. Edző: Kovács István

Gól - emberelőnyből: 8/4 (2/1, 1/1, 4/1, 1/1), ill. 3/0 (0/0, 1/0, 0/0, 2/0)

A meccs előtt valószínűleg egy huncut petákot sem adtak volna a fogadóirodák egy olyan csapat pontszerzéséért, amelyikből két meghatározó játékos (Torday és Magyar) sérülés miatt hiányzott, ketten pedig (Berki és Szénászky) betegen vállalták a játékot a tizenévesek között, akik akkor még a bajnoki táblázat kilencedik helyén álltak. A másik oldal pedig? Százszázalékos teljesítmény, sima győzelmek a rangadókon, a háttérben 428 válogatottság. Érthető módon Fülöp Tibor, a hazaiak trénere szerényen - de nem ettől, hanem egy, a bemelegítéskor eltévedt Mikasától piruló arccal - mindössze tisztes helytállást, míg a másik oldalon Kovács István egyértelműen győzelmet várt az embereitől.

Csakhogy Horváth Tamás vezérletével a Kurca-partiak alaposan megtréfálták a Honvédot, amelynek játékosai erre a meccsre egy szentesi néző szerint csak a nadrágjukat küldték a medencébe. Hogy ez mennyire fedi a valóságot? Ne firtassuk. Mindenesetre az tény, hogy a szentesiek hallatlan lelkesedéssel, a fizikát és az emberi állóképességet meghazudtoló könnyedséggel, a szó igazi értelmében játszottak már az első hét percben is, amikor Zentai előnyből szerzett góljával és Kiss akcióból lőtt találatával 2-0-ra elhúztak. Bár a Honvédnak is voltak próbálkozásai, de erről a kapufa és Horváth kapus tenyere tudna mesélni.

A második hét percben aztán már érezhető volt, hogy a szentesiek alá-, míg a fővárosiak egy kissé túlbecsülték magukat, hiszen a 8. percben a későn érkező drukkerek az eredményjelző láttán azt hihették, a Honvéd a pályaválasztó. Ám hangsúlyozandó: nem (játékvezetői) csalás és nem is (szurkolói) ámítás történt, valóban 4-0-ra vezetett a Kontavill gárdája. Erre érkezett Sugár válasza - a 10. percben.

A félidőben a szentesi drukkerek ütemes vastapsát próbálta ugyan túlkiabálni Kovács István, de nem járt nagy sikerrel. Mindenesetre valamit csak meghallhatott a mestere intelmeiből Bárány, akinek minden bizonnyal sikerélményt jelentett Horváth kapuját bevenni. A szentesi hálóőr ugyanis a lehetetlennek látszó feladatokat is mosolyogva oldotta meg. No és a kapufával továbbra is nagy barátságban maradt, Zentai ugyanakkor a másik oldalon megint betalált a sokadik emberelőnyből (5-2).

Hét percre a forduló meglepetésétől a nézők hol síri csendben, hol meg a sátor oldalát is próbára tevő hangorkánban szemlélték az eseményeket. Kéri előnyből szerzett találatát követően azonban már ki merték mondani: "Ezt a meccset már nem lehet elveszíteni!" Nem is veszítették el, hiszen három és fél percig úgy védekeztek, hogy közben még akár növelhették is volna az előnyüket. De a 6-2-vel is a bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését okozták.

Fülöp Tibor: - Lelkesedésből most jelesre vizsgázott a csapatunk a jó erőkből álló Honvéd ellen, amely ugyanúgy félvállról vett bennünket, mint mi az előző fordulóban a KSI-t.

Kovács István: - Nagyon jól védett a Szentes kapusa, ennek ellenére a mi szintünkön nem megengedhető, hogy harminc lövésből csak két gólt szerezzünk!

