SPORTESEMÉNYEK
  PLOVDIV kajak-kenu Eb
  BUDAPEST 2017, vizes vb
 
  RACICE kajak-kenu vb
  KOPPENHÁGA úszó Eb

  PYEONGCHANG 2018
 
  BELGRÁD kajak-kenu Eb
  BARCELONA vízilabda Eb
  GLASGOW 2018, úszó Eb
  MONTEMOR kajak-kenu vb
  HUANGZHOU 2018 úszó vb

  GWANGJU 2019, vizes vb
 
  SZEGED kajak-kenu vb

  BUDAPEST 2020, úszó Eb
  BUDAPEST 2020, póló Eb
  TOKYO 2020
 
  ABU-DHABI 2020, úszó vb

  FUKUOKA 2021, vizes vb

  BEIJING 2022
 

  DOHA 2023, vizes vb

BELGRÁD 2016


SPORTESEMÉNYEK
  Versenynaptár 2016
  Versenynaptár 2015
 

KAZAN 2015
KÉPRIPORT

  
   Pólós Eb Budapest 2014
   .. további képsorok >>

RIO 2016
BUDAPEST 2017
 
KATACAhome
OLIMPIA
VÍZILABDA
ÚSZÁS
MÛÚSZÁS
MÛUGRÁS
KAJAK-KENU

HOME / SPORT / VIZILABDA

Belgrad 2016
Európa-bajnok a nõi vizilabda-válogatott
 
Belgrad 2016
Bronzérmes a férfi vizilabda-válogatott (foto: LEN)

2015.12.28
[nõk] Kijelölték a nõi vízilabda-válogatott Eb-keretét
[nõk] Az olimpiáért hajtanak a nõi pólósok

2015.12.27
Benedek még nem szûkítette az Eb-keretet
A horvátokkal négy jó kétkaput játszana a pólóválogatott

2015.12.26
Megvannak az olimpiai pólóselejtezõk idõpontjai
Így juthatnak ki pólósaink az olimpiára

2015.12.24
Benedekék kétszer is leiskolázták az oroszokat

Kassai torna, Kassa 2015.12.18-20
2015.12.20
A vízilabda-válogatott nyerte a kassai tornát
Tornát nyert a magyar vízilabda-válogatott

2015.12.19
12 gólunkból 7-et lõtt a világbajnok Bátori
Hét gólt dobott a szlovákoknak a magyar pólós

2015.12.18
Pólós tornarajt gyõzelemmel


2015.12.14
Benedek kétszeres olimpiai bajnokot is kihúzott a csapatából
Benedek három világbajnokot is kihagyott a csapatból

2015.12.12
Benedek nagyon fiatal pólós kerettel készül

2015.12.07
Visszatér a pólóválogatottba az olimpiai bajnok center

2015.11.20
[nok] Itt a nõi pólóválogatott Eb-kerete

2015.10.28
Steinmetz Barnabás osztrák pólókapitány lett

2015.10.23
Halhatatlanok lehetnek a háromszoros olimpiai bajnok magyar vízilabdázók

2015.10.17
Afrikából kapott jó hírt a magyar vízilabda

2015.10.15
Varga Dániel: Belgrádban kiderül, mit jelentett Kazany

2015.10.04
A nõi pólósok kemény, a férfiak könnyû csoportba kerültek az Eb-n

2015.09.24
Gerendás lett a magyar pólóválogatott új edzõje

2015.09.03
Hárai Balázs: Ha tudnám az okot

2015.08.31
Bíró Attilának kell az olimpiára kivezetni a nõi pólósokat

2015.08.27
A pólós lányoknak kell valami sokkhatás

2015.08.13
Benedek: Gyávaság lenne lemondani
Lassú volt a vébén csúnyán elbukó pólóválogatott

2015.08.11
Kemény Dénes: Nem kudarc, csak csalódás

2015.08.08
Csak egyszer voltunk ennél rosszabbak a vb-n
Benedek: Azért ez a hatodik hely elég nagy baj

2016.07.21
MAJDNEM ELKAPTUK BELGRÁDBAN A SZERBEKET
DÖNTETLENNEL ZÁRTA A RIÓI FELKÉSZÜLÉST A MAGYAR NŐI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT

2016.07.20
Kásás Tamás: 40

2016.07.16
Női vízilabda: a 13 Európa-bajnok alkotja az olimpiai csapatot

BENU Kupa, 2016.07.13-17
2016.07.17
Két másodperccel a vége előtt lőtt góllal tornagyőztes a pólóválogatott
2016.07.16
Nagyon megvertük a grúzokat
2016.07.15
A BENEDEK-CSAPAT LEGYŐZTE AZ OLIMPIAI BAJNOKOT
2016.07.15
NŐI PÓLÓSAINK EGY MECCSET SEM NYERTEK A MARGITSZIGETEN
2016.07.14
MINDÖSSZE HÁROM GÓLIG JUTOTT A NŐI PÓLÓVÁLOGATOTT
2016.07.13
Kikapott a női vízilabda-válogatott az olaszoktól

2016.07.13
Sportszeletek: Gallov Rezső

2016.07.09
A pólósok szétverték az olimpia házigazdáját

2016.07.04
Keretet hirdetetett Benedek: Madaras nem utazik Rióba
Máris megvan a riói pólócsapat
A pólós tömegbunyónál nincs látványosabb

