Síkvízi kajak-kenu világbajnokság, Zágráb 2005.08.25-28

2005.08.28, 200m-es döntők

- Legyőzhetetlen a Kovács, Janics kajakduó
A magyar versenyzők összesen hat arany-, három ezüst- és három bronzérmet gyűjtöttek a Zágrábban rendezett kajak-kenu világbajnokságon. Vasárnap az 500-as döntőkben egy-egy arany- és ezüst-, valamint két bronzérem volt a mérleg, 200-on újabb két első és egy második helyezést ért el a küldöttség. A Kovács Katalin, Janics Natasa duó továbbra is egyeduralkodó.

2005.08.28, 500m-es döntők

2005.08.27, 1000m-es döntők

- Három vb-aranyat nyertek kajak-kenusaink ezer méteren
A magyar versenyzők remek teljesítményt nyújtva három arany- és egy-egy ezüst-, valamint bronzérmet szereztek a szombat délelőtti 1000 m-es döntők során a zágrábi kajak-kenu világbajnokságon. Győzött a Kökény Roland, Kucsera Gábor, illetve a Kovács Katalin, Janics Natasa kajakos duó, továbbá a női kajaknégyes, második lett Benedek Dalma (k-1), a Kozmann György, Kolonics György kenupáros pedig harmadikként zárt.

2005.08.26
- Kajaknégyesünk leszerepelt a zágrábi vébén
Három magyar egység sikerrel vette a péntek délelőtti 1000 méteres középfutamát a zágrábi kajak-kenu világbajnokságon, s ez azt jelenti, hogy a leghosszabb táv szombat délelőtti döntői során a kilenc számból nyolcban lesz hajója a piros-fehér-zöld küldöttségnek. Az olimpiai bajnok férfi kajaknégyes az utolsó lett a futamában, így nem jutott a legjobbak közé. Az 500 m-es középdöntőkben mind az öt vízre szálló egység kiharcolta a továbbjutást.

2005.08.25
- Kiesett a férfi kajaknégyes ötszázon
A zágrábi kajak-kenu világbajnokságon ezer méteren öt magyar egység egyből a döntőbe jutott, négy a pénteki középdöntőben folytatja, ötszázon három egység készülhet a fináléra, öten pedig újabb futamban vívhatják ki a részvételt a döntőben. A nap negatív szenzációját a férfi kajaknégyes okozta, amely a rövidebb távon nyolcadik lett, és kiesett.

2005.08.24
- Rekordnevezés a zágrábi kajak-kenu-vébén
Augusztus 24. és 28. között a Zágráb melletti Jarun tavon kerül sor a 34. Síkvízi Kajak-Kenu Világbajnokságra, ahol 78 ország 717 versenyzője mérheti össze erejét, köztük a 27 számból tízben címvédő magyar kajak-kenu válogatottal. Reménybeli érmeseinket jövő hétfőn 14 órától köszönti az MKKSZ a Vogue-hajón.

2005.08.22
- Hat-nyolc arany a cél a kajak-kenu vb-n
Kedden reggel indul útjára az év fő eseményén a magyar kajak-kenu válogatott az augusztus 24. és 28. között zajló zágrábi világbajnokságra, ahol Angyal Zoltán szövetségi kapitány 6-8 aranyérmet vár a versenyzőktől.

Képek - forrás: yahoo