A célfotóra is szükség volt Moszkvában
Fülep és Horváth az élmezőnyben

Csakúgy, mint a közelmúltban rendezett millfieldi világbajnokság férfi döntőjében, vasárnap Moszkvában is magyar részsikerrel indult a nap.

Ezúttal a Világkupa döntőjében nyerte meg a lövészetet 187 körös teljesítménnyel az egyéniben vb-ezüst-, csapatban és váltóban aranyérmes Horváth Viktor. Jól célzott Fülep Sándor is, és a harmadik magyar résztvevő, Kovács Gergely is elérte a 180 körös határt - igaz, ők ennél többre is képesek. A páston már nem volt ekkora összhang a mieink között: míg Horváth és Fülep közel egyformán teljesített, addig Kovács gyengén muzsikált. Ő sokkal jobb vívó a mostani produkciójánál. Ez a 720 pont meg is pecsételte a sorsát. Az úszásban is "kitartott" egymás mellett Fülep és Horváth, majd következett a sokszor vízválasztónak számító lovaglás.

Ebben a mieink közül az UTE versenyzője, az újdonsült Eb-bronzérmes, szintén kétszeres világbajnok Fülep volt a legjobb, aki csupán egy akadályt vert. Horváth Viktornak nem volt szerencséje. A székesfehérvári versenyző a lovaglás előtt a második helyen állt, mindössze nyolc ponttal Mojszejev mögött - aztán alaposan visszaesett.

A legnagyobb küzdelmet a záró futás hozta, nagy volt a tülekedés az élen. Fülep és a két évvel ezelőtti Eb-bronzérmes Turkin például azonos pontszámmal zárt, csupán a célfotó és Fülep szenzációs hajrája döntött a magyar versenyző javára.

A győzelmet a 28 éves Edvinas Krungolcas szerezte meg, aki igen eredményes idényt zárt ezzel a győzelemmel. A "második számú" litván öttusázó - az első természetesen a világ- és Európa-bajnok Andrejus Zadnieprovskis - rendre helyet követelt magának a Világkupák élmezőnyében, majd ezüstérmet szerzett a júniusi Európa-bajnokságon (éppen honfitársa mögött), a világbajnokságon pedig az ötödik helyen ért célba - szintén Zadnieprovskis után, aki ezúttal 13. lett. Fülep és Horváth is egész éves teljesítményéhez méltó szerepléssel búcsúzott az idénytől.

A rendezés az első napon nem volt zökkenőmentes, és hiába reménykedtek a versenyzők, vasárnapra sem javult a helyzet. A futás rajtját például - ismeretlen okok miatt - nagyon elhúzták, a versenyzőket többször a startvonalhoz szólították, le- és felöltöztették, míg végre nekivághattak a távnak.

Ezek után nem biztos, hogy az orosz fővárosnak kellene ítélni az egyik legfontosabb, a 2004-es olimpiára kvalifikáló világbajnokság rendezését.

Világkupa-döntő, Moszkva

Férfiak (29 induló): 1. Edvinas Krungolcas (litván) 5648 pont, 2. Andrej Mojeszejev (orosz) 5629, 3. Sergio Salazar (mexikói) 5620, 4. Fülep Sándor (magyar) 5610 (lövészet: 183 kör/1132 pont, vívás: 16 győzelem/888 pont, úszás: 2:05.4/1296, lovaglás: 1070 pont, futás: 9:04/1224), 5. Turkin (orosz) 5610, 6. Horváth Viktor (magyar) 5576 (187/1180, 17/916, 2:04.9/1304, 980, 9:11/1196), ... 27. Kovács Gergely (magyar) 4863 (180/1096, 10/720, 2:13.2/1204, 823, 9:55/1020)

Füredi Marianne, Nemzeti Sport 2001.08.13.