Női edzőtábor, 2016.06.28-07.03
2016.07.03
Háromszor is elverték női pólósainkat az amerikaiak 2016.06.30
Ezúttal öt góllal kapott ki az amerikaiaktól a női pólóválogatott 2016.06.28
Kikapott az Egyesült Államokban a női pólóválogatott
USA-HUN 10-7
USA-HUN 11-6
USA-HUN 13-6


2016.07.01
A 2020-as úszó- és vízilabda-Eb-re is pályázik Magyarország
Mi más lenne a cél, mint az arany?

2016.06.28
Két olimpián is úszott, a magyarok megkönyörültek rajta

2016.06.16
Világbajnok pólósokkal erősített a Honvéd

2016.06.09
Szerb világklasszist igazolt a magyar bajnok

2016.06.08
Benedek kihirdette a pólóválogatott riói keretét

2016.06.07
Végleges az Eger vízilabdacsapatának kerete

2016.06.06
Jövőre a BL-győzelem a cél Szolnokon
A Dózsától igazol sztárokat a Ferencváros
Világsztárokkal erősített a Fradi pólócsapata

2016.06.03
Biros Péter: Furcsa lesz lányokkal dolgozni

2016.05.24
Visszavonult a kétszeres olimpiai bajnok pólós

2016.05.23
Az Eb-aranyérmes női pólósok mindegyike bekerült az olimpiai keretbe

2016.05.21
Meghalt a világ legidősebb olimpiai bajnoka, Tarics Sándor
Meghalt Tarics Sándor, a legidősebb olimpiai bajnok

2016.05.19
A magyar edzők szerint a pólóslányok vezetője az év kapitánya

2016.05.06
Csodálatos Mustangot tört össze a háromszoros pólós olimpiai bajnok

2016.05.03
Doppingvétség miatt maradhat le az olimpiáról a világbajnok pólós

2016.04.29
Kárpáti György otthon van a tengerben is
Minden vízbe ugráskor elmondom, hogy olimpiát akarok nyerni

Női Euroliga Döntő, Sabadell 2016.04.23-24
2016.04.24
Nem sikerült felülnünk a női klubvízilabda trónjára
2016.04.23
Euroliga döntős az UVSE
2016.04.24 - döntő
Sabadell - UVSE 11-8
2016.04.24 - 3. helyért
Kirisi-Olympiakosz 10-9
2016.04.23 - elődöntő
UVSE-Centrál - Olympiakosz (görög) 12-11
CN Sabadell (spanyol) - Kirisi (orosz) 12-11


Női LEN Kupa Döntő, Mataro 2016.04.15-16
2016.04.16
Bronzérmes lett a Szentes a női LEN-kupában
2016.04.15
Hitvány rajtján bukta a LEN Kupa-döntőt a Szentes
2016.04.16 - döntő
Vouliagmeni v Mataro 5-6
Szentes (HUN) v Uralochka 14-14, pen: 4-1
2016.04.15 - elődöntő
Szentes (HUN) v Vouliagmeni (GRE) 9-12
CN Mataro (ESP) v Uralochka (RUS) 16-12

Férfi vizilabda olimpiai pótselejtező
Férfi olimpiai pótselejtező, Trieszt 2016.04.03-10

2016.04.08
Mentsétek meg a vízilabdát, különben baj lesz

2016.03.25
A Fermat-sejtés foglalkoztatja a 102 éves magyar olimpiai bajnokot

2016.03.17
A 102 éves zseni

2016.03.15
Legyőzte Kanadát a női pólóválogatott

Thetisz Kupa, Athen 2016.03.11-12
2016.03.13
Magyar pólós lett a görögországi torna legjobbja
2016.03.12
A görögök elverték a pólós lányainkat
2016.03.11
Az oroszokat is legyűrték a női pólósok
Szép győzelem az Eb-győztes pólós lányoktól
2016.03.11
HUN-ITA 8-6
HUN-RUS 13-11
2016.03.12
FRA-HUN 3-16
GRE-HUN
2016.03.13
GRE-HUN 17-11

2016.03.11
Székely Bulcsú elérte élete célját

2016.02.29
Kuba nem tudta pótolni disszidáló pólósait

2016.02.19
Imádta a labdát, páros lábteniszben pedig legyőzhetetlen volt

2016.02.08
Szereti, ha utálják a medencében
Manherczék különdíja

2016.02.06
Molnár Tamás: Amerika pólóálom maradt

2016.02.02
Bíró Attila marad a nők kapitánya
A szerbek magyar vízilabdával lettek Eb-aranyérmesek

2016.01.30
Nikola Janovic felhagy a vízilabdával
Magyar bajnokot választottak a FINA sportolói bizottságába

2016.01.27
Biros Péter visszavonul
Megtalálta a szerelmet! Sportriporterrel jár a szexi magyar pólókapus

32. férfi és 16. nõi vízilabda Eb, Belgrád 2016.01.10-23
2016.01.23
Megvan, hogy juthatnak ki Benedekék az olimpiára
2016.01.22
Itt vannak az olimpiai pólóselejtezõk résztvevõi
2016.01.17
Varga Dénes: Életem csúcsa lesz, ha Belgrádban verjük a szerbeket
2016.01.11
Pólósaink már rég nem csak a szerbektol félnek
Görög víz
2016.01.10
Elfogadhatatlan, hogy ne legyen olimpia
2016.01.09
Máris rekordokat döntött a vízilabda-Eb