UPC-Eger 3

UTE-Santál 3

(1-0, 1-1, 1-1, 0-1)

Eger, Bitskey Aladár uszoda, 800 néző. V: Németh A., Laposa

EGER: JÁSZBERÉNYI - Hajós, Seress 1, Szabó G. 1, Tóth P. 1, Ágner, Cseh. Cs: dr. Áncsán, Kiss, Szabolcsi, Lienheer, Piesko. Edző: Gyulavári Zoltán

UTE: NEMES - Benczur, Povázsai, Berezvai 1, Molnár, Szabó G., Varga Z. 1. Cs: Varga D., Mátyás, Ambrus 1, dr. Bene, Maklári. Edző: Godova Gábor

Gól - emberelőnyből: 8/2 (1/0, 2/1, 3/1, 2/0), ill. 8/3 (2/0, 1/1, 3/1, 2/1)

Kipontozódott: Seress (20. p.), Ágner (22. p.)

Az új egri uszoda vízilabdás avatóján az impozáns eredményjelzőt nem terhelték túl a csapatok, de szerda este nem is számított elsősorban

Hivatalosan még nem adták át rendeltetésének az új egri fedett uszodát, de szerdán este már felavatták a csodás létesítményt a pólósok. A próbaüzem időszakában került sor a mérkőzésre, amely előtt dr. Áncsán András, a hazaiak csapatkapitánya köszöntötte a szépszámú közönséget, de azért is kifejezte háláját, hogy megépült a város minden igényt kielégítő uszodája. Sokáig kellett várni az első gólra is, amit Tóth Péter szerzett szemfülessége révén. A gólzápor azonban elmaradt ezen a mérkőzésen, avagy amilyen hatalmas az új eredményjelző, oly kevés adat kerülhetett fel rá. Az egrieknél Jászberényi kapus lehúzta a rolót, de a másik oldalon Nemes sem táplálta önbizalommal Hajósékat. Sok úszás, nagy küzdelem, kemény, szoros emberfogás jellemezte a játékot, ám az emberelőnyök többségét mindkét együttes kihagyta. Az utolsó negyedig rendre az egriak vezettek, ám az utolsó hét percben úgy tűnt, hogy az UTE esetleg kiharcolja a győzelmet, Seress és Ágner kipontozódását ugyanis nagyon megérezték az egriek. A hazai cserék is felnőttek azonban a feladathoz, így maradt a döntetlen az uszodaavatón, amivel mindkét csapat elégedett lehet.

Gyulavári Zoltán: - Nagyon küzdelmes mérkőzésen, nagyon értékes pontot szereztünk az Újpesttel szemben.

Godova Gábor: - Gyönyörű környezet, két nagyon lelkes csapat, sok hiba, igazságos döntetlen.

FTC-Thomas Jeans 16

MAFC P&P 6

(3-1, 5-1, 6-2, 2-2)

Népliget, 100 néző. V: Marjai, Bors

FTC: Kardos - Székely 2, TIBA 3, TAKÁCS 1, MATAJSZ 5, Hesz 1, Haufe. Cs: Nyéki 3, Komlósi, Boyd, Paján 1, Szebeni, Hosnyánszky, Béres (kapus). Edző: Vad Lajos

MAFC: Juhász - Farkas, Mód L. 1, Pszota, Helembay, REGŐS ÁDÁM 2, Lehoczky 1. Cs: Kórós, Németh 1, Fehérvári, Lovász 1, Polyák, Tomcsányi. Edző: Tóth Endre

Gól - emberelőnyből: 4/2 (2/1, 1/1, 1/0, 0/0), ill. 6/4 (1/1, 2/1, 1/0, 2/2)

Négyméteresből: -, ill. 2/1

Székely (szemben) nem volt az igazi, lőtt két gólt, de hibázott is, ráadásul a régi csavartrükkje sem jött be

