Borhi újra dobogón

Érmes helyezésekkel zárták a szolnoki Raab Karcher országos kajak-kenu bajnokság küzdelmeit a Délviép Kaposvári Vízügyi SC sportolói.

Borhi Zsombor egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a bajnokságotA legelőkelőbb eredmény Borhi Zsombor nevéhez fűződik, aki K1 500 méteren Vereczkei Ákos mögött - 1:45,46-os időeredménnyel - második lett és ezüstérmet szerzett. A kétszeres világbajnok kajakos természetesen a hosszabb - egy kilométeres - versenyszámban is rajthoz állt, ám ott meg kellett elégednie a hatodik hellyel. A kaposvári sportoló K4-esek 500 méteres küzdelmében is érdekelt volt. Klubtársaival, Szigeti Krisztiánnal, Faludy Andrással, valamint a Győri Vízisport SE-t képviselő Salga Istvánnal egy hajóban evezve negyedikként értek célba. A K4 1000 méteres versenyszámban a Borhi, Réti, Jármi, Fekete (utóbbi három Budapesti Építők) összeállítású egység a harmadik helyen zárt. Ugyanitt a Délviép Kaposvári Vízügyi SC Szigeti Krisztián, Faludy András, Környei Mihály és Környei Gergely alkotta csapata hetedik lett. A remek helytállásnak köszönhetően Borhi Zsombor a hétvégi szegedi nemzetközi versenyen is indulhat K1 500, és K4 500 méteren.