2016.01.19
Nem doppingolt, de négy évre eltiltották a horvát pólóst

2016.01.09
Túl vagyunk a tanulófázison
Benedek Tibor bízik a fiatalokban

2016.01.08
Pólósaink megpróbálják a lehetetlent Szerbiában

2016.01.07
[nõk] Már az Eb-végjátékára készül a vízilabda-kapitány

Volvo Kupa, Gyõr 2016.01.03-05
2016.01.05
Verte Szlovákiát, harmadik a vízilabda-válogatott
Kiszenvedte a gyõzelmet a pólóválogatott
Benedek: Nagy csalódás, nagyon könnyen vesztünk

2016.01.04
A spanyoloktól is kikapott a férfi pólóválogatott
A spanyoloktól is kikapott a Benedek-csapat

2016.01.03
Kikapott a férfi vízilabda-válogatott az olaszoktól
Csupán négy gólt dobott a pólóválogatott

2015.12.09
Érdemes lesz megszórni a riválisokat


Univer Kupa, Miskolc 2016.01.03-05
2016.01.05
Tornagyõztes a nõi pólóválogatott

2016.01.04
Magabiztos magyar gyõzelem a görögök ellen
Csodagólt is dobtak, simán nyertek a pólós lányok
Nõi pólósaink legyõzték leendõ Eb-ellenfelüket

2016.01.03
Gyõzött a nõi pólóválogatott


2016.01.02
Benedek Tibor elárulta újévi fogadalmát

2016.01.01
Benedek a 18 éves szupertehetséget is bedobja az olimpiáért
Benedek a fiatal tehetségekben hisz

Férfi vizilabda OBI 2015

2x8 csapatos lesz a 2015-16-os élvonalbeli férfibajnokság, azaz két nyolcas csoportban zajlik a bajnokság elso szakasza. A nyolc-nyolc csapat oda-vissza játszik egymással az alapszakaszban, ezt követoen az A csoport elso négy helyezettje játszik a B csoport elso négy csapatával oda-vissza, ahol a csapatok viszik magukkal az egymás ellen elért pontokat, hasonlóan az alsóházban. Ennek a szakasznak a végén az elso két helyezett játssza a bajnoki döntot három nyert mérkozésig, lefelé pedig a harmadik a negyedikkel, az ötödik a hatodikkal a helyezések eldöntéséért, így dol el a kiesés sorsa is, a 15. helyezett a 16. helyezettel játszik, két nyert meccsig, egy kieso lesz.



2015-16 szezon végeredménye
1. Szolnoki Dózsa-Közgép
2. ZF-Eger
3. A-Híd OSC Újbuda
4. FTC-PQS Waterpolo
5. BVSC-Wáberer Hungária-Zugló
6. ContiTech-Szeged-Diapolo
7. VasasPlaket
8. RacioNet-Honvéd
9. Debreceni VSE
10. PannErgy-MVLC
11. Kaposvár
12. Valdor-Szentes
13. UVSE-Hunguest Hotels
14. PVSK-Mecsek Fűszért
15. EBP Tatabánya
16. KSI SE
2016.05.28
3:2 Félpályás gól is esett a legfontosabb pólómeccsen

2016.05.26
2:2 Hihetetlen izgalmak a pólódöntőben

2016.05.21
2:1 Nyert az Eger Szolnokon, elmaradt a bajnokavatás

2016.05.15
2:0 Ötméteresek döntöttek a magyar pólódöntőn

2016.05.07
1:0 A Szolnok nyerte a pólódöntő első meccsét

2016.01.22
Több tízmilliós támogatás az egri pólósoknak

Női vizilabda OBI 2015



2016.05.14
2:1 Ötméteresek döntöttek az aranyéremről

2016.05.08
1:0 Keszthelyi-gála a pólódöntőben

Férfi vizilabda Magyar Kupa 2015

selejtezők, 2015.10.30-11.01
A (Nagykanizsa)
A-Híd-OSC-Újbuda
Vasas-Plaket
Debreceni VSE
Tatabányai Vízmű SE
Kanizsa VSE
B (Pécs)
Ferencváros
Tiszavirág-Szeged-Diapolo
UVSE-Hunguest Hotels
PVSK-Mecsek Füszért
C (Miskolc)
ZF-Eger
RacioNet-Honvéd
BVSC-Wáberer Hungária-Zugló
Pannergy-Miskolci VLC
Cegléd
D (Kaposvár)
Szolnoki Dózsa-Közgép
Kaposvári VK
Valdor-Szentes
KSI SE
Ybl-WPC
DVSE - Tatabánya 16-7
Vasas - Kanizsa 15-9
Debrecen - OSC 7-21
Tatabánya-Vasas 9-16
Kanizsa - OSC 7-26
TVSE – Kanizsa 15–10
Vasas - Debrecen 5–14
OSC - Tatabánya 21–2
Kanizsa - DVSE 11–17
OSC - Vasas 19–9
FTC -PVSK 10-4
Szeged - UVSE 16-6
PVSK-UVSE 7-10
FTC - Szeged 14-11
Szeged - PVSK 11–9
UVSE - FTC 8–11
BVSC - Miskolc 10-7
Honvéd - Cegléd 26-3
BVSC - Eger 7-12
Miskolc - Honvéd 7-11
Cegléd - Eger 5-30
Miskolc - Cegléd 21–9
Honvéd - BVSC 10–9
Eger - Miskolc 16–5
Cegléd - BVSC 4–23
Eger - Honvéd 16–12
Szentes - KSI 10-8
Kaposvár - Ybl 13-9
Szentes - Szolnok 4-19
KSI - Kaposvár 7-12
Ybl - Szolnok 5-18
KSI SE–Ybl WPC 14–5
KVK- Szentes 13–6
Szolnok - KSI 21–4
Ybl - Szentes 5–12
Szolnok - KVK 24–3
A végeredmény:
  1. OSC 12 pont
  2. Debrecen 9 pont