Még úgy sem volt egy súlycsoportban a két együttes, hogy a bajnok csupán egy-egy négyperces periódus erejéig játszott egyenletesen jó színvonalon (a középső két negyed során), egyébként még klasszisai is olyan hibákat követtek el, hogy ha azt éles mérkőzésen teszik, Vad Lajos alighanem a bőrt is lekarmolja az arcáról. Szerencse, hogy a hazaiak centere Matajsz Márk úgymond "nézhetővé" tette a mérkőzést, néhány egészen zseniális megmozdulásával, de Tiba Péter is sokat javított az összképen. A vendégek ugyanakkor inkább szenvedtek, centereik általában - elsősorban a remekül bekkelő Takács miatt - megrekedtek a négyméteres vonal magasságában (két-három méteren lenne a helyük, amúgy), így az egész támadósoruk hátrébb tolódott, azaz nem jelent(h)ettek igazi veszélyt kapura. A záró negyedben már csak az keltett feltűnést, hogy a csereként beállt Fradi-kapus, Béres egy-egy védését követően "Szép volt, Vitalin!" kiáltással díjazta a kispad, aki pedig a név és a gyógykészítményekre utaló becenév közötti összefüggést akarta megfejteni, legfeljebb egy csepp logikát találhatott benne.

Vad Lajos: - Úgy nyertünk tíz góllal, hogy sokat hibáztunk. Fő, hogy túl vagyunk rajta.

Tóth Endre: - A BVSC elleni mérkőzést leszámítva csupán egygólos vereségeket szenvedtünk eddig, a fiúk már kezdték azt hinni, tudnak vízilabdázni. Most kiderült, hogy mégsem - annak ellenére, hogy a kezdőnkből öt embert inkább pihentettem, ám a többiek nem nagyon éltek a lehetőséggel.

BVSC-Brendon 17

OSC-British Knights 7

(5-2, 3-2, 4-2, 5-1)

Szőnyi út, 100 néző. V: Madarasi, Szentgyörgyi

BVSC: LACZÓ - Madaras 1, Dabrowski 1, SZŰCS 4, Tromler 1, Varjas 1, KIS G. 3. Cs: Csányi, PETIK 3, Fülöp 1, Gór-Nagy, Zoufal 1, Németh 1, Nagy (kapus). Edző: Gerendás György

OSC: Tóth - Bleszity, Boncföldi 1, dr. Dongó 1, Bíró 1, Dobricza, Frikk 1. Cs: dr. Halász 1, Ürögi 1, Ábrahám, Egedi, Ferkó 1, Nagy, Győri (kapus). Edző: Horváth János

Gól - emberelőnyből: 9/6 (4/3, 1/1, 1/1, 3/1), ill. 6/2 (2/0, 0/0, 2/1, 2/1)

Négyméteresből: 2/2, ill. 2/2

A hétfői, Kőér utcai "zakó" után a vasutascsapat most könnyebb ellenféllel került szembe a Szőnyi úton. A pihenő Szécsi helyett beálló Laczó remek formában védett, ezzel is segítve a BVSC-t a nagyküönbségű győzelem elérésében. A hazaiakat egyébként a két fiatal, Kis és Szűcs vitte a hátán, a vendégeknél senki nem lőtt egynél több gólt, így az egyetemisták meg sem szoríthatták ellenfelüket.

Gerendás György: - Örülök neki, hogy szépen játszottunk.

Horváth János: - Teljesen megérdemelten nyert a BVSC, gratulálok neki.

Szolnoki VSC 3

Csanádi Árpád KSI 6

(1-3, 1-0, 0-1, 1-2)

Szolnok, 200 néző. V: Kosztolánczi, Bajza

SZOLNOK: Sűrű - Ridzyk, Lukács, Boros 2, Süveges, Balogh, Mráz. Cs: Balog, Mohi, Orosz, Fazekas, Varga Z., Donkó 1, Kucser (kapus). Edző: Hegyvári György

KSI: MÁTÉFALVY - VARGA I. 2, BÁNHIDY 1, GULYÁS, Molnár, Lanzon 1, Kenéz 1. Cs: Rév, Fáy, Balatoni, Tóth 1, László, Mikó, Gáti (kapus). Edző: Merész András

Gól - emberelőnyből: 10/1 (1/0, 3/0, 4/0, 2/1), ill. 9/4 (3/1, 2/0, 2/1, 2/2)

Négyméteresből: 1/0, ill. -

Kiállítva - végleg, cserével: Sűrű (19. p. - ütésért)

A szolnokiak újsütetű trénere, Hegyvári György most mutatkozott be hazai környezetben, míg elődje, Mohi Zoltán mint játékos kapott lehetőséget, miután felgyógyult betegségéből.

