Simóka Nóra aranyérmes a junior Eb-n
Kettős magyar győzelem

Kettős magyar siker született egyéniben a junior öttusa Európa-bajnokság döntőjében. Tizenegy ország harminc versenyzője rajtolt, Simóka Nóra rögtön a lövészetben az élre állt és végig egyenletes teljesítménnyel, nagyon nagy fölénnnyel nyerte meg a versenyt. A második helyen Szathmáry Adrienn a futásban a nyolcadik helyről indulva lépett a dobogó második fokára. Sasvári Éva sajnos nulla pontot lovagolt, így a csapatversenyben elszálltak a vérmes magyar remények. A toronymagasan vezető csapat a lovaglás miatt az ötödik helyre csúszott vissza, de a veszített helyzetből nagy futással a dobogó harmadik fokát tudta megszerezni.

Junior Európa-bajnokság, UStí nad Labem

Nők. Egyéni. Európa-bajnok: Simóka Nóra (Magyarország, egyesülete: Honvéd-Steffl) 185/1156, 1028, 2:25.2/1180, 1100, 11:29.8/964 5428, 2. Szathmáry Adrienn (Magyarország, egy: Alba Volán) 161/868, 916, 2:18.5/1260, 1100, 10:44.3/1144 5288, 3. Gorljak (Oroszország) 5240, 4. Grecsisnyikova (Oroszország) 5179, 5. Leliticsko (Oroszország) 5154, 6. Fell (Nagy-Britannia) 5148, ...24. Pál Rita (Magyarország) 4674, ...28. Sasvári Éva (Magyarország) 4172

Csapat. Eb: Oroszország (Gorljak, Grecsisnyikova, Leliticsko) 15573, 2. Nagy-Britannia (Bright, Clark, Langridge) 14948, 3. Magyarország (Simóka Nóra, egy: Honvéd-Steffl, Szathmáry Adrienn, egy: Alba Volán, Sasvári Éva, egy: KSI) 14888, 4. Franciaország 14835, 5. Lengyelország 14687, 6. Olaszország 14498

Füredi Marianne, Nemzeti Sport 2001.07.06.

Legyőzte a félelmet

Három nyomós oka is lehetett volna Simóka Nórának arra, hogy ne nyerjen a junior öttusa Eb-n. Tavaly kétszer műtötték. Előbb a bal, majd a jobb térdét. Ez két ok. És emlékezetes az olimpiai szereplése. Sydneyben kezelhetetlen lovat húzott, óriásit bukott vele. Nóra azonban tette a dolgát, a csehországi Eb-n győzött egyéniben. ,"Kárpótlás az elmúlt hónapok történéseire az aranyérem - mondja. - Pedig a műtétek miatt csak márciusban kezdtem el edzeni, nem is alapoztam." Hozzáteszi, most is rossz lova volt, de legyőzte a félelmét, ezért nyert.

(tamás), A színes Sport 2001.07.07.

Aranyérmes a női váltó

Megnyerte a magyar női váltó az Európa-bajnokságot, amelyen nyolc nemzet váltója indult. A hagyományos csapatversenyben bronzérmet szerző válogatotthoz képest annyi változás történt, hogy az egyéniben második Szathmári Adrient Máthé Vivien váltotta fel.

Mindjárt a lövészetben élre álltak lányaink, s bár ezt az előnyt csak vívásban elvesztették, az úszás után ismét vezetett a magyar csapat, s ettől kezdve már nem engedte ki a győzelmet a kezéből. Dicséretes teljesítmény, hogy a jó futónak számító angolokat a futásban sikerült megelőzni, s a lengyelek elleni párharcot is nagy fölénnyel nyerte a magyar váltó.

Junior Európa-bajnokság, Usti nad Laben

Nők. Váltó. Európa-bajnok: Magyarország (Simóka Nóra, Sasvári Éva, Máthé Vivien, egyesület: Honvéd-Steffl, KSI, Alba Volán) 5063 (263/1060, 868, 3:21.0/1108, 1055, 15:37.4/972), 2. Lengyelország (Zolnowska, Zwojdzinska, Wojcik) 4927, 3. Nagy-Britannia (Langridge, Clark, Bright) 4860, 4. Oroszország 4719, 5. Olaszország 4575, 6. Franciaország 4454

Füredi Marianne, Nemzeti Sport 2001.07.08.

Fiatal Eb-érmesek Millfieldre és Budapestre készülnek
Mamutmezőny a junior vébén

Szinte kipakolni sem volt idejük az elmúlt heti junior Európa-bajnokságon Ustí nad Labemben sikeresen szerepelt magyar versenyzőknek, máris utaztak Tatára. Az edzőtáborban a szövetség és a tábor vezetői tortával és virággal fogadták a fiatal sportolókat, az egyéniben és váltóban aranyérmes Simóka Nórát, az ezüstérmes Szathmáry Adriennt, valamint bronzérmes csapattársukat, Sasvári Évát, és a fiúknál második helyen végzett Kertész Ádámot.

A juniorok közül Simóka és Szathmáry csatlakozott a jövő heti, angliai felnőtt világbajnokságra készülő válogatottakhoz, míg a többiek következő rangos versenye az augusztus elejei, budapesti junior vb lesz.

A világbajnokság előkészületei a terveknek megfelelően haladnak, az ISM-mel folytatott pénzügyi tárgyalások megnyugtatóan zárultak. Az eseményre egyébként rekordmennyiségű nevezés érkezett: eddig 31 ország 250 versenyzőjének indulását jelezték, de a határidő csak július 23-án zárul le.

Füredi Marianne, Nemzeti Sport 2001.07.12.