  3. Vasas 6 pont
  4. Tatabánya 3 pont
  5. Nagykanizsa 0 pont
A végeredmény:
  1. FTC 9 pont
  2. Szeged 6 pont

  3. UVSE 3 pont
  4. Pécs 0 pont
A végeredmény:
  1. Eger 12 pont
  2. Honvéd 9 pont

  3. BVSC 6 pont
  4. Miskolc 3 pont
  5. Cegléd 0 pont
A végeredmény:
  1. Szolnok 12 pont
  2. Kaposvár 9 pont

  3. Szentes 6 pont
  4. KSI 3 pont
  5. Ybl 0 pont
negyeddöntő, 2015.11.21-22
Szeged-Diapolo - Kaposvári VK 10-10, 12-9
ZF-Eger - FTC-PQS Waterpolo 8-9, 13-9
RacioNet-Honvéd - A-Híd-OSC-Újbuda 6-6, 5-10
Debreceni VSE - Szolnoki Dózsa-Közgép 5-13, 9-14
elődöntő, 2015.12.12
Szolnok - Szeged 9-5
OSC - Eger 4-5
döntő, 2015.12.13
Szolnok - Eger 12-13

Nõi vizilabda Magyar Kupa 2015

selejtezõk, 2015.11.14-15
A csoport (Szentes):
Hungerit-Szentes
Dunaújvárosi Foiskola
BVSC-Wáberer Hungária-Zugló
UVSE II
KÓPÉ-ÚVSE
B csoport (Szeged):
Szegedi Vízmu Taylor&Nash Universitas
UVSE-Centrál
Kecskeméti Sportiskola
Tatabányai Vízmu SE
ZF-Eger-EKF
A végeredmény:
  1. BVSC 12 pont
  2. DFVE 9 pont

  3. Szentes 6 pont
  4. UVSE II 3 pont
  5. Kópé 0 pont
A végeredmény:
  1. UVSE 12 pont
  2. Eger 9 pont

  3. Szeged 6 pont
  4. TVSE 3 pont
  5. Kecskemét 0 pont
elődöntő, 2015.11.28
DFVE - UVSE 4-8
BVSC - Eger 17-12
döntő, 2015.11.29
UVSE - BVSC 6-5

Férfi vizilabda Bajnokok Ligája 2015

1. kvalifikációs kör, 2015.09.04-06 (elsõ három helyezett jut a 2. körbe)
Group A (Herceg Novi)
1. Spartak Volgograd (RUS) 9
2. Jadran Herceg Novi (MNE) 6
3. Montpellier (FRA) 3
4. HAVK Mladost (CRO) 0
Group B (Valletta)
1. SM Verona (ITA) 7
2. DiGi Oradea (ROU) 5
3. VK Budva (MNE) 4
4. Valletta (MLT) 0
Group C (Tbilisi)
1. Waspo Hannover (GER) 7
2. OSC Budapest (HUN) 5
3. CN Marseille (FRA) 4
4. Lokomotiv Tbilisi (GEO) 0
2. kvalifikációs kör, 2015.09.18-20 (elsõ két helyezett jut a 3. körbe)
Group D (Athens)
1. OSC Budapest (HUN) 7 (29-17)
2. AN Brescia (ITA) 7 (27-22)
3. Vouliagmeni (GRE) 3
4. Montpellier (FRA) 0
Group E (Hannover)
1. Szolnoki Dozsa (HUN) 9
2. Waspo Hannover (GER) 6
3. Radnicki Kragujevac (SRB) 3
4. VK Budva (MNE) 0
Group F (Rijeka)
1. Primorje Rijeka (CRO) 9
2. CN Marseille (FRA) 6
3. Spartak Volgograd (RUS) 1
4. ASC Duisburg (GER) 1
Group G (Busto Arsizio)
1. Jadran Herceg Novi (MNE) 9
2. DiGi Oradea (ROU) 6
3. SM Verona (ITA) 3
4. CN Sabadell (ESP) 0
3. kvalifikációs kör, 2015.10.03 és 10.10 (a vesztesek az Euro Kupa negyeddöntõjébe jutnak)
Match A – Primorje Erste Bank Rijeka (CRO) - Waspo Hannover (GER) 19-6 10-6
Match B – DiGi Oradea (ROU) - A Híd-OSC Budapest (HUN) 7-9 3-10
Match C – CN Marseille (FRA) - Szolnoki Dózsa-Közgép (HUN) 6-7 6-13
Match D – Jadran Carine Herceg Novi (MNE) - AN Brescia (ITA) 14-6 8-12