A kihagyott szolnoki helyzeteket követően a sportiskolások rendre lefordultak, és nem hibázták el kínálkozó lehetőségeiket. Szinte pillanatok alatt kétgólos előnyhöz jutottak Bánhidyék, és ezzel nagyon jól sáfárkodtak a mérkőzés hátralévő részében. A vendéglátók, bár nagyon sok labdát szereztek, rengeteg hibával játszottak ezután is, ziccerek tömkelegét és - mint a statisztikából kiderül - kilenc emberelőnyös helyzetet hibáztak el. Ennek ellenére többször is egyenlíthettek volna, ám a kritikus szituációkban elpuskázták helyzeteiket. Dolgukat nem könnyítette Sűrű fegyelmezetlensége, aki egy ütéssel vett elégtételt az ellene szabálytalankodó Molnáron, amiért Kosztolánczi játékvezető cserével végleg kiállította az egyébként jól védő kapust. A folytatásban okosan tartotta a KSI a labdát, a sportiskolásoknak volt türelmük ziccerig húzogatni, így teljesen megérdemelt győzelmet arattak a továbbra is minden elképzelés nélkül vízilabdázó szolnokiakkal szemben.

Hegyvári György: - Jelenleg nem OB I-es szintű a csapatunk. Nem adjuk fel, megpróbálunk felzárkózni.

Merész András: - Nemcsak az eredménynek örülök, hanem annak is, hogy mindegyik játékosom bemutatkozhatott az első osztályban. Remélem, lesz még jó vízilabda Szolnokon.

Vasas Plaket 12

Tabán Trafik-Szeged 8

(5-3, 2-1, 3-2, 2-2)

Komjádi uszoda, 150 néző. V: Juhász, Lakatos

VASAS: KOVÁCS Z. - Katonás 2, Vindisch 1, Kovács R. 1, Czirok 1, VÁRI 3, STEINMETZ Á. 4. Cs: Lehmann, Plézer, Fábián. Edző: Somossy József

SZEGED: BARÁTH - Varga P., Mód P., Weszelovszky 3, dr. Török, Szabó Z. 1, NITSOVITS 2. Cs: Krnács, Szűcs, Kresák 2, Németh, Éles. Edző: Horváth Viktor

Gól - emberelőnyből: 10/4 (2/1, 4/2, 3/1, 1/0), ill. 6/3 (3/2, 0/0, 1/0, 2/1)

Négyméteresből: 0/0, ill 1/1

Kipontozódott: Krnács (20. p.)

Alig több mint egy perc telt el a mérkőzésből, amikor a piros-kékek Katonás révén megszerezték a vezetést, ám a vendégek rövidesen egyenlítettek. De jött, látott és gólt lőtt Vári Attila, és bár a szegediek ezt se hagyták válasz nélkül, olimpiai bajnokunk ismét betalált. A második játékrésztől tovább növelte előnyét a hazai csapat, ám a szegedieknél is akadt néhány igen szép találat, mint például Weszelovszky hét méterről elengedett bombája. Az utolsó felvonást hatalmas kapusbravúrok jellemezték, mind Kovács, mind Baráth remekelt.

Somossy József: - Gyűjtögetjük a pontokat, de tovább kell javulnunk.

Horváth Viktor: - A rutinosabb csapat nyert, persze, lesz ez még jobb is.

Kósz beállt

Kedden az olimpiai döntő óta először állt kapu elé edzésen Kósz Zoltán, a sydneyi aranyérmes válogatott csapatkapitánya. A térdporcával egy hónapja megoperált hálóőr amondó volt, élvezte, hogy végre labdák közelébe került a sok úszkálást követően. "Jólesett nyúlkálni, bár nem tagadom, a lábam még nem olyan erős, hogy az emberhátrányokat végig tudjam taposni kapufától kapufáig."

Az még nem dőlt el, hogy Kósz beáll-e a másfél hét múlva esedékes Bajnokok Ligája-selejtezőn a Fradi kapujába, de bízik benne, hogy a nápolyi összecsapásokra felszívja magát annyira, hogy segíthessen együttesének.