Megszületett az első magyar medál Teguban
Decsi Tamás bronzérmes

----------------------------------------------------------------------
forrás: , Nemzeti Sport 2003.08.25

A 22. nyári universiade vasárnapi versenynapján megszületett az első magyar érem: férfi kardvívásban Decsi Tamás a dobogó harmadik fokára állhatott. A junior-világbajnok, a tavalyi felnőtt Európa-bajnokságon csapatban bronzérmet nyerő versenyző az elődöntőig menetelt, ám ott 15:7-re kikapott az ukrán Lukasenkótól.

A bronzig jutó Decsi Tamást (képünkön) csak az ukrán Lukasenko tudta megállítani (Fotó: Farkas József)
Társai közül Lontay Balázs a 32, Sárközi Gergely pedig a 16 között esett ki. Férfi vízilabdázóink nyertek az amerikaiak ellen, és két vereség után győzni tudott a magyar női kosárlabda-válogatott is. A kosárlabdacsapat csoportjában harmadikként zárt, és a folytatásban a 9-16. helyért léphet pályára. A ritmikus gimnasztikázók egyéni összetett versenyében Haris Brigitta a 8., Kiss Katalin pedig a 17. helyen végzett, Haris bejutott a buzogány döntőjébe. Úszásban férfi 200 m pillangón Kolozár Dávid 2:02.80-nal a B-döntőbe jutott, és ott hatodik - összesítésben 14. - lett 2:02.11-gyel. Bodor Richárd 200 m mellen futamában hatodikként csapott célba (2:19.20) és kiesett. Női teniszben Horváth Mónika kikapott szlovák vetélytársától.

22. nyári universiade, Tegu
A magyarok eredményei

KOSÁRLABDA. Nők. Magyarország- Thaiföld 75-53. RITMIKUS GIMNASZTIKA. Egyéni összetett: … 8. Haris Brigitta, … 17. Kiss Katalin. TENISZ. Nők. 2. forduló: Hrozenska (szlovák)-Horváth Mónika 6:1, 6:1. TÉKVANDÓ. Férfiak. 84 kg. Selejtező: Pan Tong-tong (kínai)-Varjasi Viktor - Varjasi kiesett. ÚSZÁS. Férfiak. 200 m mell: Bodor Richárd (2:19.20) nem jutott döntőbe. 200 m pillangó: …14. Kolozár Dávid 2:02.11. VÍZILABDA. Magyarország-Egyesült Államok 14-6 (a magyar góldobók: Steinmetz Á. 4, Szívós 4, Katonás 3, Bárány 3). VÍVÁS. Férfi kard. A 16 között: Decsi Tamás-Marti (spanyol) 15:13. A negyeddöntőben: Decsi-Vang (kínai) 15:14. Elődöntő: Lukasenko (ukrán)-Decsi 15:7.