Fõtábla
Group A
CNA Barceloneta (ESP)
ZF Eger (HUN)
Olympiacos Piraeus (GRE)
Spandau 04 (GER)
Primorje Erste Banka Rijeka (CRO)
Jadran Carine Herceg Novi (MNE)
Group B
Pro Recco (ITA)
Jug Dubrovnik (CRO)
Partizan Belgrade (SRB)
Galatasaray Istanbul (TUR)
Szolnoki Dózsa(HUN)
A Hid-OSC Budapest (HUN)
Preliminaries, Day 1 - 2015.10.28
Herceg Novi (MNE) v Primorje Rijeka (CRO) 9-11
ZF Eger (HUN) v Olympiacos Piraeus (GRE) 8-8
CN Barceloneta (ESP) v Spandau 04 (GER) 9-7
Pro Recco (ITA) v Galatasaray Istanbul (TUR) 15-4
Partizan Belgrade (SRB) v Szolnoki Dózsa(HUN) 9-14
A Hid-OSC Budapest (HUN) v Jug Dubrovnik (CRO) 7-9
Preliminaries, Day 2 - 2015.11.11
CNA Barceloneta (ESP) v Jadran Herceg Novi (MNE) 15-10
Spandau 04 (GER) v Olympiacos Piraeus (GRE) 11-11
Primorje Erste Bank Rijeka (CRO) v ZF Eger (HUN) 8-7
Szolnoki Dózsa(HUN) v A Hid-OSC Budapest (HUN) 8-7
Pro Recco (ITA) v Partizan Belgrade (SRB) 15-3
Galatasaray Istanbul (TUR) v Jug Dubrovnik (CRO) 10-16
Preliminaries, Day 3 0 2915.11.28
Olympiacos Piraeus (GRE) v Primorje Rijeka (CRO) 7-4
ZF Eger (HUN) v CAN Barceloneta (ESP) 6-5
Jadran Herceg Novi (MNE) v Spandau 04 Berlin (GER) 9-9
A Hid-OSC Budapest (HUN) v Pro Recco (ITA) 7-12
Jug Dubrovnik (CRO) v Szolnoki Dózsa(HUN) 10-9
Partizan Belgrade (SRB) v Galatasaray Istanbul (TUR) 9-8
Preliminaries, Day 4 - 2015.12.16
Spandau 04 (GER) v Primorje Rijeka (CRO) 9-9
CN Barceloneta (ESP) v Olympiacos Piraeus (GRE) 7-7
Jadran Carine Herceg Novi (MNE) v ZF Eger (HUN) 11-11
Pro Recco (ITA) v Jug Dubrovnik (CRO) 14-6
Partizan Belgrade (SRB) v A Hid-OSC Budapest (HUN) 5-4
Galatasaray Istanbul (TUR) v Szolnoki Dózsa(HUN) 7-14
Preliminaries, Day 5 - 2016.02.03
Olympiacos Piraeus (GRE) v Jadran Herceg Novi (MNE) 10-4
ZF Eger (HUN) v Spandau 04 Berlin (GER) 10-7
Primorje Rijeka (CRO) v CN Barceloneta (ESP) 9-9
Jug Dubrovnik (CRO) v Partizan Belgrade (SRB) 12-4
OSC Budapest (HUN) v Galatasaray Istanbul (TUR) 13-4
Pro Recco (ITA) v Szolnoki Dózsa(HUN) 14-11
Preliminaries, Day 6 - 2016.02.10
CNA Barceloneta (ESP) v Primorje Rijeka (CRO) 9-7
Spandau 04 Berlin (GER) v ZF Eger (HUN) 8-15
Jadran Herceg Novi (MNE) v. Olympiacos Piraeus (GRE) 6-13
Szolnoki Dózsa(HUN) v Pro Recco (ITA) 12-11
Partizan Belgrade (SRB) v Jug Dubrovnik (CRO) 6-10
Galatasaray Istanbul (TUR) v OSC Budapest (HUN) 9-12
Preliminaries, Day 7 - 2016.03.12
ZF Eger (HUN) v Jadran Herceg Novi (MNE) 8-7
Primorje Rijeka (CRO) v Spandau 04 Berlin (GER) 14-4
Olympiacos Piraeus (GRE) v CNA Barceloneta (ESP) 9-5
OSC Budapest (HUN) v Partizan Belgrade (SRB) 10-8
Jug Dubrovnik (CRO) v Pro Recco (ITA) 5-5
Szolnoki Dózsa(HUN) v Galatasaray Istanbul (TUR) 16-7
Preliminaries, Day 8 - 2016.04.16
Primorje Rijeka (CRO) v Olympiacos Piraeus (GRE) 4-10
CN Barceloneta (ESP) v ZF Eger (HUN) 6-6
Spandau 04 Berlin (GER) v Jadran Herceg Novi (MNE) 9-9
Pro Recco (ITA) v OSC Budapest (HUN) 7-2
Szolnoki Dózsa(HUN) v Jug Dubrovnik (CRO) 13-10
Galatasaray Istanbul (TUR) v Partizan Belgrade (SRB) 9-9
Preliminaries, Day 9 - 2016.04.30
Olympiacos Piraeus (GRE) v Spandau 04 Berlin (GER) 12-3
Jadran Herceg Novi (MNE) v CN Barceloneta (ESP) 5-6
ZF Eger (HUN) v Primorje Rijeka (CRO) 12-12
Jug Dubrovnik (CRO) v Galatasaray Istanbul (TUR) 17-8
OSC Budapest (HUN) v Szolnoki Dózsa(HUN) 6-12
Partizan Belgrade (SRB) v Pro Recco (ITA) 7-18
Preliminaries, Day 10 - 2016.05.18
Olympiacos Piraeus (GRE) v ZF-Eger (HUN) 8-7
Spandau 04 Berlin (GER) v CN Barceloneta (ESP) 8-8
Primorje Rijeka (CRO) v Jadran Carine Herceg Novi (MNE) 13-7
Galatasaray Istanbul (TUR) v Pro Recco (ITA) 10-19
Jug Dubrovnik (CRO) v A Híd-OSC Budapest (HUN) 10-7
Szolnoki Dozsa (HUN) v Partizan Belgrade (SRB) 12-9
végeredmény
Group A
  1. Olympiacos Piraeus (GRE) 24p
  2. ZF Eger (HUN) 16p
  3. CNA Barceloneta (ESP) 16p
  4. Primorje Erste Banka Rijeka (CRO) 15p
  5. Spandau 04 (GER) 5p
  6. Jadran Carine Herceg Novi (MNE) 3p
Group B
  1. Pro Recco (ITA) 25p
  2. Szolnoki Dózsa(HUN) 24p
  3. Jug Dubrovnik (CRO) 22p
  4. A Hid-OSC Budapest (HUN) 9p
  5. Partizan Belgrade (SRB) 7p
  6. Galatasaray Istanbul (TUR) 1p
 
Final Six, 2016.06.02-04, Budapest
2016.06.01
Vízilabdaünnepre készülnek a Margitszigeten
2016.06.02
Magyar pólós BL-álmok
2016.06.03
Biros Péter: Furcsa lesz lányokkal dolgozni
Drámai végjátékban kapott ki a Szolnok
2016.06.06
Varga Dénes: Négy másodperc horror volt

negyeddöntő, 2016.06.02
ZF Eger (HUN) v Jug (CRO) 6-8
Szolnoki Dózsa(HUN) v Barceloneta (ESP) 7-5

5. helyért, 2016.06.03
ZF Eger (HUN) - Barceloneta 6-10

elődöntő, 2016.06.03
Olympiacos (GRE) v Szolnoki Dózsa(HUN) 8-7
Recco (ITA) v Jug 10-10 4-5

3. helyért, 2016.06.04
Szolnoki Dózsa(HUN) - Pro Recco 11-7

döntő
Olimpiakosz Pireusz-Jug Dubrovnik 4-6



Férfi vizilabda Euro Kupa 2015

Qualification Round 1, 2015.09.30-10.04
Group A (Budapest)
  • Acquachiara Naples (ITA)
  • SSV Esslingen (GER)
  • Primorac Kotor (CRO)
  • FTC Budapest (HUN)
  • ASPTT Strasbourg (FRA)
  • Diapolo Szeged (HUN)
Group B (Split)
  • Mornar Split (CRO)
  • Sintez Kazany (RUS)
  • Nice (FRA)
  • Gouda (NED)
  • Posillipo Napoli (ITA)
  • Kirishi (RUS)
2015.09.30
17.00: Szeged-Diapolo-Strasbourg (FRA) 13-10
18.40: FTC-PQS-Waterpolo-Jadran Split (CRO) 11-8
20.20: Acquachiara (ITA)-Primorac Kotor (CRG)

2015.10.01
09.00: Esslingen (GER)-Jadran Split (CRO) 9-15
10.40: FTC-PQS-Waterpolo-Strasbourg (FRA) 14-12
12.20: Szeged-Diapolo-Acquachiara (ITA) 10-5
17.00: Strasbourg (FRA)-Esslingen (GER)
18.40: Acquachiara (ITA)-FTC-PQS-Waterpolo 9-9
20.20: Primorac Kotor (CRG)-Jadran Split (CRO)

2015.10.02
17.00: Szeged-Diapolo-Esslingen (GER) 23-11
18.40: FTC-PQS-Waterpolo-Primorac Kotor (CRG) 17-4
20.20: Acquachiara (ITA)-Strasbourg (FRA)

2015.10.03
09.00: Jadran Split (CRO)-Acquachiara (ITA) 5-11
10.40: FTC-PQS-Waterpolo-Esslingen (GER) 22-10
12.20: Szeged-Diapolo-Primorac Kotor (CRG) 14-3
17.00: Primorac Kotor (CRG)-Esslingen (GER) 9-13
18.40: FTC-PQS-Waterpolo-Szeged Diapolo 11-10
20.20: Strasbourg (FRA)-Jadran Split (CRO) 9-13

2015.10.04
09.00: Strasbourg (FRA)-Primorac Kotor (CRG) 14-10
10.40: Szeged-Diapolo-Jadran Split (CRO) 14-9
12.20: Acquachiara (ITA)-Esslingen (GER) 15-7

Végeredmény:
  1. Ferencváros (HUN) 16
  2. Szeged (HUN) 15
  3. Carpisa Yamamay Acquachiara (ITA) 13
  4. VK Jadran Split (CRO) 9
  5. ASPTT Strasbourg (FRA) 6
  6. SSV Esslingen (GER) 3
  7. Primorac Kotor (MNE) 0
Végeredmény:
  1. Mornar Brodospas (CRO) 12
  2. Sintez Kazan (RUS) 12
  3. Circolo Canottieri Napoli (ITA) 9
  4. Kinef Surgutneftegas Kirishi (RUS) 9
  5. Olympic Nice (FRA) 3
  6. Donk Gouda (NED) 0
Qualification Round 2, 2015.10.16-18
Group C
  • Kazan (RUS) 7p
  • Kirishi (RUS) 5p
  • Ferencváros (HUN) 4p
  • Acquachiara (ITA) 0p
2015.10.16
Kazany (RUS) - Ferencváros 8-6
2015.10.16
Ferencváros - Acquachiara (ITA)
2015.10.16
Ferencváros - Kirisi (RUS) 8-8
Group D
  • Mornar Split (CRO) 7p
  • Szeged (HUN) 6p
  • Canottieri (ITA) 2p
  • Jadran Split (CRO) 1p
2015.10.16
Mornar Split (CRO) - Szeged-Diapolo
2015.10.16
Szeged-Diapolo - Jadran Split (CRO)
2015.10.16
Szeged-Diapolo - Canottieri Napoli (ITA) 18-12
Negyeddöntő, 2015.11.11-12.16
Kinef Kirishi (RUS) v AN Brescia (ITA) 5-11, 6-15
Diapolo-Szeged (HUN) v Waspo 98 Hannover (GER) 9-3, 8-13
Mornar Brodospas Split (CRO) v CSM DiGi Oradea (ROU) 14-9, 9-13
CN Marseille (FRA) v Sintez Kazan (RUS) 8-9, 10-11
Elődöntő, 2016.02.03-02.10
Mornar Brodospas Split (CRO) v Sintez Kazan (RUS) 9-7, 7-12
AN Brescia (ITA) v Diapolo-Szeged (HUN) 9-8, 15-10
Varga Péter: Fel kell tárni az okokat
Döntő, 2016.04.17
Sintez Kazan (RUS) v Brescia (ITA) 4-11

Férfiak:
A csoport: Magyarország, Görögország, Románia, Grúzia
B csoport: Szerbia, Montenegró, Spanyolország, Franciaország
C csoport: Horvátország, Olaszország, Oroszország, Törökország

Az európai selejtezõk idõpontjai:
  • 2015.10.20
    Románia – Görögország
    Magyarország – Grúzia 17-10
    Montenegró – Spanyolország
    Szerbia – Franciaország
    Horvátország – Törökország
    Oroszország – Olaszország
    Olimpiai bajnok nélkül a magyar pólóválogatott

  • 2015.11.17
    Magyarország – Románia
    Görögország – Grúzia
    Szerbia – Spanyolország
    Franciaország – Montenegró
    Horvátország – Oroszország
    Olaszország – Törökország

  • 2015.12.01
    Görögország – Magyarország 12-8
    Grúzia – Románia
    Spanyolország – Franciaország
    Montenegró – Szerbia
    Oroszország – Törökország
    Olaszország – Horvátország

  • 2016.02.16
    Grúzia – Magyarország 10-20
    Görögország – Románia
    Franciaország – Szerbia
    Spanyolország – Montenegró
    Törökország – Horvátország
    Olaszország – Oroszország
    Varga Dániel nem játszhat Grúziában

  • 2016.04.26
    Románia – Magyarország 7-15
    Grúzia – Görögország
    Spanyolország – Szerbia
    Franciaország – Montenegró
    Oroszország – Horvátország
    Törökország – Olaszország
    Benedek pihenteti az olimpiai bajnokokat

  • 2016.05.10
    Magyarország – Görögország 13-10
    Románia – Grúzia
    Franciaország – Spanyolország
    Szerbia – Montenegró
    Törökország – Oroszország
    Horvátország – Olaszország
    Benedek csak egy helyen változtatott a kereten
Tabella:
A-csoportB-csoport
  1. Görögország 15p

  2. Magyarország 15p
  3. Románia 6p
  4. Grúzia 0p
  1. Szerbia

  2. Montenegró
  3. Spanyolország
  4. Franciaország
C-csoport
  1. Horvátország
  2. Olaszország
  3. Oroszország
  4. Törökország
Szuperdöntõ: 2016.06.21-26, Huizhou, Kina

Australia, Brazil, Canada, China, Italy, Russia, Spain USA
Nõk:
A csoport: Hollandia, Olaszország, Magyarország, Franciaország
B csoport: Oroszország, Spanyolország, Görögország, Németország Tabella:
A-csoportB-csoport
  1. ITA 13p

  2. NED 12p
  3. HUN 11p
  4. FRA 0p
  1. ESP 14p
  2. RUS 12p

  3. GRE 10p
  4. GER 0p
Szuperdöntõ: 2016.06.07-12., Shanghai, Kína
  • ITA
  • ESP
  • RUS
  • CHN



Férfi olimpiai pótselejtező, Trieszt 2016.04.03-10
2016.04.11
Még nincs szó éremről
2016.04.10
Benedekék egy csoportban a szerbekkel
2016.04.08
A pólókapitány élete legnehezebb hetén van túl
Teljesítették a kötelezőt a pólósok
2016.04.03
Erőltetett menet vár a csapatokra
2016.04.02
Benedek: meglesz a kvóta
2016.03.31
Doppingbotrány a magyar pólósok ellenfelénél
2016.03.30
Kis Gábor kihagyja a vízilabda olimpiai selejtezőt
2016.03.28
Benedek eldöntötte, kikkel harcol az olimpiáért
2016.03.27
Küzdök, hogy én lőjem a győztes gólt az olimpiai döntőben
2016.03.23
Napról napra fejlődik a férfi pólóválogatott
Jobb félni, mint megijedni az oroszoktól
2016.03.19
Legyőzte a németeket a magyar férfi vízilabda-válogatott
2016.03.09
Szivós Márton ismét bizonyíthat a válogatottban
2016.02.08
Ezt kell tenniük pólósainknak Rióért
Benedek mély vízbe dobja a fiatalokat
2016.04.10
döntő: HUN-ITA 10-8
3. helyért: FRA-ESP 4-16
5. helyért: NED-CAN 9-8
7. helyért: GER-ROM 9-10

elődöntő - 2016.04.09
HUN-FRA 15-9
ITA-ESP 6-5

negyeddöntő - 2016.04.08
HUN-GER 8-7

csoportmeccsek
2016.04.07
HUN-SLO 16-7
2016.04.06
RUS-HUN 8-18
2016.04.05
HUN-ROM 12-8
2016.04.04
CAN-HUN 14-14
2016.04.03
FRA-HUN 7-13

kapusok: Nagy Viktor, Bisztritsányi Dávid
mezőnyjátékosok: Kis Gábor, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Hárai Balázs, Zalánki Gergő, Erdélyi Balázs, Hosnyánszky Norbert, Szivós Márton, Decker Ádám, Manhercz Krisztián


Női olimpiai pótselejtező, Gouda 2016.03.21-27
2016.03.29
Páholyból várhatják a riói sorsolást a pólós lányok
2016.03.27
Ennél simább meccsen még nem nagyon jutottak ki olimpiára
negyeddöntő
USA - FRA 19-0
RUS - GRE 13-12
ESP - NED 10-7
ITA - CAN 8-7
elődöntő
3. helyért
RUS - ESP
döntő
USA - ITA


Férfiak
1Brazíliarendezõ jogán
2Egyesült ÁllamokPánamerikai játékok
3SzerbiaVilágliga
4-5Horvátország
Görögország
Kazan2015 vb
6JapánÁzsia legjobbja
7AusztráliaÓceánia legjobbja
8MontenegróEurópa legjobbja (Belgrád 2016)
9-12Magyarország
Franciaország
Spanyolország
Olaszország
Kvalifikációs torna, Trieszt 2016.04.03-10
A csoport: Magyarország, Kanada, Oroszország, Franciaország, Románia, Szlovákia
B csoport: Olaszország, Kazahsztán, Dél-Afrika, Spanyolország, Németország, Hollandia
A legjobb 4 csapat jut ki az olimpiára.

Nõk
1Brazíliarendezõ jogán
2KínaÁzsia legjobbja
3AusztráliaÓceánia legjobbja
4MagyarországEurópa legjobbja (Belgrád 2016)
5-8USA
Olaszország
Oroszország
Spanyolország
Kvalifikációs torna, Gouda 2016.03.21-28
A csoport: USA, Görögország, Spanyolország, Kanada, Japán, Dél-Afrika
B csoport: Hollandia, Olaszország, Oroszország, Új-Zéland, Franciaország, Kuba

olimpia vb Eb Világkupa Világliga
férfiak nõk férfiak nõk férfiak nõk férfiak nõk férfiak nõk
1912 5+
1924 5
1926 1
1927 1
1928 2
1931 1
1932 1
1934 1
1936 1
1938 1
1947 7
1948 2
1950 -
1952 1
1954 1
1956 1
1958 1
1960 3
1962 1
1964 1
1966 5
1968 3
1970 2
1972 2
1973 1
1974 1
1975 2
1976 1
1977 1
1978 2
1979 1
1980 3
1981 3 6
1982 2
1983 2 7
1984 -
1985 5 2 -
1986 9 5
1987 5 2 -
1988 5 3
1989 9 2 3 4
1991 3 4 5 1 4
1992 6
1993 2 3 2 4
1994 5 1
1995 2 2 1 4
1996 4
1997 1 5 3
1998 2 7
1999 1 4 1 4
2000 1 -
2001 5 2 3 1
2002 2 2
2003 1 5 3 2 2
2004 1 6 2 3
2005 2 1 3
2006 2 3 2 5
2007 2 4 3
2008 1 4 3 3
2009 5 7
2010 4 5 - 6
2011 4 9
2012 5 4 3 2
2013 1 3 3
2014 2 3 2 3
2015 6 9 6
2016 3 1
férfiak nõk férfiak nõk férfiak nõk férfiak nõk férfiak nõk
olimpia vb Eb Világkupa Világliga

 

#katacahu

 
@kataca.hu



Terepszemle

OLD KATACA.HU
Az elsõ magyar nyelvû vizes sportál. First hungarian watersport portal since 1996
Kiötlötte, megalkotta és fenntartja (ha van kedve+ideje)
: [Kataca] © 1996 óta
A KATACA.HU vízjellel ellátott fotókra minden jog fenntartva!